Chceme přes Kanadu postoupit dále, hlásí z Montréalu Martin Nečas

Chceme přes Kanadu postoupit dále, hlásí z Montréalu Martin Nečas
 

Přímo z Montréalu – V Kanadě dnes startují čtvrtfinálové bitvy juniorského mistrovství světa a Češi u toho nebudou chybět! Svěřenci trenéra Jakuba Petra zakončili základní skupinu na třetím místě, porazili Finy, v prodloužení padli se Švýcary a Dány, bez bodu zůstali jen po zápase se suverénními Švédy. Teď se ale všechny dosavadní výsledky mažou a začíná se od znova. A na Čechy opět nečeká žádný snadný soupeř. Ve 2 hodiny v noci středoevropského času se totiž v montréalské Centre Bell postaví domácí Kanadě.

 

Čtvrtfinálového souboje s kolébkou hokeje se zúčastní i brněnský útočník Martin Nečas. Mladík, který své osmnácté narozeniny oslaví v polovině ledna, prokazuje svůj talent i v konkurenci o dva roky starších protihráčů. Ze čtyř zápasů si připsal dva kanadské body za gól a nahrávku, svoji sbírku by rád rozšířil i během ostře sledované čtvrtfinálové bitvy s domácím celkem.

Martine, co od takového zápasu můžete očekávat?
Plný stadion, spoustu diváků. Bude to skvělý zážitek, ale jdeme do zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Musíme se na Kanadu dobře připravit. Chceme ji porazit.

Proběhla od trenérů už nějaká speciální příprava?
Měli jsme individuální pohovory, stejně tak si nás trenéři brali po celých pětkách. Také jsme koukali na videa. Soustředíme se už jen výhradně na Kanadu.

Měli jste v průběhu turnaje možnost kouknout například v televizi na nějaké zápasy vašeho čtvrtfinálového soupeře?
Jak kdo. Někdo byl třeba venku a díval se, někdo na hotelu v pokoji, někoho to třeba tolik nezajímalo. Ale myslím si, že většina kluků viděla zápas Kanady s Amerikou, kde Spojené státy vyhrály a potvrdily nám, že Kanaďané nejsou neporazitelní. I my půjdeme do zápasu s tím, že chceme zvítězit.

Bude pro vás velká motivace udělat v Montréalu po nepříliš vydařené skupině úspěch?
Začíná teď nový turnaj, začíná play-off. Oba dva týmy do něj vstupujeme s čistým štítem, nemyslíme už vůbec na skupinu a budeme se snažit hrát úplně jinak než poslední tři zápasy. Máme určitě na víc.

Říkáte, že už nemyslíte na skupinu, přitom závěr zápasu se Švédskem se vám vydařil, vstřelili jste dvě branky. Může fakt, že dokážete dát góly i silným týmům, hrát nějakou roli?
Je pravda, že třetí třetinu se Švédy jsme už hráli lépe než ty dvě předcházející. Ale je nám jasné, že proti Kanadě musíme hrát ještě lépe. Musíme proměňovat své šance, budeme mít nějaké brejky, Kanaďané si s pukem hodně hrají a takové šance se nám naskytnou. Pak bude ale jen na nás, jak s nimi naložíme.

Jaký to pro vás bude zážitek zahrát si v Montréalu proti domácí Kanadě?
Určitě skvělý. Stoprocentně bude plná hala. Je možné, že domácí fanoušci vytvoří na Kanadu trochu tlak, což by nám třeba mohlo hrát do karet. Zážitek to ale určitě bude neskutečný. Před takhle plnou halou ještě nikdo z nás nikdy nehrál.

Může být tedy vaší výhodou, že se od českého týmu toho tolik neočekává?
Jdeme do zápasu spíše jako outsideři, což nám ale nevadí, protože na nás není vyvíjen žádný velký tlak. To od Kanady se nic jiného než výhra neočekává.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál