Junioři odstartují semifinále v Plzni, mladší dorost se porve o finále v Jihlavě

B r n o – Po dlouhé čtvrtfinálové sérii juniorů Brna a Jihlavy se brněnští mladíci přesouvají do Čech, kde na plzeňském ledě odehrají první dvě semifinálová utkání. Mladší dorostenci v pátek porazili na nájezdy Jihlavu a poslali tak celou sérii do rozhodujícího utkání, které vypukne po nedělním poledne v Jihlavě. Vítěz tohoto klání získá vstupenku na závěrečný turnaj.

Junioři

Brněnská juniorka v napínavém čtvrtfinále s Jihlavou nejprve vedla 3:1 na zápasy, série se ale protáhla až do sedmého utkání, kdy na domácím ledě přetlačila Duklu 5:0 a doplnila tak čtveřici semifinalistů. Svěřenci trenéra Pavla Pazourka odcestovali do Čech, kde začne boj o postup do finále.

V základní části se Brno s Plzní utkalo dvakrát, oba týmy si připsaly tři body. „Hrají velmi útočný hokej a mají řadu dobrých individuálních hráčů. Pokud budeme hrát jako v posledním čtvrtfinále s Jihlavou, tak se nám snad podaří přejít i přes Plzeň dál," doufá útočník Luboš Horký.

1. semifinále play-off DHL extraligy juniorů
19.3. 2017
12:00 hod.
HC Plzeň 1929 HC Kometa Brno Home Monitoring Arena, Plzeň
2. semifinále play-off DHL extraligy juniorů
20.3. 2017
12:30 hod.
HC Plzeň 1929 HC Kometa Brno Home Monitoring Arena, Plzeň

Mladší dorost

Mladší dorostenci odehráli závěr nadstavby ve velkém stylu. Ve skupině, ze které postupoval do play-off pouze první tým, získala nakonec Kometa tuto příčku, ve čtvrtfinále v rozhodujícím zápase vyřadila Zlín a nyní se uskuteční rozhodující souboj semifinále v Jihlavě. Vítěz se zúčastní Závěrečného turnaje o titul Mistr České republiky v kategorii mladšího dorostu.

3. semifinále play-off ELIOD extraligy mladšího dorostu "B"
19.3. 2017
12:00 hod.