Hokejista sezóny: Mistři z Brna berou čtyři ceny, Čiliak nejlepším hráčem play - off, Nečas nováčkem

B r n o – Celkem čtyři individuální ocenění posbírali na úterním galavečeru Tipsport extraligy s názvem Hokejista sezóny hráči brněnské Komety. Z týmu úřadujících šampionů české nejvyšší soutěže se dvojitého ocenění dočkal brankář Marek Čiliak, jenž si odnesl jak cenu pro nejlepšího brankáře, tak pro nejlepšího hráče play-off. Nováčkem roku se stal osmnáctiletý talent Komety Martin Nečas. Již před galavečerem bylo jasné, že Zlatou helmu pro nejlepší akci sezóny vyhraje Marek Kvapil.

Brankář Marek Čiliak se jako jediný objevil na pódiu při slavnostním vyhlášení Hokejista sezóny hned dvakrát. Nejprve převzal ocenění pro nejlepšího brankáře ročníku a několik minut na to i Cenu Václava Paciny pro Nejlepšího hráče Generalli play-off Tipsport extraligy. Čiliak se stal vůbec prvním brněnským hráčem ve více než dvacetileté historii ankety, který toto prestižní ocenění získal.

Sedmadvacetiletý brankář Komety si o ceny řekl především skvělými výkony v play-off, kde vyšponoval procentuální úspěšnost zásahů na 94,59% a jeho průměr inkasovaných branek činil pouhopouhých 1,41 branek na zápas. Celkem zvolenský rodák vychytal ve vyřazovacích bojích čtyři čistá konta.

Nejlepším nováčkem byl vyhlášen brněnský útočník Martin Nečas. Osmnáctiletý talent nasbíral v základní části patnáct bodů, v play-off poté nasázel čtyři branky v deseti zápasech, do nichž nastoupil.

Mladý útočník Martin Nečas patřil k důležitým postávám play-off. Ve vyřazovacích bojích vstřelil čtyři branky, dvě pražské Spartě ve čtvrtfinále. Foto: Karel Švec.

Ocenění se dočkal také forvard Marek Kvapil, jenž ovládl diváckou anketu Zlatá helma Sencor, kterou dostal za gól z 12. kola na ledě chomutovských Pirátů. Forvard s reprezentačními zkušenostmi zmíněnou trefou vyrovnával na 3:3.

Hokejista sezóny 2017

Mistr ČR Tipsport extraligy ledního hokeje (Tipsport + Generali + ČSLH): HC Kometa Brno

Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH): Bílí Tygři Liberec

Hokejista sezóny Tipsport ELH (Tipsport + Generali): Michal Vondrka (Piráti Chomutov)