Osmnáctka ani dvacítka neuspěly. Havránkův výběr urval bod

B r n o/ B a l a š i ch a/ H ä m e e n l i n n a – Ve čtvrtek odpoledne vyrazili do akce výběry U20 a U18. I když předvedli bojovné výkony, dnes to jejich zápasy nebyly. Na turnaji čtyř zemí nestačila osmnáctka na Švédy. Dvacítka zase padla v prodloužení proti Rusku. Z Komeťáku se bodově prosadil jen Plášek, který bodoval i v utkání proti Finsku.

Český tým do dvaceti let

Česká dvacítka sice podala dobrý výkon, nakonec ale padla v prodloužení 2:1. Dostala branku čtyři sekundy před koncem nastaveného času, což musí mladé hokejisty dost mrzet. Hráči si vytvořili dost šancí, ale nakonec se zmohli pouze na jednu branku, kterou si připsal Radovan Pavlík. Tomáš Havránek, který do utkání zasáhl, si připsal asistenci na jediném gólu svého týmu. Bodoval tak i ve druhém utkání na turnaji čtyř zemí.

Branky a nahrávky: 50. Pavlík (Galvas, Havránek) – 22. Popugajev (Slepec), 65. Meščerjakov (Slepec)
Soupiska českého týmu: Škarek (Kořenář) – Doudera, Galvas, Haman, Hrdninka, Kvasnička, Buchtela, Jeřábek – Pavlík, Havránek, Kaut, Kantner, Kodýtek, Chalupa, Kofroň Hrabík, Davídek, Helt, Kousal, Kurovský, Kubík.

Český tým do osmnácti let

Česká osmnáctka podala také snaživý výkon, ale tentokrát to ani na bod nestačilo. Šikovný výběr byl poražen v poměru 4:1. Karel Plášek nemůže být z výkonu svého týmu spokojen, přesto se ale může radovat z asistence. Namazal totiž svému spoluhráči Janu Matiáškovi, který alespoň jednou rozradostnil české fanoušky. Do utkání zasáhl také Vojtěch Střondala. Porážku může český výběr napravit hned zítra v zápase proti Švýcarsku.

Branky a nahrávky: 5. Ginning (Berggren), 12. Höglander (Wernblom, Lundmark), 28. Andersson (Berggren, Lundkvist), 44. Lindmark (Bäck, Bäck) – 11. Matiášek (Plášek, Dluhoš)
Soupiska českého výběru: Kolář (Dostál) – Had, Klejna, Adámek, Dluhoš, Seemann, Doktor, Aubrecht – Jeník, Šír, Kvasnica – Svoboda, Střondala, Plášek – Kropáček, Čajka, Matiášek – Kleiner, Arnošt, Sklenář.