Archiv » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

22.11.Informace pro fanoušky ohledně vstupenek na venkovní zápas Ligy mistrů ve FinskuKlub, foto: Vít Novák.B r n o – Pokud se chystáte na venkovní utkání Komety v rámci Champions Hockey League proti našemu soupeři ze Švýcarska EV Zug, máme pro vás informaci ohledně rezervace a koupě vstupenek.
22.11.V pátek 24. listopadu vychází nové Kometa noviny. Na co se můžete těšit?Roman ZajíčekB r n o – V pátek 24. listopadu vychází zbrusu nové Kometa noviny. Můžete se těšit již na sedmatřicáté číslo od svého opětovného vzniku. A jako vždy na vás čeká plná dávka rozhovorů a zajímavostí. Oblíbený měsíčník můžete zakoupit v trafikách v Jihomoravském kraji, ale i v trafikách mimo náš region. Cena Kometa novin je 19,90,- Kč. Zakoupit je můžete také na utkání Komety s Litvínovem - na ochozech a v bufetech DRFG Areny.
22.11.Kometa se rozhodla vetovat hlavního rozhodčího Vjačeslava BulanovaTisková zpráva, ilustrační foto: Milan Podpera.B r n o – Po úterním zápase v Plzni se hokejová Kometa rozhodla poprvé v sezóně využít svého práva a vetovat rozhodčího, konkrétně ruského sudího Vjačeslava Bulanova. „Dopustil se mnoha chyb ve svých rozhodnutí, neuznal nám regulérní branku a svými chybami výrazně ovlivnil průběh utkání," říká Libor Zábranský.
21.11.Bruslička je výborný projekt Komety, shodují se ředitelky mateřských školRoman Zajíček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Projekt Komety pod názvem Bruslička nabízí kurzy bruslení pro děti z brněnských mateřských škol a účastní se ho také děti předškolního věku. Cílem projektu je oslovení i těch nejmenších dětí a přivézt je ke sportu zábavnou formou. Kurzy se konají každé pondělí a skládají se ze dvou lekcí, první začíná v 9:00 - 9:45, pokračuje se v 9:45 - 10:30. Děti si mají možnost vypůjčit klubem zakoupené brusle, poté si mohou vyzkoušet své dovednosti, zasportovat si a užít si mnoho zábavy. Současně s projektem bruslička probíhá i bruslení pro Základní školy z Brna a jižní Moravy.
21.11.Kometa v dramatickém duelu bohatém na góly podlehla PlzniPLZ - KOM 5:4, 24.kolo | Kryštof Severa, foto: Milan PodperaP l z e ň - Reklama na hokej! Tak by se dalo nazvat utkání čtyřiadvacátého kola TELH mezi Kometou Brno a Škodou Plzeň. V devítibrankové přestřelce byli úspěšnější domácí hokejisté a po nádherné hokejové bitvě si doma ponechávají tři body za výhru 5:4. Kometa však bojovala až do konce, byla blízko vyrovnání, ale to se nakonec v hektickém závěru nekonalo.
21.11.Juniory čekají soupeři ze severu Čech, mladší dorost se střetne s prvním Hradcem Adam Nečas, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – Tento týden nás čekají tři zápasy a všechny budou domácí. Ve dvou z nich se utká brněnská juniorka a ve třetím zápase se soupeři postaví mladší dorost. V pátek přijede brněnské juniory vyzvat Chomutov a o den později se třetí Kometa utká s šestnáctým Litvínovem. Mladší dorostence čeká, taktéž v sobotu, duel s Hradcem Králové.
21.11.INFORMATION ABOUT TICKETS FOR FANS FROM FINLANDKlub, foto: Roman Kantor.B r n o – If you are going to visit Brno to see and support your favourite club against HC Kometa Brno during the Champions Hockey League - Quarterfinal, have several important pieces of information about the reservation and ticket collection!
20.11.Týden mládeže: Kanonáda MDO, příspěvky reprezentantů i dvougólový HavlátDaniel Kinc, Kryštof Severa, foto: Jiří GrulichB r n o – První mládežnický hrací týden po reprezentační pauze je za námi. Všechny tři mládežnické kategorie odehrály po dvou duelech, ve kterých se odehrálo spoustu zajímavostí. Pojďme se společně v naší nové rubrice „Týden mládež" společně podívat, co se napříč juniorkou, dorosty a také nižšími kategoriemi událo.
