.

Další šlágr kola. Kometa v neděli vyzve úřadující mistry z Liberce

B r n o – Třetí duel čeká brněnskou Kometu v tomto týdnu a potřetí modrobílí stanou proti celku ze špičky extraligové tabulky. Tentokrát Brňané zkříží hokejky s mistrovskými Bílými tygry z Liberce, kteří po rozpačitém úvodu sezony bojují o čelo tabulky. Utkání druhého a třetího týmu české nejvyšší soutěže startuje v neděli v 17:20 a vysílat jej bude stanice ČT Sport.

Bílí tygři z Liberce potvrdili pověst o mistrovské kocovině jen napůl. Úvod sezony sice svěřencům mladého trenéra Filipa Pešána příliš nevyšel, na konci října ovšem Bílí tygři rozjeli vynikající sérii dvanácti výher v řadě, kterou ukončili až o více než měsíc později a při níž se katapultovali blízko k čelu tabulky.

Na začátku prosince sice Severočeši prohráli tři zápasy v řadě, ale záhy se jim povedlo vrátit na vítěznou vlnu. Z následujících sedmi duelů hned šest vyhráli, naposledy si v pátek poradili s Vítkovicemi v poměru 2:1. Aktuálně tak patří Pešánovým svěřencům druhá příčka tabulky se ztrátou jediného bodu na vedoucí Třinec.

Porovnání týmů

3. místo v tabulce 65 bodů
19,38 % úspěšnost přesilovek 81,82 % ubráněných oslabení
122:94 skóre 27,58 střel na zápas
6 vstřelené branky v osl. 466 trestných minut
36 odehraných zápasů 445 hitů
2. místo v tabulce 74 bodů
16,77% úspěšnost přesilovek 84,11 % ubráněných oslabení
96:63 skóre 28,17 střel na zápas
2 vstřelených branek v osl. 565 trestných minut
36 odehraných zápasů 474 hitů

Zatímco v minulém ročníku Liberec zdobila především úderná ofenzíva, v tom aktuálním je jejich hlavní devízou těžko prostupná obrana. Bílí tygři inkasovali ze všech extraligových celků jasně nejméně branek - 63. Liberečtí jsou také nejlepším extraligovým družstvem v tabulce venkovních zápasů. Ve 20 zápasech nasbírali 40 bodů, druhý tým této pomyslné tabulky Sparta o pět méně. Na druhou stranu brněnská Kometa je zase nejlepším týmem na domácím ledě. Modrobílí z osmnácti zápasů v DRFG Areně vytěžili 43 bodů.

Velkou oporou severočeského celku je čtyřiadvacetiletý brankář Roman Will, který se po angažmá v zámoří, v němž si v jednom utkání zachytal NHL v dresu Colorada, vrátil na sever Čech a v libereckém dresu se může pochlubit procentuální úspěšností zákroků 94,02%. Nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem týmu je zase dvaatřicetiletý Petr Jelínek, jenž v 36 zápasech zaznamenal 28 bodů za jedenáct branek a sedmnáct asistencí.

Aktuálně druhý a třetí celek tabulky čeká třetí vzájemné utkání v tomto ročníku. První bitva se odehrála na začátku října a na ledě DRFG Areny ji jednoznačným způsobem ovládla domácí Kometa, která triumfovala 5:1. Při vyostřeném duelu rozdali rozhodčí 76 trestných minut, modrobílé barvy bránili pěstmi Martin Erat, Jan Káňa a Tomáš Malec. Listopadovou odvetu na severu Čech vyhráli domácí Bílí tygři v poměru 4:3 po prodloužení.

37. kolo TELH
neděle