Nacestujeme se, ale soupeře máme kvalitní, říká k losu Ligy mistrů Martin Zaťovič

Nacestujeme se, ale soupeře máme kvalitní, říká k losu Ligy mistrů Martin Zaťovič
 

B r n o – Útočník Martin Zaťovič tráví většinu času doma v Přerově, kde už se začíná připravovat na novou sezónu, celkově druhou v brněnském dresu. Ta první byla mimořádně úspěšná, navíc Brno katapultovala do Ligy mistrů. Co říká na los a jak se těší na čtvrtfinálový souboj mezi Českem a Ruskem v rámci mistrovství světa, které se hraje ve čtvrtek odpoledne?

 

Ve středu proběhlo v Kolíně nad Rýnem rozlosování Ligy mistrů, Kometa dostala za soupeře hned tři severské země. Co na to říká útočník Martin Zaťovič? „Pěkná dálka, všechno letecky, hodně na sever, docela se nacestujeme. Sám jsem zvědavý na kvalitu soutěže a našich soupeřů," přemítá rodák Přerova.

Co se dá očekávat od Stavangeru, Kuopia a Malmö? Má s tímto hokejem brněnský útočník nějaké zkušenosti? „Hrál jsem proti těmto zemím jen v národním týmu. Na klubové úrovni je moc neznám. Ale uvidíme, mohou to být kvalitní soupeři," uvažuje.

Martin Zaťovič samozřejmě sleduje české mužstvo na mistrovství světa, kde má několik kamarádů a také současných nebo bývalých spoluhráčů. „Pro kluky to bude super zápas, porazit Rusko a postoupit dál, to už je motivace sama o sobě. Budu to sledovat a držet palce. Myslím si, že to bude vyhecované utkání, které nabídne mnoho potyček. Rozhodnout by mohl Honza Kovář, který na ně má speciální motivaci," směje se.

Martin Zaťovič při mistrovských oslavách na Zelném trhu. Foto: Ivo Dostál.

Jste v kontaktu se spoluhráči, kteří oblékají dres národního týmu? „Právě s Honzou Kovářem a také Tomášem Kundrátkem, nějaké zprávy mám. Říkali, že se těší, jsou namotivovaní, tak uvidíme. Doufám, že to zvládnou," věří "Zaťa", který je pln optimismu. Své kamárady má i ve slovenském týmu, kterému ale mistrovství světa vůbec nevyšlo. „Měli to těžké, něco jsem četl v médiích. Neměli takovou sílu, jakou by asi potřebovali. Těžko se k tomu vyjadřovat."

Zkušený střelec tráví většinu času doma v Přerově, kde se postupně zapojuje do trénování. Na dovolenou se zatím nedostal, neboť s manželkou očekávají druhého potomka. „Když nemusím hrát hokej, ruka drží (smích). Ale ne, už je to dobré, dostávám se do tempa, cvičím, budu připraven. Dovolená zatím nehrozí, jsem s rodinou, manželka je těhotná, takže jsme raději doma," dodává jako vždy dobře naladěný Zaťovič.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál