Zpátky do Ligy mistrů. Kometu v úterý čeká s Malmö boj o první místo ve skupině

B r n o – Po úspěšných týdnech v extralize, po nichž se hokejisté Komety vyšvihli na čelo extraligové tabulky, čeká brněnskou družinu návrat na mezinárodní scénu. Na programu je závěrečný dvojzápas modrobílých v základní skupině Ligy mistrů, v němž poměří síly se švédským Malmö Redhawks. Jako první se proti sobě oba celky utkají v Brně v úterý od 19:30. Kometa má před závěrečným dvojzápasem jistý postup do vyřazovacích bojů, nyní půjde o to, z jaké pozice se do další fáze podívá. Malmö je zpět pouze o bod, boj o první pozici tabulky tedy bude ještě napínavý.

Vydařený začátek podzimu zažívají hokejisté brněnské Komety. Tým hlavního kouče Libora Zábranského vyhrál čtyři extraligové duely v řadě a po devíti kolech vládne tabulce české nejvyšší soutěže. Dobrou formu modrobílí naposledy demonstrovali v nedělním utkání proti Vítkovicím, které přehráli v poměru 5:1. V úterý čeká na Kometu další výzva v hokejové Lize mistrů, kde zatím nepoznali hořkost porážky. Nejprve Brňané vyhráli ve Stavangeru 2:1, následně v Kuopiu 4:2 a poté v domácích odvetách oba celky porazili v prodloužení. Nyní čeká na Kometu papírově pravděpodobně nejsilnější soupeř skupiny.

Hokejisté Malmö jsou úřadujícími semifinalisty švédské nejvyšší soutěže. Postup mezi čtyřku nejlepších je jasně nejlepším umístěním týmu za posledních šestnáct let. Mužstvo z třetího největšího švédského města se dlouhé roky potloukalo po druhé nejvyšší soutěži Allsvenskan, než v roce 2015 postoupilo mezi elitu. V aktuálním ročníku patří červeným jestřábům po čtyřech odehraných kolech pátá pozice tabulky se ziskem osmi bodů za dvě výhry a dvě prohry v prodloužení. V posledním klání před úterním představením v Brně Malmö v divokém utkání prohrálo na ledě posledního týmu soutěže Rögle 7:8 po prodloužení.

Kometa zatím kráčí Ligou mistrů podobným způsobem jako domácí soutěží, je v čele své skupiny. Foto: Ivo Dostál.

Do Ligy mistrů, kterou podobně jako Kometa hraje poprvé v klubové historii, sice Malmö vstoupilo prohrou 4:6 na ledě KalPy Kuopio, následné tři duely ale svěřenci trenéra Petera Anderssona vyhráli, když norský Stavanger v obou partiích přetlačili o jednu branku. V Norsku triumfovali 4:3, v domácí odvetě 2:1. V dosud posledním klání v domácím prostředí přehráli KalPu v poměru 6:2, a v tabulce skupiny B tak ztrácejí na neporaženou Kometu bod.

V převážně švédském kádru se na vrcholu klubové produktivity nacházejí dva šikovní dánští reprezentanti. Osmadvacetiletý forvard Frederik Storm a o rok starší Nichlas Hardt. V tabulce týmového kanadského bodování se mezi dánské duo vklínil devětadvacetiletý americký forvard Andy Miele, který si zahrál patnáct zápasů v NHL a v dresu USA se představil na dvou světových šampionátech. Kapitánem týmu je zkušený pětatřicetiletý útočník Erik Forssell.

5. kolo CHL
úterý