Archiv » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

9.12.Reprízu loňského finále staršího dorostu zvládli lépe PlzeňanéPLZ - KOM 5:1, 0.kolo | Kryštof Severa, Vojtěch Honzík, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – Starší dorost v sobotu vyrazil na venkovní utkání v daleké Plzni. Po druhé třetině se držela Kometa na dostřel, když se v závěru třetiny prosadil snížením Svoboda, ale na další tři branky Škody již odpovědět nedokázali a do Brna se vrací bez bodu.
9.12.Hráli jsme defenzivně, šli jsme na jistotu, říká Matěj Svoboda Adam Nečas foto: Jiří Grulich.B r n o - V pátečním duelu Komety proti Mladé Boleslavi se předvedl Matěj Svoboda. Dostával se do mnoha šancí a hodně z nich i vytvářel. První bod získal nahrávkou na Střondalovu sólovou akci, která skončila gólem. O pět minut později získal druhý bod, když sám proměnil nádhernou akci, která uzavřela pětigólové vítězství Komety.
9.12.Jan Süss po životním týdnu v áčku: Kluci už mi říkají, ať střílím jen bekhendemKOM - MBL 4:1, 29.kolo | Daniel Kinc, foto: Jiří GrulichB r n o – Dva zápasy, čtyři branky bekhendem a dva památeční puky do vitríny. Osmnáctiletý útočník brněnské Komety Jan Süss prožil týden, na nějž bude vzpomínat do konce života. Nejprve v úterý zaznamenal hattrick v CHL, aby o tři později v extraligové premiéře za áčko dal i svůj první gól z první střely na branku. Po utkání tak střelec vítězné trefy proti Mladé Boleslavi nemohl být spokojenější.
8.12.Kometa se stala nejlepším kolektivem města Brna pro rok 2017. Získala i řadu dalších oceněníRoman Zajíček, foto: L.Stehlík, Brněnský deník Rovnost.B r n o – Každoročně závěrem roku probíhá v brněnském hotelu Voroněž vyhlašování nejlepších sportovců a sportovních kolektivů města Brna. Již počtvrté členové Akademie brněnského sportu složené z osobností a novinářů zvolili na první příčku lezce Adama Ondru, druhý skončil dráhový cyklista Tomáš Bábek, třetí brokový střelec Jiří Lipták. I mistrovská Kometa nezůstala pozadu. Bodovala ve třech kategoriích.
8.12.V nominaci reprezentace U18 figuruje hned pětice komeťáků!Roman Zajíček, foto: Karel Málek.B r n o – Trenéři reprezentace U18 zveřejnili nominace hráčů na tréninkový kemp a následný turnaj 5 zemí, který se uskuteční v termínu od 20. – 31. prosince 2017 ve městě Zuchwil, ve Švýcarsku. Kometu bude v této věkové kategorii zastupovat hned pětice hráčů. Konkrétně: Matěj Svoboda, Adam Gajarský, Karel Plášek, Vojtěch Střondala a Daniel Kowalczyk.
8.12.Juniorka si poradila s Mladou Boleslaví a upevnila si druhé místo v tabulceKOM - MBL 5:3, 23.kolo | Šimon Albrecht, foto: Jiří Grulich.B r n o - Před víkendem odehrála juniorka další náročný duel. Čekala ji aktuálně pátá Mladá Boleslav, která byla pro brněnský tým velice houževnatým soupeřem. Kometa však předvedla dobrý výkon a zvítězila 5:3. I když tento výsledek vypadá poměrně těsně, opak je pravdou. Juniorka dostala dva smolné góly až v poslední minutě zápasu. Nic to nezměnilo na tom, že si Brňané připsali plný počet bodů a v tabulce jsou druzí.
8.12.Je to můj první hattrick za mladší dorost, raduje se Ivo SedláčekKOM - LET 8:2, 1.kolo | Matouš Vojáček, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – Hattrick, asistence, rvačka a následné vyloučení do konce utkání. To je vizitka Iva Sedláčka po utkání s Letňany. Kometa od prvních minut držela pevně otěže zápasu a vytvořila si dobrý náskok, který udržovala až do konce utkání. Brno si po šedesáti minutách připsalo tři body a potvrdilo roli favorita proti poslednímu týmu tabulky. Brňané naopak zůstávají na příčce první.
8.12.Kometa před repre pauzou porazila Mladou Boleslav, Süss si užil gólovou premiéru v extralizeKOM - MBL 4:1, 29.kolo | Roman Zajíček, foto: Ivo Dostál.B r n o – V posledním zápase před reprezentační pauzou hostila Kometa na domácím ledě Mladou Boleslav. Duel se lámal již v první třetině, kdy se Brnu povedlo vstřelit tři branky. O jednu z nich se navíc postaral extraligový nováček - Jan Súss, který v úterním zápase Ligy mistrů vstřelil hatrrick. Kometě se ještě na konci druhé třetiny povedlo využít přesilovku. Brno po výhře 4:1 dokráčelo ke třem bodům.
