Archiv » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

20.11.Na západní frontě klid? Nikoliv. Kometa vyzve plzeňskou ŠkoduPLZ - KOM, 24.kolo | Kryštof Severa, foto: Milan Podpera, hcskoda.czB r n o – Brněnská Kometa nezažívá povedené období, nicméně v posledním duelu na půdě Liberce ukázala, že je velice silným celkem a navázat na to může na ledě lídra celé soutěže. Utkání v plzeňské Home Monitoring Areně začíná v 17:30.
19.11.Kometa se dokázala dvakrát vrátit do zápasu, nakonec těsně prohrálaLIB - KOM 4:3, 23.kolo | Roman Zajíček, foto: Jiří Princ.B r n o – Kometa začala třízápasový venkovní trip bojem na ledě Liberce. Hosté se dokázali několikrát vrátit do zápasu, i dvoubrankové manko dokázali Brňané stáhnout, jenže nakonec těsně prohráli po šťastné brance Kvapila. Byl to bojovný výkon, který ale k bodům nakonec nevedl. Další duel čeká Kometu v úterý na ledě Plzně.
18.11.Na turnaji O pohár Martina Erata získali komeťáci ročníku 2008 stříbroMatouš VojáčekK a r l o v y V a r y – V sobotu jedenáctého listopadu se v Karlových Varech uskutečnil druhý turnaj O pohár Martina Erata. Do města v západních Čechách se sjelo celkově dvacet týmů ze dvou věkových kategorií - ročníky 2008 a 2010. Úspěšnější byl starší ročník, který došel až do finále, kde nestačil na hradecký Mountfield.
18.11.Zjednodušit hru a tlačit se více do branky, přeje si do dalších zápasů Hynek ZohornaKOM - VIT 1:3, 22.kolo | Daniel Kinc, foto: Roman Kantor.B r n o – Po reprezentační pauze čekal na modrobílou družinu druhý domácí duel ve třech, a opět, bohužel se stejným koncem. Vítkovice utkání zlomily obratem ve druhé části na svou stranu a po výhře 3:1 si z jihu Moravy odvezli tři body. Útočník Komety Hynek Zohorna, jenž asistoval u jediné trefy svého celku, měl po duelu hodně daleko k úsměvu.
18.11.Dramatické a bojovné utkání SDO rozhodla třetí třetina, tři body bere SalcburkKOM - SAL 1:3, 20.kolo | Daniel Kinc, foto: Jiří GrulichB r n o – Starší dorostenci završili svou pouť základní skupinou D své extraligy, a to ve velkém souboji s již jistým vítězem a doposud neporaženým celkem z rakouského Salcburku. Kometa vyrukovala do utkání v nejsilnější možné sestavě a navíc s Lukášem Dostálem a několika reprezentanty - juniory v sestavě. Oba týmy se soustředily hlavně na obranu a na vedoucí gól hostů z konce třetiny zareagovala Kometa vyrovnáním Karla Pláška. Ve třetí části se však prosadil již jen a pouze Salcburk, který si po výhře 3:1 poveze z jihu Moravy tři body.
18.11.Brňané zajíždějí pod Ještěd, o další body zabojují proti Bílým TygrůmLIB - KOM 4:3, 23.kolo | Matěj Laža, foto: Ivo DostálB r n o – Brněnská Kometa v rámci 23. kola Tipsport extraligy zavítá pod Ještěd, kde na ni čeká bitva s Libercem. Modrobílí mají na severočeskou halu z minulé sezóny výborné vzpomínky. Nejprve koncem základní části porazili vítěze Prezidentského poháru, aby o měsíc a půl později ve finále play off dvakrát položili Bílé Tygry opět před vlastními diváky. Utkání před kamerami České televize startuje v neděli v 16:20.
18.11.Měli jsme vyhrát, hodnotí páteční duel mladšího dorostu Jakub BrabenecJiří Komárek, foto: Anděla TrötzmüllerováMladší dorost Komety odehrál v pátek domácí utkání s Českými Budějovicemi. Brno dlouho vedlo, ale Motor pár minut před koncem třetí periody vyrovnal a v prodloužení dokonal svůj obrat. Celý zápas shrnul v rozhovoru Jakub Brabenec.
