.

Na tři týdny naposledy doma. Kometa v neděli vyzve Pardubice

B r n o – Na 24 dní poslední domácí soutěžní utkání čeká hokejisty brněnské Komety. V předposledním extraligovém kole před třítýdenní olympijskou přestávkou vyzvou svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského na domácím ledě Pardubice, které prožívají nejlepší období v sezóně a nachází se již na sedmé pozici tabulky. Zápas mezi Kometou a Pardubicemi startuje v DRFG Areně v neděli v 17 hodin. Tribuna E bude otevřena a vstupenky budou běžně k prodeji na pokladně na internetu.
Více informací ZDE.

Prodej vstupenek na internetu

Vstupenky jsou v prodeji ZDE!

V neděli bude hlavní pokladna DRFG Areny otevřena mimořádně od 13:00!

Hokejisté Komety za sebou mají další sérii venkovních zápasů. Tu ukončili těsnou prohrou na ledě Dukly Jihlava v poměru 0:2. Za poslední tři týdny odehráli modrobílí osm venkovních duelů a pouze dva v domácí DRFG Areně. Nyní se tedy teprve potřetí vrací do domovského stánku, poslední utkání před přestávkou sehrají v úterý na ledě Vítkovic. Modrobílým patří pět kol před koncem základní části pátá pozice se ztrátou třech bodů na čtvrté Vítkovice a dvanácti bodů na šestý Zlín.

V neděli přijíždí do Brna ve slušné formě hrající Pardubice, které hodily za záda minulou hrubě nepovedenou sezónu, a aktuálně to s jejich vyhlídkami minimálně na předkolo play off vypadá nadějně. Ze sedmé pozice mají šestibodový náskok na jedenáctou Mladou Boleslav a k tomu jeden zápas k dobru. Dynamo navíc ještě může zabojovat o přímý postup do play off, na šestý Zlín totiž ztrácí pouhý bod. Svěřenci trenéra Miloše Holaně notně posílili své akcie v novém roce. Za poslední měsíc sehráli jedenáct zápasů, z nichž sedmkrát vyhráli a pouze čtyřikrát prohráli. Během této série si navíc vyšlápli na přední týmy tabulky. V půlce ledna si poradili ve východočeském derby s Hradcem Králové, o deset dní později zdolali čtvrté Vítkovice, a naposledy v pátek zvítězili nad vedoucí Plzní 2:0.

Při dosud posledním vzájemném utkání obou celků vyhrála Kometa 28. prosince v Pardubicích 2:0. Marek Langhamer vychytal své první čisté konto v dresu Komety. Foto: Ivo Dostál.

Východočeský celek táhne nahoru především zkušenost. Nejproduktivnějším mužem týmu je zadák Marek Trončinský, který ve 45 zápasech vstřelil 5 branek, na 29 jich přihrál a celkově posbíral 34 bodů. Nejvíce branek nasázel nestárnoucí Petr Sýkora, který se do černého trefil šestnáctkrát a na stejný počet branek přihrával. 32 bodů zaznamenal i kapitán Tomáš Rolinek (11+21). Mezi třemi tyčemi drží svůj tým brankář Ondřej Kacetl, jenž má procentuální úspěšnost zásahů 91,8%. Ještě lepšími statistikami se může pochlubit devatenáctiletý Milan Klouček, jenž ovšem mnoho příležitostí nedostává. Nastoupil do deseti partii, z nichž má procentuální úspěšnost zásahů 92,48%.

V dosavadních třech vzájemných duelech se z výhry vždy radoval hostující tým. Na konci září v Pardubicích se Kometě povedl heroický obrat, a modrobílí nakonec zvítězili 5:4. V odvetě v půli listopadu pro změnu slavili Východočeši v Brně triumf 2:1 po prodloužení. Dosud poslední vzájemný střet na konci kalendářního roku ovládli v Pardubicích hokejisté Komety 2:0.

Prodej vstupenek na internetu

Vstupenky jsou v prodeji ZDE!

V neděli bude hlavní pokladna DRFG Areny otevřena mimořádně od 13:00!

47. kolo TELH
neděle