8.12.Starší dorost neudržel proti Energii vedení a do Brna se vrací bez boduKVA - KOM 4:2, 0.kolo | Kryštof Severa, Kamila Ströerová, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – V pátém kole nastavbové části extraligy staršího dorostu zajížděla brněnská Kometa na led Karlových Varů. Ačkoli na první branku domácího Berčíka dokázali Brňané odpovědět góly Kunce a Kadlice, tak si nechali v závěru prostřední části vedení vzít a Vary v závěrečné třetině dokonaly obrat.
8.12.VIDEO: Každá nahrávka i gól mi zvednou sebevědomí, říká dvoubodový Radim ZohornaKOM - MBL 4:1, 29.kolo | Michal Kuba, Pavel Kuba, foto: Ivo Dostál.B r n o – V posledním utkání před reprezentační přestávkou se Kometa představila na domácím ledě proti Mladé Boleslavi. Modrobílí si vytvořili tříbrankový podíl v první periodě, o který už nepřišli. Na výhře se asistencí a gólem podílel Radim Zohorna, který byl na konci utkání vyhlášen hvězdou zápasu.
7.12.Juniorku čeká doma Mladá Boleslav, starší dorost bude bojovat dál o umístění v play-offJiří Komárek, foto: Vít NovákB r n o – První týden v adventu přinese celkem tři utkání mládežnického hokeje. Juniorka se doma střetne s Mladou Boleslaví a starší dorost se vydá na západ Čech, kde ho v rámci bojů o umístění pro play-off čeká zápas s Karlovými Vary a s Plzní.
7.12.Kometa před reprezentační pauzou přivítá na domácím ledě Mladou BoleslavKOM - MBL 4:1, 29.kolo | Roman Zajíček, foto: Roman Kantor.B r n o – Po úterním čtvrtfinále Ligy mistrů ve finské Jyväskylä se Kometa vrací do extraligového koloběhu, byť jen na chvíli. S Mladou Boleslaví sehraje poslední duel před reprezentační přestávkou. Brňané jsou aktuálně na pátém místě, soupeř okupuje příčku devátou. Netřeba mluvit o tom, že se hraje o další důležité body do extraligové tabulky. V DRFG Areně utkání startuje v pátek od 18:00. Vstupenky můžete zakoupit ZDE.
7.12.Kometa přejela Letňany, dvojitým hattrickem se blýskl Ivo SedláčekKOM - LET 8:2, 1.kolo | Adéla Hrabálková, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – Brněnští hokejisté vstoupili do úvodu druhé části sezony vítězně, když nedali šanci Letcům z Letňan. V zápase padlo deset branek, třemi góly, a ještě k tomu hattrickem Gordieho Howea, se předvedl útočník Ivo Sedláček. Díky němu a skvělému výkonu brankáře Pavla Nešťáka se může Kometa radovat ze zisku důležitých tří bodů v boji o play-off.
6.12.Hattrick za áčko? To se nestává každý den, usmívá se osmnáctiletý útočník Jan SüssDaniel Kinc, Václav Trávníček. Foto: Ivo Dostál.J y v ä s k y l ä / B r n o – Hattrick za A-tým v 18 letech? Brněnský mladík Jan Süss odehrál na půdě finské Jyväskylä v rámci prvního čtvrtfinále letošního ročníku CHL jeden z nejpovedenějších duelů kariéry a k cenné remíze přispěl tři trefami. Po utkání se navíc přímo v dějišti utkání v zemi tisíce jezer podělil o své bezprostřední dojmy.
6.12.Martin Erat s Ondřejem Němcem se po dvou letech vracejí zpět do reprezentace!Daniel Kinc, foto: Ivo DostálP r a h a / B r n o – Hned dvojí zastoupení bude mít brněnská Kometa v nadcházejí reprezentační pauze v barvách národního týmu. Další starty za českou reprezentaci si s ohledem i na blížící se ZOH připíší zkušení Martin Erat s Ondřejem Němcem, kteří se představí na Channel One Cupu v Rusku. Oba už mají v reprezentaci na svém kontě mnoho úspěchů a odehráno přes 50 zápasů. Nejen těmto dvěma, ale celému národnímu mužstvu přejeme hodně úspěchů!
