Dali jsme do toho srdce a vyšlo to, pochvaluje týmový výkon Marek Čiliak

B r n o – Kometa přešla přes svého čtvrtfinálového soupeře v nejkratším možném čase. Součástí skvělého týmového výkonu byl i Marek Čiliak, který položil fantastickým výkonem základy pro postup do semifinále. Nejen o pozápasové euforii si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Marku, jak vstřebáváte první pocity vítězství?
Je to neskutečná radost a euforie. Ale zároveň víme, že ještě není hotovo. Pořád nám chybí osm výher.

Co podle vás bylo nejdůležitějším klíčem k vítězství v této sérii?
Tým a bojovnost. Hráli jsme jako jeden za druhého, dali jsme do toho srdce a vyšlo to.

Jste si vědomi toho, že vás nyní mnozí považují za adepta na titul?
O tom jsem zatím nepřemýšlel. Naše liga je hodně vyrovnaná. Musíme se připravit na další zápasy. Je jedno, jestli je proti nám Sparta, nebo někdo jiný. Musíme hrát jako doteď a pak se uvidí.

Momentka Marka Čiliaka ze čtvrtého utkání čtvrtfinálové série. Foto: Ivo Dostál

Který zápas z celé série pro vás byl ten nejtěžší?
Asi ten třetí. V něm se podle mě celá série překlopila v náš prospěch. Kdybychom prohráli, stav 2:1 na zápasy by dal Spartě naději. Naštěstí jsme zápas zvládli. Myslím, že to Spartu trošku zlomilo.

Všechny góly jste dostali v prvních třetinách. Čím to podle vás bylo způsobeno?
To opravdu netuším. Před každým zápasem jsme si to v kabině říkali. Spatra měla úvody utkání opravdu silné. Naštěstí se to neprojevilo na výsledku.

Marek Čiliak si užil pozápasovou děkovačku se svoji dcerkou. Foto: Ivo Dostál

Během sérií jste čelil několika soubojům jeden proti jednomu. Připravoval jsi se nějak speciálně na střelce Sparty?
Individuálně jsem se nepřipravoval. Měli jsme nějaké rozbory u videa, ale to bylo vše. Připravoval jsem se stejně, jako na všechny ostatní soupeře.

Je možné, že by se v semifinále mohly potkat týmy, za které chytají slovenští brankáři. Co na to říkáte?
Zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlel. Je to zajímavé, určitě se do dá brát jako dobrá vizitka pro slovenský hokej. S Jánem Lašákem se dokonce osobně znám. Během základní části jsme byli párkrát v kontaktu, ale během play-off už ne. Možná přijde na řadu nějaká hecovačka, pokud na sebe narazíme (smích).