18.11.Mladší dorost si zastřílel ve Žďáru nad Sázavou a veze domů tři bodyZNS - KOM 2:11, 16.kolo | Matouš Vojáček, Tomáš Masař, foto: Anděla TrötzmüllerovᎠď á r n a d S á z a v o u – Mladší dorostence čekalo druhé utkání ve dvou dnech. Brňané chtěli dnes odčinit včerejší domácí prohru s Českými Budějovicemi, na které nestačili v prodloužení. Začátek utkání patřil domácím, kteří šli ve druhé minutě do vedení. Kometa v první třetině dokázala skóre otočit. O své výhře rozhodla šesti góly ve druhé třetině. V utkání se blýskl Václav Rašovský se sedmi body. Kometa nakonec vyhrála vysoko 11:2.
18.11.Plášek po duelu se Salcburkem: Odmakali jsme skvělý zápas, klukům chci poděkovatDaniel Kinc, foto: Jiří GrulichB r n o – Starší dorostenci brněnské Komety v posledním utkání skupiny D své extraligy přivítali na svém ledě favorizovaný Salcburk, který byl do té doby neporažen a už byl jistým vítězem své skupiny. Kometa sehrála skvělý duel, ve výborném světle se předvedly i posily z juniorky včetně brankáře Dostála. Jediným střelcem byl v posledních dnech i týdnech hodně vytěžovaný útočník Karel Plášek, jenž popsal svůj náročný zápasový program a jenž ocenil hru celého týmu.
17.11.Starší dorost se pokusí v Olomouci urvat tři body, mladší dorostenci se utkají s MotoremAdéla Hrabálková, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – Po reprezentační pauze se opět pomalu rozjíždějí všechny mládežnické ligy. Jak starší, tak mladší dorostence brněnské Komety čeká po jednom zápase venku a po jednom doma v pátek a v sobotu. Nejprve se svěřenci Romana Meluzína představí na ledě Olomouce, o den později budou hostit suverénní rakouský Salzburg. Mladší dorostenci naopak začnou doma, na brněnský led zavítají hokejisté českobudějovického Motoru. V sobotu se poté představí ve Žďáru nad Sázavou.
17.11.Starší dorost si s Olomoucí poradil bez větších problémůOLO - KOM 4:7, 19.kolo | Kryštof Severa, foto: Jiří GrulichB r n o – Starší dorost v pátek vyrazil na venkovní utkání v Olomouci. V úvodní třetině oba týmy vstřelily po jednom gólu, ale Kometa rozhodla o výsledku převážně ve druhé periodě, když dala hned čtyři branky. Ve třetí dvacetiminutovce ještě dvě trefy přidala a upravila tak na výsledných 7:4. Domů si Brňané odváží všechny tři body.
17.11.Mladší dorost prohrál s Motorem v prodloužení KOM - CEB 2:3, 15.kolo | Jiří Komárek, Anděla TrötzmüllerováB r n o – Mladší dorost Komety v pátek odehrál domácí utkání s Motorem z Českých Budějovic. Svěřenci Pavla Pazourka dlouho drželi jednobrankový náskok, ale pár minut před koncem třetí periody Motor vyrovnal a hosté využili přesilovku v prodloužení. Kometa tak po prohře 2:3 bere jeden bod.
17.11.Kometa svého vítkovického soupeře vysoko přestřílela, body si ale odvážejí hostéKOM - VIT 1:3, 22.kolo | Roman Zajíček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Podruhé v letošní sezóně se utkala brněnská Kometa doma proti Vítkovicím. Úvod do zápasu vyšel znamenitě, Mallet zabojoval na brankovišti a poslal svůj tým do vedení. Mnoho gólových šancí Brňané nedokázali využít, zatímco soupeř dokázal být produktivnější. Ve druhé třetině duel otočil a v závěru dějství si pojistil tři body. Vítkovice tak berou výhru 3:1.