5.12.Dobrý výsledek do odvety. Kometa vybojovala ve finském Jyväskylä remízuJYP - KOM 3:3, 0.kolo | Roman Zajíček, foto: Ivo Dostál.Jyväskylä – Kometa zahájila čtvrtfinále play-off Ligy mistrů na ledě finské Jyväskylä. Dvakrát v zápase vedla, třikrát se prosadil mladý útočník Jan Süss, ale domácí prokázali také velkou kvalitu v zakončení a závěru srovnali na konečných 3:3. Do odvety je to pro Kometu velmi dobrý výsledek. Další souboj těchto soupeřů se odehraje za týden v Brně.
4.12.Čtvrtfinálová bitva začíná! Kometa v úterý hraje Ligu mistrů ve finské Jyväskylä JYP - KOM 3:3, 0.kolo | Václav Petrů, foto: Jiří Grulich.B r n o – Po hektických týdnech v Tipsport extralize se ke slovu opět hlásí hokejová Liga mistrů! Brněnskou Kometu čeká čtvrtfinálová bitva s finským JYP Jyväskylä. O postupujícím mezi čtyřku nejlepších mezinárodní soutěže rozhodne dvojzápas. První utkání je na programu v úterý ve Finsku od 18 hodin, odveta se odehraje přesně o týden později v úterý 12. prosince od 17:30 v Brně.
4.12.Buffalo volá! Martin Nečas je v širší nominaci na juniorský šampionát, nechybí ani Filip Král s Liborem HájkemVáclav Petrů. Foto: Petr Coufal / web ČSLHB r n o – Dlouho očekávaná širší nominace na kemp před mistrovstvím světa juniorů, které bude na přelomu prosince a ledna hostit Buffalo, je na světě! Trenér dvacítek Filip Pešán předběžně nominoval 27 jmen, mezi nimiž nechybí útočník Komety Martin Nečas ani brněnští obránci, kteří zkouší štěstí v zámoří, Filip Král a Libor Hájek. Mezi náhradníky najdeme obránce Dalimila Mikysku a útočníka Tomáše Havránka. Vybraný kádr zúží Pešán před světovým šampionátem o čtyři jména.
4.12.Týden mládeže: Dvě derby s pražskými S, domácí řádění SDO a hattrick StřondalyŠimon Albrecht, Daniel Kinc, foto: Juniorský hokejB r n o – Ještě nabitější než předešlý týden, čekal brněnskou mládež. Juniorku čekaly dvě pražské derby. Mladší dorost doma válel s favority, nebo těsná prohra mladšího dorostu v Havlíčkově Brodě. Třešničkou na dortu je hattrick Vojtěcha Střondaly, který řídil výhru nad Hradcem Králové. Pojďme se společně na to nejzajímavější podívat.
3.12.Šestnáctka se utká se Salzburgem, nominován je jeden brněnský obránceAdéla Hrabálková, foto: Karel Švec, ČSLH.B r n o – V pondělí a úterý 4. a 5. prosince se v Benešově bude konat přípravný kemp reprezentačního výběru do 16 let zakončený utkáním proti U17 EC Red Bull Salzburg. Z brněnského celku byl nominován obránce Jan Sedláček, jako náhradník byl vybrán útočník Erik Meluzín. Oběma hráčům a celému týmu přejeme hodně štěstí v nadcházejícím kempu i nadále v sezoně.
3.12.Brňané vydolovali v Hradci bod, Mountfield přetlačil Kometu v nájezdechHRK - KOM 1:0, 28.kolo | Matěj Laža, foto: Stanislav Souček.B r n o – V rámci 28. kola zavítala Kometa na led druhého Mountfieldu, kde se snažila prosadit proti nejlepšímu gólmanovi extraligy Patriku Rybárovi. Hokejisté z města pod Špilberkem v první třetině zaskočili domácí svojí aktivitou, branku se jim ale vsítit nepodařilo. V dalších dvou třetinách byli fanoušci v ČPP Aréně svědky vyrovnaného, avšak bezbrankového utkání, což platilo také pro nastavený čas. V nájezdech na brněnské straně uspěl Alexandre Mallet, za Mountfield se trefili Rudolf Červený a Andris Džerinš, kteří tak rozhodli o bonusovém bodu pro Hradec.
3.12.Vojtěch Střondala po vypjatém utkání s Mountfieldem: Jsme rádi za zisk dvou bodůKOM - HRK 6:5, 0.kolo | Matouš Vojáček, foto: Roman KantorB r n o – Starší dorost v sobotu odehrál třetí utkání ve skupině o pořadí v play-off. Tentokrát proti Mountfieldu z Hradce Králové. Brňané si během druhé třetiny dokázali vybudovat třígólový náskok. Ten však Hradec dotáhl a záhy se dostal do vedení. Prohru Komety odmítl Vojtěch Střondala, který pět minut před koncem vyrovnal a v prodloužení svým třetím gólem v utkání rozhodl.
