.

Hrát co nejvýš v tabulce a mít pořád vyprodáno, přeje si před startem sezóny Libor Zábranský

Hrát co nejvýš v tabulce a mít pořád vyprodáno, přeje si před startem sezóny Libor Zábranský
 

B r n o - Čtyři dny zbývá ukrojit do startu nového ročníku Tipsport extraligy. Brněnská Kometa vstoupí v pátek do soutěže jako obhájce titulu. „Nečeká nás nic jednoduchého, ale máme zkušený tým, který ví, co chce,“ říká majitel klubu a hlavní kouč Libor Zábranský. V obsáhlém předsezónním rozhovoru se vrací i k přípravnému období, rozlučce Martina Havláta s kariérou nebo Memoriálu Ivana Hlinky, na kterém česká reprezentace se šesti komeťáky v sestavě vybojovala stříbrné medaile.

 

Léto je období dovolených. Stihl jste si od hokeje po náročné loňské sezóně vůbec odpočinout?
Samozřejmě jsem si odpočinul. Už před létem jsem říkal, že bude potřeba nabrat síly, protože nová sezóna pro nás bude ještě těžší než ta loňská. Budeme muset ustát tlak a já věřím, že ho ustojíme. Jsem přesvědčený, že mužstvo je natolik zkušené, že s tím nebude mít problém. Musíme na to být připraveni.

Máte recept, jak se s tlakem popasovat?
Vůbec si ho nepřipouštět. Zvládli jsme to loni, kdy kolem nás létaly různé přezdívky a variace na fotbalové Galacticos. Takovým věcem se člověk musí umět zasmát, pouštět je jedním uchem dovnitř a druhým ven.

Vraťme se ještě do přípravného období. Jak hodnotíte přátelská utkání a dosavadní zápasy Ligy mistrů?
Nechtěl bych přeceňovat výsledky přípravy, je pořád co zlepšovat, ale s předvedenou hrou jsme celkem spokojeni. A Liga mistrů? Jsme hrozně rádi, že jsme ve všech zápasech vyhráli. Utkání to byla velmi těžká, a to nejen pro hráče, ale i pro klub je to velká zátěž po stránce ekonomické. Zahraniční soupeři mají obrovskou kvalitu. Jsme rádi, že jsme zatím v této soutěži úspěšní a start se nám povedl.

V týmu je na každém postu cítit obrovská konkurence, hodně vám mladí hráči svými výkony zamotali hlavu?
Neřekl bych, že by nám zamotali hlavu, ale jen potvrzují svůj talent.

Když jsme u mladých hokejistů. Loni Kometa nasadila do soutěže dvanáct hráčů ročníku narození 1997 a mladších, což je nejvyšší počet na klub z celé soutěže. Budete v tomto trendu pokračovat?
V přípravě jsme dali mladým zase větší prostor. Na druhou stranu přetlak hráčů na jednotlivé posty je obrovský, takže mladí to budou mít o to těžší. Nechci předjímat, kdo z mladých bude, nebo nebude hrát. Určitě bychom jim chtěli hodně pomoct. Myslím si, že jim strašně pomůže změna systému WSM Ligy (z druhé nejvyšší soutěže se nově nesestupuje - pozn.). Máme spoustu kluků v Třebíči. Je to jen na nich a na jejich přístupu, který byl loni výborný. Jen proto, že je někdo mladý, automaticky neznamená, že bude hrát. Musí si to zasloužit právě svým přístupem a herní kvalitou.

Jaký jste si do nové sezóny stanovili cíl?
Hrát co nejlépe, být v tabulce co nejvýše a mít na domácí utkání pořád vyprodáno. Chceme, aby byl region na Kometu hrdý. Kluci celý srpen dřeli na ledě. Přeji si, aby byli zdraví a bavili diváky. A nějaká s prominutím velkohubá prohlášení o obhajobě titulu? Buďme skromní a nohama na zemi. Myslím, že si každý uvědomuje, jak je tohle strašně těžké. Soutěž je vyrovnaná a nečeká nás nic jednoduchého.

Do Olomouce odešel minulý týden Tomáš Dujsík. Bylo to dáno velkou konkurencí v týmu?
U Tomáše to nebylo lehké rozhodnutí. Je mu pětadvacet let, a aby hrál na pozici sedmého nebo osmého beka, to by nebylo dobré ani pro něj, ani pro nás. Věřím, že příležitost dostanou Filip Král, Dalimil Mikyska. Myslím si, že to bylo pro obě strany správné rozhodnutí.

V srpnu se na ledě DRFG Areny uskutečnil krásný zápas Martina Havláta, který se v exhibici proti Kometě rozloučil s hráčskou kariérou. Co říkáte na atmosféru a na hráče, kteří do Brna zavítali? Bylo to něco ojedinělého?
Martin pozval na svou rozlučku skvělé hráče, přijela obrovská jména. Atmosféra byla fantastická, a kdo byl osobně přítomen v DRFG Areně, musel si to utkání užít. Bylo to hlavně o tom, aby byl Martin spokojený, což se myslím povedlo. Když jsme spolu před touto akcí mluvili, slíbil jsem mu veškerou podporu a pomoc ze strany Komety a našeho marketingového týmu. Jsem rád, že jsme byli součástí jeho rozlučky a mohli mu s tím pomoct.

Hned šestice hráčů Komety byla na letošním Memoriálu Ivana Hlinky. Byl jste se podívat, a co říkáte na výkony našich mladíků?
Co to šlo, tak jsem se na zápasy jezdil dívat. Viděl jsem na týmu obrovskou zarputilost, snahu, pohyb a nasazení. Není si však důvod nalhávat, že rozdíl a kvalita mezi českými a kanadskými hráči nebyla vidět. Jsme samozřejmě hrdí na to, že bylo v týmu hned šest komeťáků. Totéž platí i pro další kategorie reprezentantů. Je to obrovský počet našich mladých hráčů a jsme na to hrdí.

Fanoušci si jistě vzpomenou na dojemný dopis a následně vaši návštěvu malého fanouška Daníka. Videozáznam z návštěvy měl na YouTube kanálu Komety sledovanost přes 307 tisíc. Mimochodem to bylo suverénně nejsledovanější video v rámci české extraligy v letošním roce 2017. Co říkáte na obrovský ohlas, který vzbudil mezi fanoušky a širokou veřejností? Chystáte pro mladého chlapce nějaké překvapení?
Už když jsem za ním byl, domluvili jsme se, že na první utkání extraligy s Třincem půjde se mnou na střídačku na rozbruslení, aby měl skvělý zážitek. Sledovanost toho videa není důležitá pro mě, ale spíš pro něj. Mohl si sáhnout na pohár, bylo to něco, na co bude s radostí vzpomínat. Může ho to v pozitivním smyslu ovlivnit do života. Určitě jsem rád, že roste další komeťák (úsměv).

Kometa má velkou sledovanost webových stránek, ale i na sociálních sítích patří mezi nejsledovanější týmy v rámci evropských klubů hrající Ligu mistrů. Například promo video HC Kometa Brno s prezentací města, kraje a regionu a samotného klubu má rekord ve zhlédnutí, konkrétně jej vidělo přes 62 tisíc fanoušků. Pro srovnání, promo video švédského Malmö vidělo přibližně 12 tisíc a pomyslné třetí místo má finská JYP Jyväskylä (přibližně 11 tisíc). Co říkáte na tato čísla?
Na tato čísla jsme samozřejmě pyšní a kéž bychom takto válcovali všechny soupeře i na ledě (úsměv).

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál