.

Nový ročník Tipsport extraligy odstartuje 8. září. Kometa přivítá doma Třinec

B r n o – Před několika dny byl rozlosován nový ročník Tipsport extraligy 2017/2018. Obhájce mistrovského titulu Kometa Brno začne devátou sezónu mezi tuzemskou elitou 8. září před svým publikem. V rámci prvního kola budou Brňané hostit třinecké Oceláře. Na první venkovní zápas vyjedou svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského do Hradce Králové, se kterým v nedávno skončené sezóně odehráli včetně přípravy, základní části a play-off celkem dvanáct zápasů! Kompletní rozpis naleznete v článku.

Pokud se zaměříme na hrací dny brněnské Komety před vlastním publikem, vychází nám nejčastějším hracím dnem pátek. V tomto případě by se hrálo celkem jedenáct utkání. Na neděli a úterý připadá šest zápasů, na netradiční středu pak celkově tři duely. Samozřejmě termíny vzájemných duelů se mohou ještě měnit a dají se předpokládat i změny pořadatelství. Totéž platí i o začátcích zápasů, které doplníme později.

Ostatně ohlášené změny bývají každý rok i vzhledem k vytíženosti hokejových a viceúčelových stadiónů. Navíc Kometa, Třinec, Hradec a Liberec budou hrát premiérově Ligu mistrů, což může s termínovou listinou také zamávat. Zajímavostí je určitě fakt, že Kometa bude po sedmi letech hrát 26. prosince ve své domovské DRFG Areně. Na Vánoce pokaždé zajížděla na led soupeře, letos bude hrát na Štěpána doma s Jihlavou - v pikantním duelu dvou nejúspěšnějších klubů české historie. Kalendářní rok zakončí obhájci titulu na ledě Vítkovic, konkrétně 30. prosince 2017.

Fanoušci Komety se mohou těšit na první domácí extraligový zápas 8. září 2017. Foto: Roman Kantor.

První reprezentační přestávka je plánovaná od 6. - 14. listopadu. Druhá pak tradičně mezi 10. - 20. prosincem. Kvůli olympijským hrám bude Tipsport extraliga na tři týdny přerušena. Od 9. - 27. února 2018 se bude konat zimní olympiáda v jihokorejském Pchjongčchangu. Po přestávce bude třeba odehrát ještě tři poslední kola základní části a dá se očekávat, že některé týmy si v dlouhé pauze domluví přátelské zápasy, aby hráči zůstali v tempu.

Zbývá doplnit, že liga startuje 8. září 2017 a základní část končí 4. března 2018. V obou případech hrají Brňané doma. Jízdní řád Tipsport extraligy má prozatím tuto podobu:

Rozlosování první čtvrtiny extraligy

• 1. kolo: 8. září - Kometa - Třinec
  • 2. kolo: 10. září - Hradec Králové - Kometa
  • 3. kolo: 12. září - Kometa - Mladá Boleslav
  • 4. kolo: 15. září - Zlín - Kometa
  • 5. kolo: 17. září - Kometa - Chomutov
  • 6. kolo: 22. září - Sparta - Kometa
  • 7. kolo: 24. září - Kometa - Jihlava
  • 8. kolo: 29. září - Pardubice - Kometa
  • 9. kolo: 1. října - Vítkovice - Kometa
  • 10. kolo: 6. října - Kometa - Liberec
  • 11. kolo: 8. října - Plzeň - Kometa
  • 12. kolo: 13. října - Kometa - Olomouc
  • 13. kolo: 15. října - Litvínov - Kometa
Kompletní rozlosování extraligy 2017/2018 naleznete ZDE.

Poznámka: Termíny zápasů se mohou změnit, časy zápasů budou doplněny a upřesněny později. Zatím jsou orientační.