Chtěli jsme hrát jednoduše a spoléhat na rychlé brejky, prozrazuje Leoš Čermák

J i h l a v a – Proti houževnaté Jihlavě to v letošní sezóně nejsou vůbec lehké zápasy, zvlášť před vyprodaným Horáckým stadionem. Své o tom ví kapitán Komety Leoš Čermák, který si dobře pamatuje na vzájemné bitvy ještě v dresu Třebíče. Poslední roky však zkušený borec obléká brněnský dres a v nedělním utkání vsítil důležitou uklidňující branku na 2:0. Byla to jeho druhá letošní a samozřejmě nesmírně důležitá. Vedla před reprezentační pauzou ke třem bodům.

Kometa se již od začátku snažila hrát zodpovědně v obraně a trpělivě čekat na šance, což se povedlo. „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Jihlava hraje doma výborně, dobře bruslí, napadá, bojuje, snaží se hrát aktivní hokej. Chtěli jsme hrát jednoduše, posílat puky ze třetiny a trošku spoléhat na rychlé brejky," prozrazuje Leoš Čermák taktiku, se kterou Kometa přijela na Vysočinu.

Gólová radost Leoše Čermáka. Foto: Roman Kantor.

Vyplatilo se. Kometa v závěru první třetiny udeřila z rychlého kontru, kdy se prosadil po perfektní přihrávce Vojtěcha Němce jeho parťák z formace Alex Mallet. „Byla to důležitá branka, vedli jsme o gól, soupeř musel víc tlačit a otevřít hru. Soustředili jsme se na obranu a čekali na brejky. Nakonec jsme jich měli několik, dva přetavili v gól," pochvaluje si lídr brněnského mužstva, která zároveň pochválil Marka Čiliaka. „Chytal skvěle, podržel nás."

Rodák z Třebíče měl pochopitelně radost z tříbodového zisku před reprezentační pauzou. „Měli jsme nějaké nerozhodné výsledky po šedesáti minutách, prohry a výhry v prodloužení, trošku nám chybělo tříbodové vítězství, takže jsme rádi, že ho vezeme právě z Jihlavy. V přestávce potrénujeme a připravíme se na další část sezóny."

Devětatřicetiletý veterán má za sebou mnoho zápasů, ať už v zahraničí nebo v českých soutěžích. Na jihlavském zimáku se něco nahrál. „Všichni, kdo jsme si prošli první ligou, jsme tady hrávali. Prostředí moc dobře známe. Atmosféra byla výborná z obou táborů, měli jsme na tribunách mnoho kamarádů, bylo to pikantní," přiznává.

Brněnský útočník odehrál v letošním ročníku extraligy patnáctý zápas, v Jihlavě si připsal svou druhou letošní branku. Tu první vstřelil 15. října na ledě Litvínova. „Moc mi to tam letos nepadá, šance jsem sice v posledních zápasech měl, ale nedařilo se mi je proměnit. Za gól jsem rád, podařilo se mi ho dát po delší době, tak doufám, že už to bude jen a jen lepší," řekl bezprostředně po utkání Leoš Čermák.