Byl to jen jeden zápas v sérii a teď jdeme dál, burcuje Martin Zaťovič

B r n o – Kometa usilovala ve čtvrtém semifinálové zápase o postupovou radost, na tu si však zatím musí počkat. Hosté z Plzně ve čtvrtek poprvé v sérii dotáhli duel do vítězného konce, v Brně zvítězili těsně 2:1 především díky dvouminutovce na začátku druhé třetiny, a prozatím oddálili konec sezóny. Jak hodnotil duel brněnský útočník Martin Zaťovič?

Ve čtvrtém semifinálovém utkání šla jako první do vedení Plzeň, přitom jste do úvodní dvacetiminutovky nastoupili aktivně...
Šance byly v úvodu na obou stranách, obecně jsou všechny zápasy hodně vyrovnané. Je to pořád dokola a také o tom, kdo dá první gól. Ten ve čtvrtém semifinále dala Plzeň, takže i proto vyhrála.

Zápas se lámal na začátku druhé třetiny, souhlasíte?
Dostali jsme dvě slepené branky, což zápas hodně ovlivnilo a poznamenalo. Pro nás se ale nic neděje, byl to jen jeden zápas v sérii a teď jdeme dál. Když dostanete dva góly během rychlé doby, trochu to na vás dolehne. Museli jsme se z toho nějak zvednout, podařilo se nám to na konci zápasu.

Čtvrté semifinále bylo opět plné emocí. Foto: Ivo Dostál

Byla jedním z klíčových situací duelu neproměněná přesilovka 5 na 3?
Ano, protože šance tam byly. Kdybychom dali gól, tak by ten zápas třeba vypadal jinak. To se ale nepovedlo, takže bohužel.

Pozorovali jste nějak změny na hře indiánů ve čtvrtém utkání série?
Hra Plzně se nijak nezměnila, hrají pořád stejně. Nedali jsme skoro žádné góly a prohráli jsme. Víc k tomu nemám co říct.

Ryan Hollweg z Plzně opět za hosty tvrdil muziku. Byl z jeho strany záměr se vám hodně dostat po kůži?
Hollweg hraje pořád stejně a hodně záleží na tom, do čeho ho pustíme. Když hrajeme vzadu s pukem a nedáváme si ho rychle, tak samozřejmě někoho trefí. Ale nehledal bych v tom nic zvláštního.