Nečas před finále: Půjdeme do toho všichni naplno, abychom titul obhájili

B r n o – V Brně se už vše chystá na druhé finále v řadě, a Kometa v něm bude obhajovat mistrovský titul. Útočník Martin Nečas má zřejmě na delší dobu poslední šanci na velkou trofej v modrobílém, než podle očekávání zamíří do NHL. Jak podle něj vypadalo semifinále a jak se těší na boj o zlato?

Vraťme se ještě k pátému semifinále v Plzni, kde jste si zajistili postup. Co jej rozhodlo?
Naše hra se změnila. Hráli jsme více agresivně a celkově lépe než v předchozích dvou zápasech doma. I když jsme v Brně jednou vyhráli, tak to nebyly úplně nejlepší výkony, a Plzeň nás možná trochu přehrála, hrála více na puku a pak to bylo znát. Šli jsme do toho teď zase naplno, agresivně, začali jsme hned od začátku napadat a vyplatilo se to.

Bylo důležité, že jste na konci první třetiny reagovali na vyrovnání Plzně dvěma rychlými trefami?
Už od začátku jsme šli do zápasu s tím, že prostě chceme vyhrát. Ve chvíli, kdy jsme dali gól na 2:1, se to možná trochu zlomilo, a oni to pak ve velké šanci před prázdnou brankou nezakončili přesně. Přidali jsme rázem třetí gól a to je podle mě položilo. Celý tým odvedl výborný výkon.

Dva góly v první polovině druhé části přišly z brejků a duel asi rozhodly, souhlasíte?
Myslím si, že to bylo tím, že Plzenští se už museli tlačit více dopředu. Už jsme vedli o dvě, o tři branky, a proto už museli. Chodili na nás ve čtyřech, napadli nás i obránci, hodně forčekovali a chodili dolů, a z toho pramenily naše přečíslení.

Brněnský talent si letošní vyřazovací boje užívá. Foto: Jiří Grulich

Kde se podle vám série lámala? Bylo to už při prvních dvou zápasech, nebo v momentě, kdy Martin Erat rozhodl krátce před koncem třetí zápas?
Tak nějak se to všechno spojilo. První dva zápasy v Plzni nám rozhodně ale daly velké sebevědomí. I když výsledek vypadá jednoznačně, tak to byla nesmírně vyrovnaná série, rozhodly maličkosti. Asi jsme věci, co jsme si řekli, plnili lépe, a to se nám vyplatilo.

Začínat sérii venku tedy možná může být trochu výhoda...
Vypadá to tak. Těžko se to ale hodnotí, protože je to shoda náhod a záleží na tom, jak to vyjde. Sám ale říkám, že je to možná někdy trochu výhoda.

Na řadě je finále, pro vás osobně asi poslední šance na titul s Kometou na delší dobu, protože po sezóně půjdete zpět do zámoří. Je to tak?
Je to asi poslední možnost. Teď si to ale v Brně hrozně užívám a půjdeme do toho všichni naplno, abychom titul obhájili.