Český výběr do dvaceti let porazil Finsko v prodloužení, sedmnáctka opět padla

B r n o / D a w s o n C r e e k / B a l a š i š a - Český národní tým do dvaceti let začal turnaj čtyř zemí v ruské Balašiše vítězně. Národní tým nepustil Finsko během zápasu do vedení. O své výhře rozhodla dvacítka v prodloužení. To sedmnáctka nestačila ani ve třetím zápase. Proti Kanadě white prohrála vysoko 7:2 a ve čtvrtfinále jí čeká silné Rusko.

Český tým do dvaceti let

Česká reprezentace začala lépe a od poloviny utkání vedla. Finsko však dokázalo srovnat. Dvacítce se povedlo ještě jednou dostat do vedení, ale finští hráči dokázali čtyři minuty před koncem srovnat. Poslední slovo měli však opět Češi, a to v prodloužení. O dvou bodech rozhodl Pavlík. Do utkání se zapojil i Tomáš Havránek, který je z Komety na hostování v Třebíči.

Česko U20 - Finsko 3:2pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Kofroň (Helt, Kodýtek), 44. Helt (Davídek), 64. Pavlík (Kaut, Havránek) – 33. Kupari, 56. Ylönen (Koppanen).

Sestava ČR U20: Kořenář (Škarek) – Doudera, Galvas, Haman, Hrdninka, Kvasnička, Buchtela, Jeřábek – Pavlík, Havránek, Kaut – Kantner, Kodýtek, Chalupa – Kofroň Hrabík, Davídek – Helt, Kousal, Kurovský – Kubík.

Český tým do sedmnácti let

Česká sedmnáctka ani na třetí pokus nezvítězila. První branku proti Kanadě white si připsal Lang až třináct minut před koncem. Do utkání zasáhl Radek Kučeřík i Jan Mlčák, ani jeden v utkání nebodoval. Česko tak skončilo ve skupině A na posledním místě se skóre 4:17. Ve čtvrtfinále se český tým utká s Ruskem, které vyhrálo skupinu B. Utkání se bude hrát ve čtvrtek.

Česko U17 - Kanada white 2:7 (2:0, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Pelletier (Clarke, Keppen), 18. Keppen (Bellamy, Clarke), 35. Lee (Keppen), 39. Pelletier (Clarke), 40. McMichael, 48. Caroll, 59. Schnieder (Staios, Pelletier) – 48. Lang (Koffer, Prikryl), 56. Lang .

Sestava ČR U17: Malík (41. Pařík) – Mlčák, Kubíček, Poizl, Haš, Homola, Rasin, Kučeřík – Teplý, Přikryl, Toman, Barinka, Najman, Lang, Morong, Pytlík, Koffer, Jouza, Vitouch, Pšenička, Peterek.