Kometu čeká odveta osmifinále s Zugem. Postoupí modrobílí mezi nejlepších osm?

B r n o – Extraliga má již sice první reprezentační přestávku, pro brněnskou Kometu ale do úterý hokejové dění nekončí. Svěřence hlavního kouče Libora Zábranského čeká odveta osmifinále CHL na ledě švýcarského Zugu, do níž si modrobílí přenášejí výhru 4:3 z prvního vzájemného měření sil z minulého týdne. Duel, který určí postupujícího do čtvrtfinále, startuje v 19:45!

První duel? Dravé mládí a těsná výhra Komety

Oba celky se utkaly již před týdnem v rámci prvního zápasu celého „dvojutkání“ na jihu Moravy. Kometa šla záhy v omlazené sestavě do vedení, když se prosadil junior Jan Suss. Domácí měli i nadále tlak, ale Zug díky Viktoru Stalbergovi vyrovnal. Brno si vzalo vedení zpět po úniku a přesné bekhendové kličce Alexe Malleta, hosté však odpověděli taktéž v oslabení, když se do střelecké listiny zapsal Reto Suri. Třetí třetina patřila opět českému mistrovi a zejména Marcela Haščákovi, který v přesilovkách namířil dva přesné projektily k pravé tyči branky hostů. Závěrečné snížení švýcarského celku už domácím radost z výhry nezkazilo a ti tak ovládli duel 4:3!

Momentka z úvodní duelu v Brně, kdy Alex Mallet v oslabení dával blafákem na 2:1. Foto: Ivo Dostál

Postupový klíč je tedy jasný. Kometě v úterý večer stačí na ledě soupeře jakékoliv vítězství či remíza. Pokud Zug zvítězí o dvě a více branek, do čtvrtfinále jde on, a pokud zvítězí o jeden gól, a to jakýmkoliv výsledkem, duel jde do prodloužení. To se hraje deset minut formátem 4 na 4 a stylem klasického prodloužení, kde vítězný gól posouvá svůj celek do dalšího kola. V případě, že se v prodloužení nerozhodne, následují nájezdy s třemi střelci na obou stranách…

Jak si celky vedly mezi oběma zápasy?

Kometa se před odvetou naladila, respektive udržela, na vítězné vlně. V pátek si doma poradila ve šlágru kola se Spartou 3:2 v prodloužení a o dva dny později i díky mohutné podpoře svých skvělých fanoušků zvítězila na ledě nováčka z Jihlavy 2:0. To domácí Zug naopak dvakrát prohrál, když nejprve na svém stadiónu podlehl Fribourgu i díky hattricku Romana Červenky 4:6 a o den později padl i na ledě favorizovaného Bernu, a to 1:2.

Pohled na svatostánek domácích, který byl otevřen před sedmi lety.

Zug a Brno spojuje oddaná fanouškovská základna a vášeň fanoušků obou týmů pro hokej. Zug hraje své zápas v Bossard Areně, která pojme 7200 diváků a která byla otevřena v roce 2010. V minulém ročníku činila průměrná návštěvnost zápasů Zugu 6436 diváků, což je v pouze třicetitísícovém městě úctyhodný počin. Postup do čtvrtfinále je otevřen pro oba týmy a určitě se sluší dodat, že postupující vyzve v boji o semifinále lepšího z dvojice Jyvaskyla/Tappara Tampere!

2. osmifinále Ligy mistrů
úterý