Čekání Komety na semifinálového soupeře trvá. Hradec, Liberec, nebo někdo jiný?

B r n o – Kometa v nejrychlejším možném čase proklouzla do semifinále a zajistila si účast mezi nejlepší čtyřkou extraligy. Po dvou zasloužených dnech oddechu se tým hlavního kouče Libora Zábranského připravuje na svého dalšího soupeře. Má to však jeden háček. Protivník modrobílé party není stále znám. Které týmy nakonec budou bojovat o účast ve finále? Na časté dotazy fanoušků se pokusíme najít odpovědi, byť vám možná zamotáme hlavu ještě trochu víc.

Co už je v tuto chvíli jasné? Kometa a Hradec Králové jsou účastníky semifinále Generali play-off Tipsport extraligy. A když už jsme u těchto klubů, je velmi pravděpodobné, že se oba potkají právě v této fázi vyřazovacích bojů. Pamětníci si jistě vzpomenou na šestizápasovou bitvu v play-off první ligy, kterou Kometa v roce 2008 zvládla a vyhrála celkově 4:2. V dresu Hradce tehdy bojoval útočník Jan Hruška a koučem Východočechů byl současný trenér brněnské juniorky Pavel Pazourek.

Jenže nepředbíhejme. Ostatní série jsou stále víc a víc zamotanější a čekání na soupeře tak stále trvá. Hradec to být nemusí, soupeřem se může stát také Liberec. Obhájce titulu bojuje ve čtvrtfinále proti indiánům z Plzně. Už se ve středu zdálo, že Tygři celou sérii za stavu 3:1 na zápasy uzavřou a proplují do semifinále, jenže svěřenci Martina Straky převedli ve druhé třetině pátého utkání fantastický zvrat a vrátili sérii zpět do Plzně. Tam se může v pátek rozhodnout, nebo také ne. Definitivní rozuzlení může nastat až v nedělní večer, kdy jsou na programu případné sedmé zápasy.

Jedním z možných soupeřů Komety může být Hradec Králové. Foto: Michal Eger.

I druhá série nabízí velmi zajímavý průběh. Na Chomutovu není vůbec znát únava z náročného pětizápasového předkola a pořádně zatápí třineckých Ocelářům. Z porce pěti zápasů dospěly hned čtyři do prodloužení, například v úterý se rozhodlo až v 89. minutě. Slezané byli za stavu 1:3 na zápasy na pokraji vyřazení, hrozbu konce sezóny se štěstím odvrátili a v pátek se vrací do Chomutova bojovat o naději.

Co to znamená pro Kometu? Pokud by třeba už v pátek postoupili Chomutov s Libercem, je jasné, že soupeřem Moravanů bude Mountfield Hradec Králové. Pokud by se ale povedlo otočit Třinci celou sérii a vyhrát 4:3 na zápasy, může Kometa dostat Liberec. Leč, nejistota pořád trvá. Čeká se na Plzeň, která má stále šanci potrápit "favorita".

Soupeřem Komety může být i Liberec. Foto: Michal Eger.

Kdyby postoupila nakonec do semifinále Plzeň, celá situace by se zamotala. I za toho předpokladu, že Chomutov půjde dál. V tom případě by Kometa vyfasovala Piráty, se kterými v 51. kole bojovala v přímém souboji o postup do čtvrtfinále. A ještě jedna polemika. Pokud by postoupil Třinec a Plzeň, vytvoří se duely mezi Kometou a Hradcem a právě mezi Třincem a Plzní. Otázek je stále mnoho a mnoho, na odpovědi ovšem musíme stále čekat. Jistotou je, že Třinec a Plzeň dostat komeťáci v semifinále nemohou.

Je teoreticky možné, že už v pátek bude vše vyřešeno a tajenka bude rozluštěna. Kometa se může dozvědět svého soupeře a také to, kdy odstartují vzájemné zápasy. Ve dvou případech to vypadá, že začne na venkovním hřišti (Hradec, Liberec), doma by hrála pouze s Chomutovem. Jak se shodli hráči a trenéři Komety, soupeře si nelze vybírat a v této fázi soutěže už nejde hledat slabšího protivníka.

Za jistých okolností může Kometa dostat i Chomutov. Foto: Michal Eger.

Termíny semifinále

V případě, že bude Kometa hrát s Hradcem Králové, termíny by vypadaly takto:

• Středa 29. března (venku)
  • Čtvrtek 30. března (venku)
  • Neděle 2. dubna (doma)
  • Pondělí 3. dubna (doma)
  • Čtvrtek 6. dubna (venku)
  • Sobota 8. dubna (doma)
  • Pondělí 10. dubna (venku)

V případě, že by hrála Kometa s Libercem, termíny by vypadaly takto:

• Pátek 31. března (venku)
  • Sobota 1. dubna (venku)
  • Úterý 4. dubna (doma)
  • Středa 5. dubna (doma)
  • Pátek 7. dubna (venku)
  • Neděle 9. dubna (doma)
  • Úterý 11. dubna (venku)

V případě, že by hrála Kometa s Chomutovem, termíny by vypadaly takto:

• Středa 29. března (doma)
  • Čtvrtek 30. března (doma)
  • Neděle 2. dubna (venku)
  • Pondělí 3. dubna (venku)
  • Čtvrtek 6. dubna (doma)
  • Sobota 8. dubna (venku)
  • Pondělí 10. dubna (doma)

Termíny předprodeje a ceny vstupenek na semifinále budou určeny v nejbližších dnech.