.

Na mistrovství světa se podívají tři Komeťáci. Kromě Krejčíka i Slováci Haščák s Trškou

B r n o – Celkem tři hokejisté brněnské Komety byli nominováni na světový šampionát, který startuje v pátek v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Kromě Jakuba Krejčíka, jenž bude hájit barvy české reprezentace, se na mistrovství světa objeví rovněž slovenští hokejisté, zadák Peter Trška a útočník Marcel Haščák. Jejich jména dnes oznámil společně s dalšími 23 vyvolenými na nominační tiskové konference trenér slovenského národního týmu Zdeno Cíger.

Čtyřiadvacetiletého slovenského obránce Petera Tršku čeká premiéra na mistrovství světa dospělých. Patří tak mezi devět nováčků ve slovenském výběru. V minulosti ovšem rodák z Dubnice nad Váhou reprezentoval svou zemi na světových šampionátech do osmnácti i dvaceti let. Na šampionát juniorů se podíval dokonce dvakrát.

Zatímco Trška pojede na vrcholnou reprezentační akci dospělých poprvé, útočník Marcel Haščák bude patřit k nejzkušenějším mužům slovenského výběru na turnaji. Třicetiletý rodák z Popradu se představí na svém čtvrtém šampionátu, přitom poprvé po třech letech. Naposledy si zahrál na mistrovství v roce 2014 v Bělorusku. Premiéru zažil v roce 2012 v Helsinkách, kde byl součástí slovenské jízdy za překvapivým stříbrem.

Program MS v Kolíně nad Rýnem

Slovensko odehraje, v rámci osmičlenné skupiny A v Kolíně nad Rýnem, sedm duelů. Následně se hraje čtvrtfinále klasickou formou, tedy A1-B4, A2-B3 atd. Mistrovství začíná Slovákům v sobotu 6. května, nový mistr světa bude znám v neděli 21. května.

Sobota 6. května
Slovensko – Itálie