16.11.Po zisku medaile jsme prožili neskutečné emoce a radost, říká o úspěchu sedmnáctky obránce Jan MlčákVáclav Petrů. Foto: Juniorský hokejB r n o – Velký úspěch slaví český mládežnický hokej. Reprezentace do sedmnácti let pod vedením brněnského trenéra Petra Hakena vybojovala v nejsilnější konkurenci sedmi dalších světových velmocí na prestižním turnaji World Hockey Challenge v Kanadě bronzové medaile. Českému výběru se povedlo získat medaili poprvé po jedenácti letech. Ve skupině sice čeští mladíci nevyhráli ani zápas, ve čtvrtfinále ale zdolali vítěze protější skupiny Rusko a postoupili do semifinále. Tam v těsném souboji prohráli s Kanadou Red 2:3, ale v následném zápase o bronz si vyšlápli na Kanadu White v poměru 2:1 a oslavili zisk cenného kovu. Jedním ze strůjců úspěchu byl i brněnský obránce Jan Mlčák, který v několika zápasech plnil roli kapitán.
16.11.Musíme se dívat jen na sebe a zlepšit naši hru, uvědomuje si Martin ZaťovičKOM - PCE 1:2, 21.kolo | Daniel Kinc, foto: Vít NovákB r n o – Po reprezentační přestávce se na scénu vrátil zpět extraligový hokej a Kometa ve středu večer přivítala na svém ledě pardubické Dynamo. To se ujalo vedení, ale domácí ve druhé části zásluhou Martina Zaťoviče vyrovnali. Nakonec v prodloužení Pardubice získaly i bod navíc, a tak pochopitelně střelec jediné trefy obhájce titulu s výsledkem moc spokojen nebyl.
16.11.Juniorka přetlačila karlovarskou Energii v nájezdech, dvěma góly se blýskl Havlát!KOM - KVA 4:3, 18.kolo | Daniel Kinc, foto: Roman KantorB r n o – Junioři Komety ve čtvrtek odpoledne měli na programu druhý zápas ve dvou dnech, když tentokrat na svém ledě přivítali Karlovy Vary. Oba celky se v utkání přetahovaly o vedení, a duel nakonec za stavu 3:3 dospěl do prodloužení, respektive najezdů, v nichž se jako jediný prosadil útočník Komety Lukáš Frydrych, který vystřelil svému celku bonusový bod a výhru 4:3.
16.11.Druhý domácí duel ve třech dnech. Kometu prověří na státní svátek VítkoviceKOM - VIT 1:3, 22.kolo | Daniel Kinc, foto: Ivo DostálB r n o – Po středečním duelu s Pardubicemi čeká hokejisty Komety v pátek další soupeř. Od 17:00 se na ledě DRFG Areny představí houževnaté Vítkovice. Dokážou Brňané navázat na předchozí vzájemný duel a připíšou si do tabulky důležité tři body?
16.11.Návrat po zranění? Konečně jsem v kondici, tvrdí dvoubrankový Robert Havlát Šimon Albrecht, Daniel Kinc, foto: B r n o – Kometa odehrála druhé domácí utkání ve dvou dnech, tentokrát si poradila s Karlovými Vary, které porazila po samostatných nájezdech 4:3. Nejen radost z vítězství, ale také radost ze dvou branek musí mít navrátilec do sestavy Robert Havlát, který z velké části stál za úspěchem svého týmu v tomto zápase.
15.11.Chceme APK vyslat signál, bavte se s fanoušky, vyslovil přání předseda Modrobílých Michal JimramovskýRoman Zajíček, ilustrační foto: Roman Kantor.B r n o – Na začátku tohoto týdne proběhlo oficiální setkání zástupců fanoušků - sdružení Modrobílých a majitele Komety Libora Zábranského. Téma bylo jasné, celkový pohled na diskutované téma, které v posledních týdnech hýbe českým hokejem. Více k tématu prozradil v rozhovoru předseda spolku Modrobílých Michal Jimramovský. Reakci Libora Zábranského připravujeme.
