Šlágr kola na západě Čech! Kometa bude v Plzni hájit vedoucí příčku tabulky

B r n o – Ani ne 48 hodin po drtivé výhře doma nad Libercem v poměru 7:2 čeká svěřence Libora Zábranského další těžký oříšek – otupit ve městě automobilů šípy místních indiánů. Škoda Plzeň hraje v nové sezóně ve velké formě i pohodě, navíc doma ztratila zatím jen bod a na druhé příčce tabulky stíhá právě loňské mistry z Brna. Jednoznačný šlágr celého kola a jeden z vrcholů podzimu startuje v plzeňské Home Monitoring Aréně před kamerami České televize v 17:20!

Brněnští hokejisté mají za sebou vskutku impozantní vstup do hokejového víkendu. V repríze finále doma zkrotili Bílé Tygry a i díky čtyřem bodům Martina Erata (1+3) zvítězili jasně 7:2, a hlavně se nadále udrželi v čele tabulky. Tam je stíhá právě jejich příští soupeř – plzeňská Škodovka, která by se ráda vyhoupla na první místo.

Zmeškali jste duel s Libercem?

Letošní Škoda? Výborné výkony a skvělé individuality

V loňské sezóně prošla zatěžkávací zkouškou, když v pátém zápase předkola prošla v prodloužení přes Vítkovicemi a z devátého místa v ZČ proklouzla mezi nejlepší osmičku soutěže. Ve čtvrtfinále pořádně zatápěla pozdějšímu finalistu z Liberci, nicméně celek z Podještědí vyřadil indiány v šesti zápasech. Pro mistrovský celek z roku 2013 to bylo málo, a před novým ročníkem se rozhodl pořádně posílit.

Plzeň hraje zatím v letošní sezóně ve výborné formě a velké pohodě. Foto: Roman Turovský / hcskoda.cz

Klub před sezónou opustil vyhlášený střelec Dominik Kubalík, jenž odešel do ruské Ufy, kde s ním však již před začátkem KHL přestali počítat, a tak se vrátil zpět na západ Čech. Dres Plzně nově oblékli také dva ostřílení forvardi Milan Gulaš s Tomášem Mertlem, a právě tohle trio patří mezi nejobávanější v celé soutěži. Všichni tři se navíc usadili v TOP 3 kanadského bodování celé Tipsport extraligy. Kubalík je nejlepším střelcem soutěže s 11 brankami, k čemuž přidal navíc 5 asistencí. Gulaš je za svým kolegou o bod zpět s bilancí 7+8, a první trojku uzavírá o další bod zpět Mertl s bilancí 7+7.

Ofenzíva Plzně v nové sezóně je opravdu neskutečná.Škoda vletěla do sezóny jako vítr a na svém kontě má již 45 branek – to vše v deseti duelech! Indiáni už v probíhajícím ročníku uštědřili soupeřům dvě desítky, a to Olomouci a Pardubicím. Plzeňští mají na svém kontě 6 výher v řadě a naposledy v pátek vyhráli ve Vítkovicích po brankách Kubalíka a Gulaše 2:0! Čistým kontem se navíc blýskl v Brně dobře známý Alexander Hylák.

Momentka ze čtvrtého vzájemného duelu loňské sezóny! Foto: Michal Eger

Loňské duely? Oba celky dvakrát zvítězily

Úvodní loňské setkání obou týmů na konci září vyznělo jasně pro Kometu, která na západě Čech vyhrála jednoznačně 6:3, když se dvěma brankami blýskli Martin Dočekal a Martin Zaťovič. Odveta v Brně dopadla také lépe pro pozdější mistry, ti v obrovské přestřelce vyhráli 8:5. Za modrobílé se prosadil dvakrát Jan Káňa, za hosty hned čtyřikrát Dominik Kubalík. Třetí setkání čtyři dny před Vánoci ovládla Škoda, když jí v prodloužení vystřelil výhru Jakub Lev. Poslední duel v ZČ dopadl opět lépe pro Západočechy, a opět v prodloužení. Tentokrát se o vítěznou trefu postaral Lukáš Pulpán. Nyní jsou oba celky připraveny spolu svádět další památné bitvy.

10. kolo Tipsport extraligy
neděle