Kometa zahajuje venkovní sérii. Začíná na ledě předposledního Litvínova

B r n o – Po úspěšné novoroční třízápasové domácí sérii, čeká hokejisty Komety v následujících pěti dnech trojboj zápasů na ledech soupeřů. Jako první se úřadující čeští šampioni představí v předposledním Litvínově, který prohrál čtyři zápasy v řadě a po poslední porážce ve Vítkovicích v klubu došlo ke změně v realizačním týmu. Hlavního trenéra Radima Rulíka nahradil člen vítězného týmu z Nagana Jiří Šlégr. Zápas na severu Čech startuje v pátek v 17:30.

Hokejisté Komety se aktuálně vezou na vítězné vlně a pokud triumfují i v pátek, vyhrají posedmé v řadě, a vyrovnají dosud nejdelší sérii vítězství v tomto ročníku z přelomu září a října. „I když Litvínov teď dostal nový impuls, my se o to více musíme zaměřit na svou hru. Když budeme nadále hrát svou hru, bude to fungovat," zmínil jeden z trenérů Komety Kamil Pokorný. „Aktuálně máme na marodce Lukáše Nahodila, Luboše Horkého a Lukáše Vágnera, který se zranil v Třebíči. Ostatní už trénují a jsou relativně v pořádku. S Martinem Nečasem počítáme," doplňuje Pokorný.

Po více než měsíci se v brněnském dresu představí osmnáctiletý útočník Martin Nečas, který se stal na uplynulém mistrovství světa juniorů druhým nejproduktivnějším hráčem turnaje. „Na dvacítkách mě ten hokej hodně bavil, ale teď se určitě těším na Kometu. Doufám, že budeme hrát dobře, bavit diváky svou hrou a hlavně dál vítězit," podotkl Nečas.

V prvním vzájemné zápase smazala Kometa v Litvínově tříbrankové manko a po prohře 3:4 po samostatných nájezdech brala bod. V domácí odvete Brňané dominovali a vyhráli 6:2. Foto: Edvard Beneš.

Litvínov se nachází v přesně opačné situaci jako Kometa. Severočeský celek prohrál všechny čtyři poslední zápasy a z předposlední pozice ztrácí čtyři body na dvanáctou Mladou Boleslav a již osm bodů na předkolo play-off. Vedení klubu zareagovalo na nepříznivý vývoj sezóny odvoláním dlouholetého trenéra Radima Rulíka, jehož nahradil Jiří Šlégr. Někdejší vynikající reprezentační obránce si přivedl také asistenty Ondřeje Weissmanna a Radima Skuhrovce.

Vervu trápí především prostupná defenzíva. Litvínov inkasoval po Chomutovu druhý největší počet branek ze všech klubů. Problém přitom není v gólmanovi. Michael Petrásek má poměrně slušná čísla, procentuální úspěšnost zásahů si drží na 91,7%. Nejproduktivnějším mužem týmu je Viktor Hübl, který ve 31 zápasech zaznamenal 27 bodů za 10 branek a 17 přihrávek.

39. kolo TELH
pátek