15.11.Musíme zlepšit komunikaci, říká majitel Komety Libor Zábranský po setkání se zástupci fanouškůRoman Zajíček, foto: Michal Eger.B r n o – K tolik diskutovanému tématu, které v posledních dnech hýbe českým hokejem, se vyjádřil také majitel Komety Libor Zábranský. Ten se zúčastnil pondělní besedy se spolkem Modrobílých. Vyjádření a samotný rozhovor s předsedou Michalem Jimramovským jste si mohli přečíst na našem webu.
15.11.Juniorka Komety v souboji o druhé místo podlehla KladnuKOM - KLA 2:5, 17.kolo | Daniel Kinc, Roman Zajíček. Foto: Jiří Grulich.B r n o – Po reprezentační přestávce pokračovala DHL extraliga juniorů. Ačkoliv to byl mezi druhou Kometou a třetím Kladnem vesměs vyrovnaný duel, větší produktivitou hýřila kladenská sestava. Kometa měla v zápase velké množství šancí, také přesilovek, ale vše nedokázala přetavit v góly. Kladno bylo efektivnější a připsalo si tři body na venkovním ledě.
15.11.Dva góly na domácí půdě jsou málo, žehral na neproměněné šance junior HasoňDaniel Kinc, foto: Jiří GrulichB r n o – Po pauze zasvěcené reprezentačním povinnostem se naplno rozběhla také juniorská extraliga, ovšem Kometa do ni nevstoupila vítězně. V DRFG Areně ve středu po poledni podlehla kladenským Rytířům, ačkoliv v duelu nebyla horší a po skončení zápasu litovala zejména zahozených šancí. O svých dojmech se bezprostředně po zápase podělil jeden ze dvou střelců Brna v zápase – útočník Jan Hasoň.
15.11.Kometa bere bod, Dynamo rozhodlo vyrovnaný duel v prodlouženíKOM - PCE 1:2, 21.kolo | Matěj Laža, foto: Vít Novák.B r n o – Po reprezentační přestávce nastoupili Brňané k dalšímu extraligovému duelu. Na led pod hrad Špilberk přijelo pardubické Dynamo, které většinu utkání odráželo rychlé nájezdy brněnských útočníků. Před polovinou utkání se hosté radovali z vedoucí branky, když se po šťastném odrazu prosadil Rostislav Marosz, na jeho branku zareagoval před koncem druhé třetiny Martin Zaťovič, který po důrazu na brankovišti vyrovnal stav utkání. Dynamo rozhodlo duel v prodloužení, když v přesilové hře čtyř proti třem vyslal tvrdý projektil od modré čáry Petr Sýkora. Kometa si připisuje bod do tabulky Tipsport extraligy.
15.11.Permanentkáři, soutěžte se ŠKODA AUTO o zájezd na mistrovství světa v Dánsku!KlubB r n o – Odpočítáváte dny do mistrovství světa 2018? A vlastníte permanentku HC Kometa? Pak máte možnost podívat se do Dánska díky společnosti ŠKODA AUTO! Ta vyhlásila tipovací soutěž právě pro držitele permanentních vstupenek extraligových týmů s možností získat vstupenky hned na dvě utkání!
14.11.DRFG Arena je ideální halou pro míčové sporty, říká šéf brněnských volejbalistů Martin Gerža Roman Zajíček, Václav Trávníček. Foto: Viktor Šulc.B r n o – Brněnská DRFG Arena, respektive hala Rondo, není pouze hokejovou halou. Za dobou svého působení zažila již mnoho mezinárodních, společenských a v neposlední řadě sportovních akcí. Již v roce 1982 se v ní konala vůbec první větší událost. Při slavnostním otevření zde bylo mistrovství světa v kuželkách. V brněnské sportovní hale se také několikrát hrál tenisový Fed Cup, mistrovství světa v basketbale, rovněž i ve volejbale a další významné podniky. Když už jsme u míčových sportů, prezident volejbalu Brno velmi rád vzpomíná na finále extraligy mezi jeho týmem a Libercem. „Zázemí haly je na vysoké úrovni, má prakticky všechno, co sportovec potřebuje. Finále jsme si tady moc užili," říká Martin Gerža.
