Čtvrtfinále pokračuje! Kometa se poprvé v sérii představí před domácím publikem

B r n o – Vyřazovací boje jsou v plném proudu. Brňané sehráli zápasy na ledě Sparty na jedničku a nyní se série za stavu 2:0 na zápasy pro Kometu stěhuje právě do jihomoravské metropole, kde se v pátek a v sobotu odehraje třetí, respektive čtvrté utkání celé série.

Po více než dvou týdnech se extraligový hokej vrací do města pod Špilberkem. Kometa vstoupila do čtvrtfinále naprosto famózně, když ovládla oba duely v hlavním městě a ujala se v sérii vedení 2:0 na zápasy. Nyní čeká svěřence hlavního kouče Libora Zábranského dvojutkání na domácím ledě, kde se dá očekávat elektrizující atmosféra a vyprodané hlediště.

„Hodně bych krotil euforii, vyhráli jsme totiž jen dvě bitvy, nikoliv celou válku. Sparta to určitě nevzdá a my budeme hrát to, co jsme hráli a nebudeme nic měnit. Chceme pokračovat v nastaveném trendu a nechceme nic měnit. Každý ví o co a proti komu hrajeme, respektujeme sílu soupeře. Sparta je těžký soupeř, nepřijede do Brna nic odevzdat. Budou to zase další skvělé zápasy. Budeme hrát to, co nám přineslo úspěch,“ říká brněnský obránce Ondřej Němec.

První dva zápasy série

Úvodní duel čtvrtfinálové série dvou nesmiřitelných soupeřů začala skvěle Sparta, která se už po pěti minutách ujala po brankách Hlinky a Vrány dvoubrankového vedení. To však ze strany Pražanů bylo vše. Ve druhé dvacetiminutovce vyrovnal v přesilovce Vojtěch Němec a vyvrcholení si hosté nechali na závěr utkání, když nejprve z dorážky vyrovnal Martin Nečas a za pár chvil se při přečíslení po přihrávce Hynka Zohorny prosadil Alexandre Mallet.

(2:0, 0:1, 0:2)
2:3pr.
(2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Druhý duel začali opět lépe sparťané, kteří se dostali do vedení po přesně ráně Řepíka, nicméně Kometa rychle odpověděla z hole Martina Nečase. Do konce první části se Sparta dostala ještě jednou do vedení, když se po rychlém přečíslení prosadil Petr Kumstát. Ve třetí třetině při oslabení vyrovnával po zakončeném blafáku Alexandre Mallet a v prodloužení po nabití od Zaťoviče rozhodl o druhé výhře Komety v sérii parádní ranou Jozef Kováčik.

Radost hráčů Komety po vítězné brance Jozefa Kováčika v prodloužení druhého zápasu série. Foto: Jiří Grulich

„Nejsme v žádné euforii, jsme jen spokojeni s tím, jak se hráči prezentovali a samozřejmě i díky tomu jsme byli spokojeni s výhrami. Chceme se držet naší hry, na kterou jsme se hodně zaměřili, a v Praze nám zaslouženě přinesla ovoce. Určitě nejsem v situaci, kdy bychom čekali, s čím Sparta vyrukuje. Chceme hrát výborně a věřím, že nás podpoří diváci, ze kterých bude sršet energie. Vystupujeme jako tým a i naši lídři před play off řekli, že je nezajímají góly a body, což by takhle v play off mělo být vždycky. Je jedno, kdo to tam flákne, obrovskou devízou je týmovost,“ tvrdí před domácími zápasy trenér Kamil Pokorný.

Jaké byly první dva zápasy a jak se těší na domácí prostředí hráči Komety?

3. čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy
pátek