Semkli jsme se a děláme maximum, říká Jozef Kováčik

Semkli jsme se a děláme maximum, říká Jozef Kováčik
 

P r a h a – Druhý duel extraligového čtvrtfinále byl opět ve znamení litého boje v pražské O2 Areně. Ačkoliv šla po po první periodě do kabin spokojenější Sparta, tak Kometa dokázala srovnat krok a ve čtvrté minutě prodloužení rozhodl o výhře Komety obránce Jozef Kováčik.

 

Mezi vaší střelou a radostí nastala menší časová prodleva, než jste se rozjel ke kotli vašich fanoušků. Viděl jste vůbec jak se puk dostal do branky?
Asi to byla pořádná rána (smích). Slyšel jsem, jak puk cinknul, ale nevěděl jsem jestli to padlo do brány. Počkal jsem si nějakou tu sekundu, a když jsem viděl, že se všichni radují, tak jsem začal i já.

Pojďme se podívat konkrétněji na tu rozhodující branku, Martin Zaťovič vám to dal naprosto přesně, že?
Přiznám se, v sezóně jsme to takhle s Martinem občas zkoušeli, mockrát mi to ale nedal (smích). Teď jsem mu řekl: ,,Tak starý pojď, hoď mi to tam a já to tam dám,". A ono to tam padlo, jsem strašně rád.

Byl váš cíl hrát prodloužení podobně, jako třetí třetinu?
Po třetí třetině jsme věděli, že máme na to, abychom Spartu porazili podruhé. Cítili jsme, že máme v sobě obrovskou sílu, takže jsme pokračovali ve stejné hře, jako ve třetí třetině a vrátilo se nám to, další bodík je doma.

V obou utkáních čtvrtfinále jste se stal ústřední postavou zápasu. V prvním utkání díky ataku Richarda Nedomlela, ve druhém jste vstřelil rozhodující branku...
Co se stalo v prvním zápase už je za námi. Nechtěl bych se k tomu vracet. Jak už jsem říkal, tvrdá hra k tomu patří. V prvním duelu jsem to schytal já. Podstatné jsou body a ty máme po druhém zápase dva, za což jsme velmi rádi. Nebudu lhát, jsem rád, že jsem mohl rozhodnout zápas. Tuto sezónu se trochu trápím, takže jsem velmi rád, že jsem aspoň takto pomohl mužstvu.

Dají se za klíčové označit ubráněné přesilovky?
Nevím co k tomu říct, to co předvedl kluci při oslabení tří na pět, proti tak silně ofenzivnímu týmu, jako je Sparta, tak to klobouk dolů. Je vidět, že jsme se semkli a děláme maximum a i to štěstí se přiklání k nám. Nebylo to dnes o mě, bylo to o každém z nás. Od Čila (Marek Čiliak, pozn. red), po posledního útočníka.

Vedete 2:0 na zápasy, bude hodně těžké krotit emoce?
Do půlnoci se budeme radovat, potom už se ale soustředíme na další zápas. Máme na to dva dny, pojedeme domů, musíme dobře zregenerovat, potrénovat a připravit se na další zápas. Vedeme sice 2:0, vyhráno ale nemáme, hraje se a čtyři zápasy. Nehrajeme s nějakým Hodonínem... Je to Sparta a sami víte, co celou sezónu předváděla, i v Lize mistrů. Je třeba se na ně pořádně připravit a hlavně nesmíme nic podcenit.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál