.

VIDEO: Hráči Komety předali medaile na Hrách porozumění 2012

B r n o – 14. června 2012 se na ústavu sociální péče pro tělesně postiženou mládež v Brně – Králově Poli (Kociánce) konal první ročník Her porozumění. Za účasti šesti základních škol (pěti s postižením) a několika stovek dětí všichni soutěžili v různorodých disciplínách, kde si mohli vyzkoušet, jaké je to žít s daným hendikepem. Vítězné medaile jim jako velké překvapení na závěr předali Jiří Trvaj, Milan Hruška, Jan Švrček a Tomáš Svoboda.

Každá škola měla za úkol vytvořit disciplínu, ve které by ostatní děti zkoušely, jak se žije s daným postižením. Vznikly soutěže jako chůze naslepo s bílou holí, házení zvukovými míči na bránu, přetahování lanem, tvoření mandal nebo zapínání kouzelného kabátku. Na hřišti v prostorách Kociánky se soutěžilo také na překážkové dráze pro vozíčkáře nebo ve strukturovaných úkolech (úkoly pro autisty).

Jediná škola bez postižení (ZŠ Slovanské náměstí) na závěr připravila velké plátno, na které každý tým (škola) a jeho člen obtiskl svoji ruku. Díky tomu zůstane na čtvrteční den uchována nezapomenutelná a hmatatelná vzpomínka.

Organizátoři akce nachystali závěrem velké překvapení. Medaile všem zúčastněným dětem předali hráči prvního týmu Komety Brno, kteří přijeli až na hřiště v utajení ve velké dodávce a vzbudili velký poprask. Komeťáci nejprve předali medaile a následně se všem dětem podepisovali na předložené předměty nebo ruce. Děti si zároveň mohly odnést komeťácký vicemistrovský plakát, nebo společnou či samostatnou fotku s každým ze čtveřice Jiří Trvaj, Jan Švrček, Milan Hruška a Tomáš Svoboda. Protože se jednalo o hry porozumění, k mání bylo i netradiční objetí se stříbrnými hokejisty, kterého bylo hojně využito nebo focení se stříbrným extraligovým pohárem.

Zábavného dne se zúčastnily žáci základních škol Elpis, Ibsenova, Štolcova, Kamenomlýnská, Kociánka a Slovanské náměstí.

Všechny děti byly velkými fanoušky Komety a za parádní výkony nejen v play-off hráčům předaly pamětní medaile, aby hokejisté viděli, co pro ně znamenají.

Na fotky se můžete podívat ZDE.

Video: