Juniorku čeká rozhodující boj o semifinále, starší dorost klepe na finálové brány

B r n o – Play off mládežnických kategorií jsou v plném proudu a v žádném z nich nechybí tým brněnské Komety. Dorostenci svádějí lité boje v semifinále, juniorka by se ráda mezi čtyři poslední celky prokousala. K tomu potřebují svěřenci trenéra Pavla Pazourka zvítězit v sedmém, rozhodujícím utkání čtvrtfinále proti jihlavské Dukle. Přímý boj o postup je v brněnské DRFG Areně na programu ve čtvrtek od 17 hodin. Postup do finále mohou ve čtvrtek oslavit starší dorostenci Komety. Modrobílí totiž vedou v semifinálové sérii proti Třinci hrané na dva vítězné duely 1:0 na zápasy. Druhý zápas série se odehraje v Třinci ve čtvrtek od 15 hodin.

Juniory brněnské Komety čeká sedmý čtvrtfinálový duel s houževnatou Jihlavou. Zarputilý celek z Vysočiny sice v sérii prohrával 1:3 na zápasy, dvěma výhrami v řadě ale srovnal na 3:3. O vyrovnanosti tohoto čtvrtfinále svědčí skutečnost, že hned čtyři z dosavadních šesti duelů muselo rozhodnout prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy. V případě, že Kometa vybojuje postup, utká se v semifinálové sérii s Plzní, která ve čtvrtfinále vyřadila pražskou Spartu. Přijďte podpořit juniory Komety v důležitém duelu, vstup je zdarma.

„Rozhodující zápas odmakáme, dáme do toho všechno a chceme postoupit! Víme, že na Jihlavu jako tým máme. Předchozí prohry hodíme za hlavu a porveme se o semifinále," řekl den před důležitou bitvou obránce Rostislav Šnajnar.

7. čtvrtfinále DHL extraligy juniorů
čtvrtek
16.3. 2017
17:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Dukla Jihlava DRFG Arena, Brno

Starší dorostenci zatím kráčí v šlépěji svých loňských předchůdců a jsou na dobré cestě vybojovat postup do velkého finále NOEN Extraligy. Modrobílí podobně jako v minulém roce hrají v semifinále s Třincem, přičemž první zápas vyhráli na domácím ledě 2:1. K postupu potřebují zvítězit ještě jedno klání, závěrečný krok ale bývá nejtěžší, což si uvědomují i brněnští hokejisté. „Minulé kolo jsme prohrávali 0:1 na zápasy my, a dokázali jsme to otočit. Uvidíme, budeme se snažit hrát pořád stejně. Budeme se snažit blokovat střely, aktivně napadat, střílet a hrát týmově," vyjádřila se k druhému zápasu série brankářská jednička Martin Holík.

2. semifinále NOEN extraligy staršího dorostu
čtvrtek