.

Do Komety se vrací Svoboda s Dujsíkem, nově přichází Lukáš Nahodil

B r n o – Hlavní kouč a majitel Komety Libor Zábranský v minulém rozhovoru avizoval, že jeho tým do nové sezóny nedozná mnoho změn a bude chtít zachovat většinu stávajícího kádru. Což se také povedlo. Nově přichází z Pardubic třebíčský rodák Lukáš Nahodil, do Komety se zároveň vrací zkušený útočník Tomáš Svoboda, který v posledním ročníku oblékal dres Plzně. Z hostování se také vrací obránce Tomáš Dujsík, ten odehrál loňský ročník v Karlových Varech. Smlouvu prodloužil kapitán Leoš Čermák. Rozhovory s hráči přineseme v nejbližších dnech.

Tomáš Svoboda

Rodáka z Litoměřic asi není třeba blíže představovat. V Kometě odehrál čtyři sezóny a dvakrát si zahrál finále. Mistr republiky v dresu pražské Slavie v posledních dvou letech nastupoval ve Vítkovicích, respektive letos v Plzni. V dresu Indiánů prožil výbornou sezónou, která skončila ve čtvrtfinále play-off. Nicméně produktivní střelec patřil ke klíčovým hráčům svěřenců Martina Straky.

Za 61 zápasů si "Socha" připsal 19 branek a 18 asistencí. Tomáš Svoboda se tak po krátké odmlce vrací do známého prostředí. Čeká ho další výzva, bojovat za oblíbenou Kometu, ve které během své kariére prožil mnoho úspěchů, ale i ročníky jako na houpačce.

Lukáš Nahodil

Osmadvacetiletý útočník se stal klenotem Horácké Slavie v novodobých dějinách. V mládežnických kategoriích patřil k nejlepším hráčům, vypracoval se i v elitního útočníka prvoligového klubu. Dravého centra si v Třebíči vyhlédly extraligové Pardubice, kam přestoupil po sezóně 2009/2010. Ve městě perníku si dvakrát zahrál finále, jednou i proti brněnské Kometě. V obou případech byl úspěšný a má ve své sbírce dvě mistrovské medaile.

Třebíčský rodák Lukáš Nahodil odchází z Pardubic a míří do Komety. Foto: Michal Eger.

Do této chvíle má v extralize odehráno 278 utkání, s bilancí 60 gólů a 58 asistencí. Jinde extraligu vlastně nehrál, působil krátce také v prvoligové Jihlavě, v Chrudimi a Havlíčkově Brodě. Většinu své kariéry ale odehrál v Pardubicích, kde se letos s týmem zachraňoval v baráži. Nyní pro Lukáše Nahodila přichází nová výzva, hrát za mistrovskou Kometu.

Tomáš Dujsík

Tomáš Dujsík je brněnským rodákem. Od brzkých let navštěvoval komeťáckou základní školu na Labské. Cesta k hokeji ale nebyla jasná, protože tatínek byl volejbalista. Ostatně výšku po něm 185 cm vysoký zadák zřejmě zdědil, jen prostě zaměnil sporty.

Tomáš Dujsík v loňském sezóně oblékal dres Karlových Varů. Foto: Michal Eger.

Cestu do „A“ týmu si mladý obránce vybojoval poctivou prací, za kterou byl již předtím v juniorce Komety odměněn, nebo zvolen, kapitánem družstva. Právě ve výběru, kde je většinou nejstaršímu hráči 20 let, zažil svůj první úspěch kariéry, když v sezóně 2011/2012 slavil juniorské extraligové stříbro. V hlavním týmu Komety získal doposud dvě stříbra a jeden bronz. Především na sezónu 2014/2015 nikdy nezapomene, v ní se totiž dočkal prvních gólů v extraligové kariéře. Svůj vůbec první dal na ledě pražské Slavie.

V loňském ročníku odešel na hostování, působil v Karlových Varech. Za 52 utkání si připsal tři góly a třináct asistencí. S týmem bojoval v baráži, která Energii nevyšla.

Aktuální kádr Komety pro sezónu 2017/2018:

Brankáři:
Marek Čiliak (uplatněno opční právo), Karel Vejmelka, Lukáš Dostál, Pavel Jekel, Lukáš Klimeš (uplatněno opční právo).

Obránci:
Tomáš Bartejs (nová hráčská smlouva), Ondřej Němec, Michal Gulaši, Jozef Kováčik, Filip Král, Tomáš Malec, Tomáš Dujsík (uplatněno opční právo), Dalimil Mikyska, Jan Štencel, Peter Trška, Lukáš Vágner, Libor Zábranský mladší.

Útočníci
Martin Dočekal (uplatněno opční právo), Filip Dvořák (uplatněno opční právo), Roman Dymáček, Lukáš Nahodil, Marcel Haščák, Tomáš Havránek, Jan Hruška (uplatněno opční právo), Jan Káňa, Alexandre Mallet (nová hráčská smlouva), Martin Nečas, Tomáš Svoboda, Martin Zaťovič, Radim Zohorna, Hynek Zohorna, Leoš Čermák (nová hráčská smlouva), Vojtěch Němec.

Konec hráčských smluv:
Kamil Brabenec, Tadeáš Král.

V jednání:
Jakub Krejčík, Martin Erat, Tomáš Vincour.

Odchází:
Marek Kvapil, Tomáš Vondráček, Rostislav Šnajnar.