14.11.DRFG Arena je pro fanoušky atraktivní adresa, tvrdí jednatelka MK Technic Brno Lucie ZítkováRoman Zajíček, foto: basketbal-technicbrno.cz.B r n o – V Brně je krom fotbalu a hokeje sportovním fenoménem i basketbal. Ať už se jedná o mužský nebo ženský, oba mají za sebou v minulosti velké úspěchy. Nyní se však zaměříme na nováčka nejvyšší basketbalové soutěže, ženský tým MK Technik Brno, který své zápasy hraje v areálu Moravské Slavie Brno. Že je v Brně poptávka po kvalitních sportovištích a tréninkových plochách, o tom netřeba polemizovat. Trenérka a jednatelka klubu Lucie Zítková by přesun do větších prostor uvítala. „Pokud by se vydařil zrealizovat projekt multifukční arény za Lužánkami, míčové sporty by se mohly přesunout do Ronda, což by byla skvělá varianta,“ říká.
14.11.Trenér juniorky Jan Zachrla: Cesta, kterou se kluci vydali, se ukazuje jako správnáDaniel Kinc, foto: Ivo DostálB r n o – Po reprezentační pauze se na scénu vrací zpět dění napříč všemi věkovými kategoriemi. Juniorka Komety se po úvodní části sezóny drží na špici tabulky, množství hráčů navíc dostává prostor i v reprezentacích. Hlavní kouč Jan Zachrla vám nastíní, jak hodnotí dosavadní průběh sezóny, jak je spokojen s množstvím komeťáků v reprezentaci a co očekává od nejbližších zápasů.
14.11.Po reprezentační pauze pokračuje Tipsport extraliga. Kometa přivítá PardubiceKOM - PCE 1:2, 21.kolo | Roman Zajíček, foto: Ivo Dostál.B r n o – Po přestávce se vrací extraliga do starých zaběhlých kolejí. Kometu čeká ve středu a v pátek dvojice domácích zápasů. Nejprve hostíme Pardubice, o dva dny později pak přivítáme Vítkovice. Těžký blok zápasů bude pokračovat v rychlém sledu, tentokrát třikrát na venkovní půdě - neděle Liberec, úterý Plzeň a pátek Olomouc. Nyní se však zaměříme na středečního soupeře. Duel s Dynamem Pardubice startuje v DRFG Areně od 18:00.
13.11.Studie potvrdily, že jsme schopni provozovat stávající DRFG Arenu i potenciálně nově vzniklou multifunkční halu, říká Libor ZábranskýVáclav Trávníček, Roman Zajíček, foto: Marie Schmerková.B r n o – Majitel Komety Libor Zábranský se v pondělí setkal s primátorem statutárního města Brna Petrem Vokřálem, aby mu oficiálně předal studie, které pro Kometu vypracovaly renomované agentury KPMG a Deloitte. Z nich vyplývá, že by město i celý region z nové haly výrazně profitovaly.
13.11.Libor Zábranský předal primátorovi města Brna Petru Vokřálovi výsledky studií k tématu multifunkční arényTisková zpráva, foto: Marie Schmerková.B r n o – Majitel Komety Libor Zábranský se v pondělí setkal s primátorem statutárního města Brna Petrem Vokřálem, aby mu oficiálně předal dokumenty týkající se tématu možné výstavby multifunkční arény v Brně. „Panu primátorovi coby nejvyššímu představiteli města jsem předal materiály a studie, které jsme jako klub zafinancovali a nechali vypracovat na téma multifunkční arény a téma využitelnosti DRFG Areny, pokud by v Brně vznikla multifunkční hala,“ uvedl Libor Zábranský.