Češi U18 načali Turnaji pěti vítězně. Plášek dvoubodový, Dostál hráčem zápasu

B r n o / H ä m e e n l i n n a – Čeští reprezentanti do 18 let coby obhájci stříbra z Memoriálu Ivana Hlinky vstoupili taktéž do nové reprezentační sezóny a vstup to byl opravdu vydařený. Národní tým zvládl vstup do Turnaje pěti zemí konajícího se ve Finsku, když na úvod podniku přehrál domácí reprezentaci 3:2 v prodloužení! Do akce zasáhli i kvarteto komeťáků, kteří se stali ústředními postavami zápasu. Brankář Lukáš Dostál odchytal celé utkání, v klíčových chvílích přispěl výbornými zákroky a nakonec přispěl k cenné výhře. V útoku se představili Karel Plášek, Vojtěch Střondala a Matěj Svoboda, přičemž první jmenovaný jednu branku dal a na tu vítěznou v prodloužení přihrál! Nejen těmto čtyřem zmíněným, ale celé reprezentaci gratulujeme k úspěšnému prvnímu kroku!

Česko U18 - Finsko 3:2p (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Arnošt (Svoboda, Adámek), 44. Plášek, 65. Jeník (Plášek, Doktor) - 2. Kivenmäki (Suhonen, Thomson), 60. Tanus

Sestava ČR U18: Dostál (Kolář) – Had, Klejna, Adámek, Doktor, Seemann, Kleiner, Aubrecht – Lauko (C), Šír, Kvasnica – Jeník, Střondala, Plášek (A) – Kropáček, Čajka, Matiášek – Sklenář, Arnošt, Svoboda

Druhé vystoupení čeká svěřence kouče Bruka již ve čtvrtek 9.11. od 15:00 proti Švédsku!