Juniorka zamíří do Jihlavy, starší dorost čekají dva domácí duely a mladší dorost navštíví Pardubice

B r n o – Pauza je u konce a sezóna je opět v plném proudu. Juniorka se veze na vítězné šňůře a zahájí rok 2018 v Jihlavě. Starší dorost se může vrátit do tempa proti Zlínu a Vítkovicím. Mladší dorost má příležitost obrat Pardubice o tři body a vzdálit se soupeřům v tabulce.

Junioři míří do Jihlavy

Juniorský tým brněnské Komety předvádí spanilou jízdu a momentálně vede vítěznou šňůru pěti zápasů a s třiapadesáti body drží druhou příčku v tabulce. Kometa však dýchá na záda Plzni, která má sice o dva body víc, ale Brno má ještě jedno utkání k dobru. O ofenzivu se starají hlavně útočníci Jakub Čejka a Radim Ferda. Oba mají shodně po jednadvaceti bodech za čtrnáct přihrávek a sedm přesných tref.

Oproti tomu Jihlava si jen těsně drží se svými třiceti šesti body dvanácté místo. V tabulce hned za ní číhá Zlín, který na Duklu ztrácí pouhé dva body a má o jeden odehraný duel méně. V posledním zápase roku 2017 však Dukla porazila Berany 4:3 a nabrala tak sebevědomí do nového roku. Nejvíce bodů si v barvách našeho pátečního soupeře připsal Aleš Heinrich, jenž si během dvaceti pěti utkání připsal patnáct branek a šestnáct asistencí.

29. kolo DHL extraligy juniorů
čtvrtek
4. 1. 2018
18:00 hod.
HC Dukla Jihlava HC Kometa Brno Jihlava, Horácký zimní stadion

Starší dorost pokračuje v domácí šňůře

Starší dorost se nachází ve druhé části sezóny, ve které bojuje o pořadí v play-off. Brňanům se však nedaří podle jejich představ. Po osmi duelech má Kometa devět bodů a nachází se až na jedenáctém místě. Z posledních pěti duelů zvítězil starší dorost pouze jednou se Spartou 6:3. V posledním duelu podlehla Kometa Českým Budějovicích 1:7. Tyto utkání však od současnosti dělí dlouhá pauza a je šance vykročit do nového roku vítězně. Útok vede Michal Kunc se sedmi body (3+4).

Berani jsou na tom úplně nejhůř z celé soutěže. Po devíti duelech nemají ani bod a jsou na posledním místě tabulky. Nejvíce kanadských bodů si zatím připsal útočník Sebastian Fajkus, který vstřelil tři branky a dvakrát na gól nahrál. Starší dorost Zlína se zatím trápí a pro Kometu je to výborná příležitost, jak si vylepšit skóre.

11. kolo extraligy staršího dorostu- o pořadí v play-off
čtvrtek
4. 1. 2018
18:00 hod.
HC Kometa Brno Aukro Berani Zlín DRFG Arena, Brno

V sobotu do Brna přijedou Vítkovice, které s deseti body zaujímají desátou příčku. Mají tedy jen o bod více než Kometa a odehráno mají o jedno utkání více. V posledních třech duelech vybojovaly Vítkovice celkem čtyři body za prohru v prodloužení s Kladnem a tři body získaly doma proti Zlínu. V posledním duelu podlehly Slávii 5:6. Oporou útoku je Jakub Lewandowski s osmi kanadskými body (6+2).

12. kolo extraligy staršího dorostu- o pořadí v play-off
6. 1. 2018
12:30 hod.
HC Kometa Brno HC Vítkovice Ridera DRFG Arena, Brno

Mladší dorost vyráží do Pardubic

Mladší dorost Komety v rámci nadstavby stále bojuje o postup do play-off a i díky bodům ze základní části se ve své skupině drží se čtyřiatřiceti body na první místě. Poslední zápas v Jihlavě se sice dorostencům nepovedl a domů odjížděli s prázdnou, ale ještě před tímto venkovním utkáním doma porazili Letňany 8:2 a Havlíčkův Brod 6:2. Během těchto tří duelů se bodově nejvýrazněji prosadil Jakub Masař, který vstřelil dvě branky a na dalších pět gólů přihrál.

Pardubice zvítězili ve všech třech utkáních nadstavby, ačkoliv v duelu s Havlíčkovým Brodem až po samostatných nájezdech. S dvaadvaceti body drží čtvrtou příčku a v čele útoku zatím nemají jasného lídra, jelikož v čele kanadského bodování mladšího dorostu Pardubic je celkem pět hráčů, kteří mají po třech bodech.

4. kolo nadstavby extraligy mladšího dorostu
6. 1. 2018