Jsme na vítězné vlně, popisuje aktuální situaci juniorky Karel Plášek

B r n o – V sobotu odehrála juniorka domácí utkání s Vítkovicemi a zvládla jej na výbornou. Brno vyhrálo 5:2 a upevnilo si první místo v tabulce. Své dojmy z domácího utkání nám prozradil Karel Plášek, který se na výhře podílel asistencí a dvěma brankami.

Jak hodnotíš dnešní utkání z tvého pohledu?
Já si myslím, že jsme to odehráli slušně. I když Vítovice na nás ze začátku vletěly. První třetinu jsme nehráli úplně naši hru. Pak druhou třetinu jsme vlítli my na ně a pak už se dá říct, že jsme hru ovládali po tom prvním gólu, který nás nakopl. Hráli jsme pak naši hru a bylo to super.

Na začátku druhé třetině jste na soupeře opravdu vletěli. Řekli jste si něco v kabině?
Určitě, řekli jsme si, že Vítkovice celou dobu to tempo neudrží a že na ně teď vlítneme my a to se nám povedlo. Dali jsme tam ze začátku třetiny gól, pak hned druhý a už to šlo.

Druhou branku Komety jsi dával ty. Mohl bys nám ji popsat?
Tam jsme se točili chvilku v pásmu a pak Vojta Střondala objížděl bránu a dával mi to v podstatě do prázdné brány a už to stačilo jen trefit.

Vítkovice hrály na tři pětky. Byla na nich znát únava ke konci zápasu?
Určitě. Řekli jsme si, že to tempo ze začátku nemůžou vydržet a taky se to potvrdilo. Pak už ke konci odpadávali.

Juniorka má teď vítěznou šňůru pěti zápasů. Jaká je nálada v kabině?
Je to teď super. Jedeme na vítězné vlně a doufám, že to bude taky tak pokračovat.

Čím si myslíš, že je tento úspěch zapříčiněn?
Dobře pracujeme na tréninzích, děláme to, co po nás trenér chce. Máme výborný systém a když ho budeme dodržovat, tak to takto půjde dál.

Co očekáváš od následujících dvou venkovních zápasů ve Zlíně a v Olomouci?
Určitě to budou těžké zápasy a ještě k tomu venku. Podíváme se na video z těchto zápasů, řekneme si chyby, abychom je už nedělali a pojedeme tam vyhrát.