Tříbodový Matěj Novák: Musíme se držet svojí hry a můžeme porazit každého

B r n o – Základní část ovládli, nyní roli velkých favoritů splňují i v nadstavbě před play-off. Junioři brněnské Komety zvládli oba první domácí duely a po Vítkovicích před svým publikem zdolali i Kladno. U výhry 5:1 se hned třemi body (2+1) blýskl útočník Matěj Novák, který se po konci duelu podělil o své dojmy.

Druhý zápas v nadstavbě, druhá vysoká výhra. Jak hodnotíte duel s Kladnem?
Určitě to byl z naší strany dobrý výkon. Od začátku jsme na ně vlétli, jak jsme chtěli, a nedali jsme jim prostor. Ve druhé třetině jsem trochu na chvíli povolil, ale jinak jsme, myslím si, byli jasně lepší, a zasloužili jsme si takhle vysoko vyhrát.

Sám jste vstřelil dvě branky. Jak jste viděl obě gólové situace?
U prvního gólu střílel Honza Hasoň, odrazilo se to a já jsem to ze vzduchu baseballově dorazil. Při druhé brance výborně clonil před brankou Robert Havlát a já jsem to zvládl prostřelit kolem něj na zadní tyč.

Momentka z branky brněnského útočníka. Foto: Vít Novák

S Janem Hasoněm jste zařídili celkem tři góly. Svědčí vám vaše spolupráce?
Hraje spolu teprve pár zápasů, takže si na sebe ještě stále zvykáme. Zápas od zápasu je to lepší, padá nám to docela hodně, takže jsme spokojení.

Tři góly z pěti přišly v přesilovce. Trénujete početní převahy?
Popravdě se na to hodně zaměřujeme na tréninku. Máme mezi sebou pohodu i díky tomu, že se nám přesilovky daří více proměňovat, a tak si při nich více věříme. Proměňujeme jich čím dál víc a snad to bude pokračovat.

Po dvou duelech nadstavby máte dvě výhry, šest bodů a skóre 12:3. Je i přesto něco, co můžete zlepšit?
Vždycky je spousta věcí, které můžeme zlepšit. Musíme se soustředit, abychom hráli pořád stejně a když se toho budeme držet, můžeme porazit kohokoliv.