Čtyři komeťáci nominováni na kemp v Třemošné

B r n o - Za necelé čtyři týdny odstartuje prestižní Memoriál Ivana Hlinky, na němž se sejde elita české reprezentační osmnáctky. Ještě než však tato významná událost započne, musejí hokejoví mladíci absolvovat kemp v Třemošné, na kterém nebudou chybět ani hráči našeho klubu.

Trenér české hokejové reprezentace do osmnácti let Robert Reichel má o sestavě na Memoriál Ivana Hlinky v podstatě jasno. Na kempu v Třemošné již bude s hráči dolaďovat taktickou stránku hry, jako je obrana, napadání nebo situace v početní výhodě. Kemp odstartuje v sobotu 25. července a potrvá do středy 29. července.

Modrobílé barvy bude na této generálce hájit hned čtveřice hráčů, přičemž dva z nich zaujímají své pozice v obranných řadách. Prvním z nominovaných beků je Lukáš Zukal, který odehrál v uplynulé sezoně osmadvacet utkání za kategorii staršího dorostu a v základní části si připsal na své konto devět bodů. Dalším nominovaným obráncem je Michal Furch, přičemž má o zápas a bod méně než předchozí jmenovaný.

Reprezentační útok pak posílí Tomáš Havránek, který se v uplynulé sezoně těšil prvnímu místu Kanadského bodování v základní části kategorie staršího dorostu. Z šestadvaceti utkání si připsal skvělých sedmnáct branek a na dvacet gólových zážitků přihrál.

Náhradníkem je další útočník Komety Robert Havlát, který se může chlubit hned druhou příčkou kanadského bodování, za spoluhráčem výše zmíněným. Robert v osmadvaceti duelech přesně mířil desetkrát a u devatenácti gólovek asistoval.

O kompletní sestavě na Memoriá Ivana Hlinky chce mít reprezentační kouč jasno 4. srpna. Dva dny před zahájením šampionátu však čeká na hráče ještě jeden zápas, kdy se čelem postaví silným Spojeným státům. Našim hráčům a celé reprezentaci přejeme samozřejmě mnoho úspěchů.