20.11.Na západní frontě klid? Nikoliv. Kometa vyzve plzeňskou ŠkoduPLZ - KOM 5:4, 24.kolo | Kryštof Severa, foto: Milan Podpera, hcskoda.czB r n o – Brněnská Kometa nezažívá povedené období, nicméně v posledním duelu na půdě Liberce ukázala, že je velice silným celkem a navázat na to může na ledě lídra celé soutěže. Utkání v plzeňské Home Monitoring Areně začíná v 17:30.
19.11.Kometa se dokázala dvakrát vrátit do zápasu, nakonec těsně prohrálaLIB - KOM 4:3, 23.kolo | Roman Zajíček, foto: Jiří Princ.B r n o – Kometa začala třízápasový venkovní trip bojem na ledě Liberce. Hosté se dokázali několikrát vrátit do zápasu, i dvoubrankové manko dokázali Brňané stáhnout, jenže nakonec těsně prohráli po šťastné brance Kvapila. Byl to bojovný výkon, který ale k bodům nakonec nevedl. Další duel čeká Kometu v úterý na ledě Plzně.
18.11.Na turnaji O pohár Martina Erata získali komeťáci ročníku 2008 stříbroMatouš VojáčekK a r l o v y V a r y – V sobotu jedenáctého listopadu se v Karlových Varech uskutečnil druhý turnaj O pohár Martina Erata. Do města v západních Čechách se sjelo celkově dvacet týmů ze dvou věkových kategorií - ročníky 2008 a 2010. Úspěšnější byl starší ročník, který došel až do finále, kde nestačil na hradecký Mountfield.
18.11.Zjednodušit hru a tlačit se více do branky, přeje si do dalších zápasů Hynek ZohornaKOM - VIT 1:3, 22.kolo | Daniel Kinc, foto: Roman Kantor.B r n o – Po reprezentační pauze čekal na modrobílou družinu druhý domácí duel ve třech, a opět, bohužel se stejným koncem. Vítkovice utkání zlomily obratem ve druhé části na svou stranu a po výhře 3:1 si z jihu Moravy odvezli tři body. Útočník Komety Hynek Zohorna, jenž asistoval u jediné trefy svého celku, měl po duelu hodně daleko k úsměvu.
18.11.Dramatické a bojovné utkání SDO rozhodla třetí třetina, tři body bere SalcburkKOM - SAL 1:3, 20.kolo | Daniel Kinc, foto: Jiří GrulichB r n o – Starší dorostenci završili svou pouť základní skupinou D své extraligy, a to ve velkém souboji s již jistým vítězem a doposud neporaženým celkem z rakouského Salcburku. Kometa vyrukovala do utkání v nejsilnější možné sestavě a navíc s Lukášem Dostálem a několika reprezentanty - juniory v sestavě. Oba týmy se soustředily hlavně na obranu a na vedoucí gól hostů z konce třetiny zareagovala Kometa vyrovnáním Karla Pláška. Ve třetí části se však prosadil již jen a pouze Salcburk, který si po výhře 3:1 poveze z jihu Moravy tři body.
18.11.Brňané zajíždějí pod Ještěd, o další body zabojují proti Bílým TygrůmLIB - KOM 4:3, 23.kolo | Matěj Laža, foto: Ivo DostálB r n o – Brněnská Kometa v rámci 23. kola Tipsport extraligy zavítá pod Ještěd, kde na ni čeká bitva s Libercem. Modrobílí mají na severočeskou halu z minulé sezóny výborné vzpomínky. Nejprve koncem základní části porazili vítěze Prezidentského poháru, aby o měsíc a půl později ve finále play off dvakrát položili Bílé Tygry opět před vlastními diváky. Utkání před kamerami České televize startuje v neděli v 16:20.
18.11.Měli jsme vyhrát, hodnotí páteční duel mladšího dorostu Jakub BrabenecJiří Komárek, foto: Anděla TrötzmüllerováMladší dorost Komety odehrál v pátek domácí utkání s Českými Budějovicemi. Brno dlouho vedlo, ale Motor pár minut před koncem třetí periody vyrovnal a v prodloužení dokonal svůj obrat. Celý zápas shrnul v rozhovoru Jakub Brabenec.
18.11.Mladší dorost si zastřílel ve Žďáru nad Sázavou a veze domů tři bodyZNS - KOM 2:11, 16.kolo | Matouš Vojáček, Tomáš Masař, foto: Anděla TrötzmüllerovᎠď á r n a d S á z a v o u – Mladší dorostence čekalo druhé utkání ve dvou dnech. Brňané chtěli dnes odčinit včerejší domácí prohru s Českými Budějovicemi, na které nestačili v prodloužení. Začátek utkání patřil domácím, kteří šli ve druhé minutě do vedení. Kometa v první třetině dokázala skóre otočit. O své výhře rozhodla šesti góly ve druhé třetině. V utkání se blýskl Václav Rašovský se sedmi body. Kometa nakonec vyhrála vysoko 11:2.
