.

CHL splnila svůj účel. Nyní se soustředíme na start extraligy, říká Tomáš Vincour

CHL splnila svůj účel. Nyní se soustředíme na start extraligy, říká Tomáš Vincour
 

B r n o – Generálku na hojně očekávaný start nové extraligové sezóny hokejisté brněnské Komety zvládli. Ve čtvrtém duelu skupinové fáze CHL sice doma prohrávali se Stavangerem již o dvě trefy, ovšem obratem ve třetí třetině, respektive prodloužení udrželi neporazitelnost, a především zajistili si postup ze skupiny. Nejen o utkáních CHL, ale také o vyhlídkách na novou sezónu pohovořil po skončení duelu Tomáš Vincour.

 

I ze čtvrtého duelu v letošním ročníku CHL, proti norskému Stavangeru, jste vyšli vítězně. Jak jej hodnotíte?
Myslím si, že jsme první třetinu nezačali úplně ideálně, soupeř nás přehrával. Od druhé třetiny jsme se tlačili do branky, měli jsme hodně střel, ale chyběl nám důraz před brankářem. Ke konci jsme měli navrch, měli jsme více sil, soupeře přehrávali a jsem rád, že jsme vyrovnali. V prodloužení jsme to naštěstí urvali na svoji stranu.

Podruhé v řadě jste inkasovali branku již ve druhé minutě...
Musíme si na to určitě dávat pozor. Stalo se to nejen v zápase proti Stavangeru a my se musíme zaměřit na to, aby ty začátky byly lepší. Ve výsledku se ale stejně počítá, jak to dopadlo na konci. Nám to však nemusí vycházet pořád, že budeme dotahovat skóre ke konci duelu. Tentokrát to vyšlo a jsme za to rádi. Podíváme se společně na video a snad se z toho ponaučíme.

Projevil se nějak netradičně brzký start duelu?
Nemyslím si, že by brzký začátek ovlivnil náš výkon, tedy alespoň v mém případě tomu tak nebylo. Každý hráč to má ale samozřejmě nastavené jinak.

Odehráli jste během deseti dnů čtyři zápasy v rámci Ligy mistrů. Jak jste utkání nejen na ledě soupeře, ale především na domácí půdě vnímal?
Jsou to atraktivní zápasy jak pro nás, tak pro fanoušky, protože sem přijíždějí týmy ze Skandinávie. Je to jiný styl hokeje a my si z toho můžeme hodně vzít nebo zjistit, co a jak se dělá v hokejových soutěžích na severu Evropy. Hrají tu kvalitní mužstva, všechny zápasy jsou vyrovnané. Porovnáme, na jaké úrovni jsou soupeři z jiných zemí a na jaké my. Účel přípravy před novou sezónou to určitě splnilo a jsme rádi, že se nám zde daří vyhrávat. Teď si to chceme přenést do nové extraligové sezóny.

V pátek startuje nový extraligový ročník, vstoupíte do něj jako obhájce titulu. Jak se s tímto faktem budete vypořádávat?
Nehledíme na to, co bylo loni. To je za námi. Díváme se na pátek a začátek nové soutěže. Chceme to ní vstoupit s pokorou a respektem k soupeři.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál