Chyběla nám častější střelba, ze které by padla branka, tvrdí Radim Ferda

B r n o – Kometa po celý zápas s Mountfieldem dotahovala dvougólovou ztrátu. Střelecké trápení domácích ukončil až dvě a půl minuty před koncem Radim Ferda, který svou trefou snížil stav na 1:2. Jenže víc již junioři nedokázali a utkání prohráli. Bezprostředně po utkání se o průběhu zápasu rozmluvil právě jediný brněnský střelec.

V sobotu jste nestačili na Mountfield. Proč to nevyšlo?
Byl to prostě Hradec, takže velice těžký zápas. Věděli jsme, že sem přijedou bránit, což je jejich styl hokeje. Připravovali jsme se na to i u videa, ale bohužel jsme nedali góly a prohráli jsme.

Z dvaatřiceti střel jste hostujícího brankáře překonali pouze jednou. V čem tkvěla nízká produktivita?
Nenašli jsme na něj účinný recept. Kdybychom víc stříleli, tak by tam nějaký gól propadl, ale Hradec hraje dobře z obrany. My jsme se tlačili do branky, jenže asi málo. Proto jsme neuspěli.

Hráli jste celkově patnáct minut přesilovou hru, ale ani jednou jste v početní výhodě neskórovali. Proč to ani jednou nevyšlo?
Hradečtí k nám velice rychle přistupovali a my jsme se s tím nedokázali srovnat. Chyběla nám střelba. Bez té gól nejde dát.

Nechyběla vám hra do těla, ve které byl v zápase Mountfield lepší?
Nejsme ještě tak vyspělí tým, jako je právě Hradec. Snažili jsme se to uhrát aspoň hokejově, což se moc nedařilo. Do příště se v tom určitě zlepšíme a vyhrajeme.

Dal jste jediný gól, a to puk jen těsně překonal brankovou čáru. Jak se celá akce seběhla?
Nahodili jsme puk do pásma a šli jsme ho do rohu vybojovat. Jakub Čejka to dokázal a poslal pas na Romana Jeřábka, ten vystřelil. Já si sjel k brance na teč, což se mi podařilo a šťastně to brankářovi propadlo za záda.

Den předtím jste odehráli těžké utkání s Pardubicemi. O den později už jste museli být znovu připraveni hrát. Neměla na vaši hru vliv únava?
To si nemyslím. Jsme dobře připraveni od našeho kondičního trenéra. Určitě bych to únavě nepřisuzoval. Takové zápasy jsou a bohužel jsme prohráli.