18.11.Plášek po duelu se Salcburkem: Odmakali jsme skvělý zápas, klukům chci poděkovatDaniel Kinc, foto: Jiří GrulichB r n o – Starší dorostenci brněnské Komety v posledním utkání skupiny D své extraligy přivítali na svém ledě favorizovaný Salcburk, který byl do té doby neporažen a už byl jistým vítězem své skupiny. Kometa sehrála skvělý duel, ve výborném světle se předvedly i posily z juniorky včetně brankáře Dostála. Jediným střelcem byl v posledních dnech i týdnech hodně vytěžovaný útočník Karel Plášek, jenž popsal svůj náročný zápasový program a jenž ocenil hru celého týmu.
17.11.Starší dorost se pokusí v Olomouci urvat tři body, mladší dorostenci se utkají s MotoremAdéla Hrabálková, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – Po reprezentační pauze se opět pomalu rozjíždějí všechny mládežnické ligy. Jak starší, tak mladší dorostence brněnské Komety čeká po jednom zápase venku a po jednom doma v pátek a v sobotu. Nejprve se svěřenci Romana Meluzína představí na ledě Olomouce, o den později budou hostit suverénní rakouský Salzburg. Mladší dorostenci naopak začnou doma, na brněnský led zavítají hokejisté českobudějovického Motoru. V sobotu se poté představí ve Žďáru nad Sázavou.
17.11.Starší dorost si s Olomoucí poradil bez větších problémůOLO - KOM 4:7, 19.kolo | Kryštof Severa, foto: Jiří GrulichB r n o – Starší dorost v pátek vyrazil na venkovní utkání v Olomouci. V úvodní třetině oba týmy vstřelily po jednom gólu, ale Kometa rozhodla o výsledku převážně ve druhé periodě, když dala hned čtyři branky. Ve třetí dvacetiminutovce ještě dvě trefy přidala a upravila tak na výsledných 7:4. Domů si Brňané odváží všechny tři body.
17.11.Mladší dorost prohrál s Motorem v prodloužení KOM - CEB 2:3, 15.kolo | Jiří Komárek, Anděla TrötzmüllerováB r n o – Mladší dorost Komety v pátek odehrál domácí utkání s Motorem z Českých Budějovic. Svěřenci Pavla Pazourka dlouho drželi jednobrankový náskok, ale pár minut před koncem třetí periody Motor vyrovnal a hosté využili přesilovku v prodloužení. Kometa tak po prohře 2:3 bere jeden bod.
17.11.Kometa svého vítkovického soupeře vysoko přestřílela, body si ale odvážejí hostéKOM - VIT 1:3, 22.kolo | Roman Zajíček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Podruhé v letošní sezóně se utkala brněnská Kometa doma proti Vítkovicím. Úvod do zápasu vyšel znamenitě, Mallet zabojoval na brankovišti a poslal svůj tým do vedení. Mnoho gólových šancí Brňané nedokázali využít, zatímco soupeř dokázal být produktivnější. Ve druhé třetině duel otočil a v závěru dějství si pojistil tři body. Vítkovice tak berou výhru 3:1.
16.11.Po zisku medaile jsme prožili neskutečné emoce a radost, říká o úspěchu sedmnáctky obránce Jan MlčákVáclav Petrů. Foto: Juniorský hokejB r n o – Velký úspěch slaví český mládežnický hokej. Reprezentace do sedmnácti let pod vedením brněnského trenéra Petra Hakena vybojovala v nejsilnější konkurenci sedmi dalších světových velmocí na prestižním turnaji World Hockey Challenge v Kanadě bronzové medaile. Českému výběru se povedlo získat medaili poprvé po jedenácti letech. Ve skupině sice čeští mladíci nevyhráli ani zápas, ve čtvrtfinále ale zdolali vítěze protější skupiny Rusko a postoupili do semifinále. Tam v těsném souboji prohráli s Kanadou Red 2:3, ale v následném zápase o bronz si vyšlápli na Kanadu White v poměru 2:1 a oslavili zisk cenného kovu. Jedním ze strůjců úspěchu byl i brněnský obránce Jan Mlčák, který v několika zápasech plnil roli kapitán.
16.11.Musíme se dívat jen na sebe a zlepšit naši hru, uvědomuje si Martin ZaťovičKOM - PCE 1:2, 21.kolo | Daniel Kinc, foto: Vít NovákB r n o – Po reprezentační přestávce se na scénu vrátil zpět extraligový hokej a Kometa ve středu večer přivítala na svém ledě pardubické Dynamo. To se ujalo vedení, ale domácí ve druhé části zásluhou Martina Zaťoviče vyrovnali. Nakonec v prodloužení Pardubice získaly i bod navíc, a tak pochopitelně střelec jediné trefy obhájce titulu s výsledkem moc spokojen nebyl.
16.11.Juniorka přetlačila karlovarskou Energii v nájezdech, dvěma góly se blýskl Havlát!KOM - KVA 4:3, 18.kolo | Daniel Kinc, foto: Roman KantorB r n o – Junioři Komety ve čtvrtek odpoledne měli na programu druhý zápas ve dvou dnech, když tentokrat na svém ledě přivítali Karlovy Vary. Oba celky se v utkání přetahovaly o vedení, a duel nakonec za stavu 3:3 dospěl do prodloužení, respektive najezdů, v nichž se jako jediný prosadil útočník Komety Lukáš Frydrych, který vystřelil svému celku bonusový bod a výhru 4:3.
16.11.Druhý domácí duel ve třech dnech. Kometu prověří na státní svátek VítkoviceKOM - VIT 1:3, 22.kolo | Daniel Kinc, foto: Ivo DostálB r n o – Po středečním duelu s Pardubicemi čeká hokejisty Komety v pátek další soupeř. Od 17:00 se na ledě DRFG Areny představí houževnaté Vítkovice. Dokážou Brňané navázat na předchozí vzájemný duel a připíšou si do tabulky důležité tři body?
16.11.Návrat po zranění? Konečně jsem v kondici, tvrdí dvoubrankový Robert Havlát Šimon Albrecht, Daniel Kinc, foto: B r n o – Kometa odehrála druhé domácí utkání ve dvou dnech, tentokrát si poradila s Karlovými Vary, které porazila po samostatných nájezdech 4:3. Nejen radost z vítězství, ale také radost ze dvou branek musí mít navrátilec do sestavy Robert Havlát, který z velké části stál za úspěchem svého týmu v tomto zápase.
15.11.Chceme APK vyslat signál, bavte se s fanoušky, vyslovil přání předseda Modrobílých Michal JimramovskýRoman Zajíček, ilustrační foto: Roman Kantor.B r n o – Na začátku tohoto týdne proběhlo oficiální setkání zástupců fanoušků - sdružení Modrobílých a majitele Komety Libora Zábranského. Téma bylo jasné, celkový pohled na diskutované téma, které v posledních týdnech hýbe českým hokejem. Více k tématu prozradil v rozhovoru předseda spolku Modrobílých Michal Jimramovský. Reakci Libora Zábranského připravujeme.
15.11.Musíme zlepšit komunikaci, říká majitel Komety Libor Zábranský po setkání se zástupci fanouškůRoman Zajíček, foto: Michal Eger.B r n o – K tolik diskutovanému tématu, které v posledních dnech hýbe českým hokejem, se vyjádřil také majitel Komety Libor Zábranský. Ten se zúčastnil pondělní besedy se spolkem Modrobílých. Vyjádření a samotný rozhovor s předsedou Michalem Jimramovským jste si mohli přečíst na našem webu.
15.11.Juniorka Komety v souboji o druhé místo podlehla KladnuKOM - KLA 2:5, 17.kolo | Daniel Kinc, Roman Zajíček. Foto: Jiří Grulich.B r n o – Po reprezentační přestávce pokračovala DHL extraliga juniorů. Ačkoliv to byl mezi druhou Kometou a třetím Kladnem vesměs vyrovnaný duel, větší produktivitou hýřila kladenská sestava. Kometa měla v zápase velké množství šancí, také přesilovek, ale vše nedokázala přetavit v góly. Kladno bylo efektivnější a připsalo si tři body na venkovním ledě.
15.11.Dva góly na domácí půdě jsou málo, žehral na neproměněné šance junior HasoňDaniel Kinc, foto: Jiří GrulichB r n o – Po pauze zasvěcené reprezentačním povinnostem se naplno rozběhla také juniorská extraliga, ovšem Kometa do ni nevstoupila vítězně. V DRFG Areně ve středu po poledni podlehla kladenským Rytířům, ačkoliv v duelu nebyla horší a po skončení zápasu litovala zejména zahozených šancí. O svých dojmech se bezprostředně po zápase podělil jeden ze dvou střelců Brna v zápase – útočník Jan Hasoň.