.

Odhodlání a síla týmu je obrovská, tvrdí po třetí výhře v sérii obránce Jakub Krejčík

B r n o – Celé Brno se dočkalo a vypjatá série mezi Spartou a Kometou se přesunulo ke třetímu zápasu pod Špilberk. Hosté měli do utkání raketový start a po první třetině vedli o dvě branky. Ve druhé dvacetiminutovce snižoval Jakub Krejčík na 2:3 a svou trefou při přesilovce nasměroval modrobílé k velkolepému obratu. Brněnský obránce se při své premiéře před domácím publikem blýskl první trefou v dresu Komety a po utkání se podělil o své dojmy.

Snižoval jste ve druhé třetině v přesilovce na 2:3. Byl to ten „vysvobozující“ moment celého utkání?
Určitě nás to nakoplo. Začátek nám zase trochu utekl a už tradičně jsme to museli dohánět, což nám bere dost sil. Opět se však ukázalo, že síla a charakter mužstva je obrovský, když jsme to opět dokázali otočit.

Posilují tyto průběhy zápasu, kdy dokážete otočit skóre, vaše sebevědomí?
Myslím si, že určitě. Víme, že za každého stavu můžeme hrát a ten zápas otočit. Pro mentalitu tohoto týmu je to důležité.

Co se s vámi stává v začátcích utkání?
To kdybych věděl, tak si to určitě řekneme a ty začátky takové mít nebudeme. Musíme se na to zaměřit, protože někdy to takhle otočit nemusíme. Věřím ale, že už se na to připravíme. Poslední krok je vždycky nejtěžší, ale odhodlání a síla týmu je obrovská.

Nerozhodila vás na začátku absence Martina Erata, který na poslední chvíli vypadl ze sestavy?
Martin je určitě skvělý hráč, ale na druhou stranu zde máme spoustu hráčů, co ho mohou zastoupit, což se podle mě i povedlo. Zvládli jsme to i bez něj.

Nezastoupil jste jej náhodou při své trefě v přesilovce na pravém kruhu?
Je to trochu pravda. Přeházeli jsme některé věci v přesilovkách a nakonec ta jeho pozice na pravém kruhu vyšla na mě.

Jakub Krejčík oslavuje první branku Komety. Foto: Jiří Grulich

Vyhovuje vám tato pozice?
Dal jsem sice gól, ale uvidíme, jak se mi na této pozici bude dařit nadále.

Byla to podle vás ideálně sehraná přesilovka, nebo to byla improvizace s nahrávkou hráče v mezikruží?
Myslím si, že tam nějaké signály máme a ty fungují. Do toho však musejí být i nějaké improvizace, která je taky důležitá, a když nejde použít signál, je to ideální volba. Tohle byla spíše příklad improvizace (směje se).