.

Filip Král získal cenu pro nejlepšího obránce play-off DHL extraligy juniorů!

B r n o – Filip Král je podobně jako Martin Nečas velkým talentem českého hokeje a také on v letošní sezóně nastupoval za A-tým Komety, kde odehrál slušnou porci minut. Navíc stihl za brněnskou Kometu juniorské play-off, kde výrazně přispěl k bronzovým medailím s bilancí 3+7. Po sezóně v juniorce navíc získal cenu Karla Rachůnka pro nejlepšího beka celého play off! Jak tuto cenu vnímá, co pro něj znamenal Karel Rachůnek, jak si užívá zápasy v Kometě a jak se těší na blížící se Mistrovství světa do 18 let? To se dozvíte v našem článku.

Filip Král, ročník 1999 (zápasů v základní části extraligy): 23, průměrný čas: 6:26, 0 branek, 2 asistence)

Získal jste ocenění Karla Rachůnka pro nejlepšího obránce DHL extraligy juniorů. Co to pro vás znamená?
Jsem za to určitě rád, ale bylo by lepší, kdybychom s kluky postoupili do přes Plzeň do finále a mohli společně bojovat o titul.

Jak třeba na Karla Rachůnka, jako na hokejistu, vzpomínáte?
Karla Rachůnka jsem hodně obdivoval. Byl to kvalitní obránce, co se nebál zaútočit, a proto jsem ho hrozně rád sledoval. Všichni si ho hlavně pamatují díky jeho trefě, když vyrovnal sedm sekund před koncem semifinále MS 2010 proti Švédsku a my poté nad nimi vyhráli v nájezdech, a nakonec také celý turnaj.

Jaká byla celkově sezóna v juniorce a jak ji, včetně play off, hodnotíte?
Sezónu nějak hodnotit nebudu, jelikož jsem toho v základní části za juniorku moc neodehrál, ale play-off byl hodnotil jako zklamání, že jsme nepostoupili do finále, jelikož kvalitní tým jsme na to rozhodně měli. Hodně nás to mrzí a nejspíš i nadále mrzet bude, že jsme vypadli právě s Plzní, která to později nakonec celé vyhrála.

Filip Král (vlevo) odehrál v juniorském play off šest utkání. Foto: Anděla Trotzmullerová.

V sezóně jste nastupoval i v „A – týmu“. Jak si vážíte této zkušenosti?
Vážím si toho hodně a myslím si, že mě to do budoucna určitě pomůže a posune někam dál.

Vyzkoušel jste si s Kometou také play-off, tedy jak čtvrtfinále proti Spartě, tak semifinále s Hradcem. Jak na vás zapůsobily tyhle momenty?
Bylo to něco jiného než v základní části a taky jsem to na sobě cítil, když jsem šel poprvé na led v play off, tak jsem byl nervózní. I fanoušci, si myslím, jsou ještě hlasitější, než jak tomu bylo v základní části.

Nyní už jste s reprezentační na přípravném kempu, klubová sezóna vám nejspíš skončila. Blíží se mistrovství světa do 18 let na Slovensku. Máte už trochu nominaci, ale i celý turnaj v hlavě?
V hlavě to určitě mám a doufám, že na šampionát pojedu. Hodně se na to těším a věřím, že můžeme udělat nějaký úspěch.

Filip Král odehrál za áčko Komety v sezóně slušnou porci minut, v utkání na Spartě na konci února byl vyhlášen hráčem zápasu. Foto: Roman Kantor

Předávací ceremoniál je plánován na utkání české hokejové reprezentace s Norskem, které se uskuteční dne 12.4.2017 od 17:00 v SD aréně v Chomutově, kde proběhne ocenění nejlepších hráčů DHL extraligy juniorů Play-off. Ceremoniál proběhne o 2. přestávce na ledové ploše.

Všechna ocenění

Nejlepší střelec, cena Jana Marka – Matyáš Kantner (HC Škoda Plzeň)
Nejlepší útočník, cena Josefa Vašíčka – Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň)
Nejlepší obránce, cena Karla Rachůnka – Filip Král (HC Kometa Brno)