2.12.Kometu čeká další náročný duel. V neděli míří na led druhého Hradce KrálovéHRK - KOM 1:0, 28.kolo | Daniel Kinc, foto: Ivo DostálB r n o – Čtyřdenní pauza hokejistů brněnské Komety je pryč, po pátečním volnu v neděli pokračuje TELH dalším hracím kolem. Brňané se podruhé v letošní sezóně představí na ledě Hradce Králové, který se v poslední dnech i týdnech rozjel k dobrým výkonům a v tabulce už je druhý. Třetí letošní repríza loňského semifinále play-off startuje na východě Čech v neděli v 16:30. Duel navíc vysílá ČT Sport.
2.12.Mladší dorost nezvládl třetí třetinu a z Havlíčkova Brodu si veze těsnou prohruHBR - KOM 5:4, 18.kolo | Kryštof Severa, Ladislav Vácha, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – V závěrečném duelu úvodní části ELIOD ELMD se Kometa podívala na led Havlíčkova Brodu. První třetina se lépe zdařila domácím, kteří vedli 1:0. V prostřední periodě Kometa skóre třemi brankami otočila ve svůj prospěch, ale nezvládla závěrečných dvacet minut a domácím bruslařům podlehla těsně 5:4.
2.12.Starší dorost bere po přestřelce s Mountfieldem dva body, Střondala se blýskl hattrickem KOM - HRK 6:5, 0.kolo | Matouš Vojáček, foto: Jiří GrulichB r n o – První třetina utkání nenabídla příliš gólových šancí. To ve druhé padlo branek šest. Kometa dokonce měla náskok tří gólů. Hradec se však nevzdal a dokázal vyrovnat gólový účet. Ve třetí třetině Mountfield otočil vývoj utkání na svou stranu. Brno dokázalo pět minut před koncem utkání vyrovnat a v prodloužení rozhodnout o zisku druhého bodu.
1.12.Vyhrajte lístky do Kometa Expresu a vstupenky na utkání se Spartou v O2 areně!RedakceB r n o – Po soutěžích na domácích zápasech připravila Kometa Brno další možnost, jak mohou fanoušci modrobílých barev získat místo pro sebe a svůj doprovod do vánočního Kometa Expresu včetně vstupenek na utkání Komety na Spartě 22. prosince. Stačí k tomu jedna povedená fotka!
1.12.Juniorka dokázala obrátit duel na ledě Slavie a veze do Brna tři bodySLA - KOM 4:6, 21.kolo | Kryštof Severa, David Mencl, foto: Vít NovákB r n o – Druhý duel tripu zahájila Kometa aktivně a po první třetině vedla zásluhou Svobody 1:0. V prostřední části domácí vyrovnali a dokázali si vybudovat dvoubrankové vedení. To Kometa sice dokázala stáhnout, ale ještě jednou šli do vedení Pražané. V závěrečné třetině obrátila Kometa třemi brankami jednoznačně vývoj utkání na svou stranu a zaslouženě veze do Brna plný počet bodů.
30.11.Reprezentace U17 se v Karlových Varech utká s německým MannheimemAdam Nečas foto: Karel Švec, ČSLH.B r n o – Česká sedmnáctka v listopadu vyrazila do Kanady a umístila se na vynikajícím třetím místě. V prosinci českou reprezentaci čeká kemp v Karlových Varech, kde na straně soupeře bude stát německý Jungadler Mannheim. Kempu se zúčastní i dva hráči Komety. Prví den obránce Radek Kučeřík a druhý den opět obránce, tentokrát Adam Studený. Doufáme, že se brněnským hráčům bude dařit a celému týmu přejeme hodně úspěchu.
30.11.Co zaznělo na setkání majitele Komety Libora Zábranského se zástupci fanoušků z řad Modrobílých?Roman Zajíček, foto: Vít Novák.B r n o – Ve středu a ve čtvrtek proběhlo společné setkání mezi zástupci fanoušků z řad spolku Modrobílých a majitelem Komety Liborem Zábranským. Témat k probrání bylo samozřejmě mnoho. Po společném setkání panuje jednoznačně shoda v tom, aby se opět vrátila do hlediště pozitivní atmosféra, znovu se fandilo tak, jak jsou v Brně fanoušci zvyklí. Kometa a hráči podporu fanoušků potřebují.
30.11.Nečas po duelu s Třincem: Na šance, které jsme nedali, se nemůžeme vymlouvatDaniel Kinc, foto: Ivo DostálB r n o – Strhující utkání nabídl středeční duel Komety s Třincem v DRFG Areně. Brňané dvakrát vedli, nakonec ale všechny body brali hosté ze Slezska. Domácí hráče včetně Martina Nečase mrzely zejména neproměněné šance ve třetí části, při nichž byla Kometa opravdu blízko k rozdílové trefě. Duel zhodnotil sám mladý brněnský centr.