Juniorka a SDO míří na ledy soupeřů, mladší dorost hraje dvakrát doma

B r n o – V tomto týdnu nás čeká několik lákavých zápasů. Základní část své extraligy uzavře juniorský tým Komety, který čeká hned trojice zápasů během pěti dnů. Dále se můžeme těšit na zápasy starších dorostenců, kteří vyrazí do Pardubic a Hradce. Mladší dorost, který jako jediný zůstane doma, se utká s třetími Pardubicemi a o dva dny později s pražskými Letci.

Brněnskou juniorku čeká dohrávka s Duklou a dva venkovní zápasy s Kladnem a Karlovými Vary

Junioři se nachází na druhém místě tabulky s 63 body. Před Kometou je Plzeň, která odehrála o jeden zápas víc a drží si dvoubodový náskok. Brnu dýchají na záda Pardubice, které se stejným počtem odehraných zápasů mají o 3 body méně. Modrobílé čekají tři poslední zápasy, které rozhodnou o jejich následném soupeři pro play-off.

Poslední utkání junioři odehráli 20. ledna s Plzní a tu s přehledem porazili 4:1. V zápase se gólově prosadili Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda, Matěj Novák a Daniel Kowalczyk. Kometa se pyšní nejmenším počtem trestných minut ze všech týmu juniorské extraligy, a to 292. V Kometě se nejvíce daří Radimu Ferdovi a Jakubu Čejkovi ti nasbírali 25 bodů. Nejlepším střelcem je Matěj Svoboda, který vstřelil 12 gólů, a navíc připsal si 14 asistencí.

Jihlava se drží na 14. místě tabulky s pouhými 39 body. Produktivitu Dukly táhne Tomáš Mejzlík (10+23) a nejlepším střelcem je Aleš Heinrich s 16 brankami, a celkově 32 body. Jihlava zlepšila svoji bilanci a v posledních šesti zápasech pouze dvakrát prohrála. Jihlava se poprvé utkala s Brnem v říjnu, kdy v DRFG Areně prohrála 2:5.

29. kolo DHL Extraligy juniorů
23. 1. 2018
18:00 hod.
HC Dukla Jihlava HC Kometa Brno Horácký zimní stadion, Jihlava

O tři dny později míří svěřenci Jana Zachrly do středních Čech, a sice na Kladno. To se nachází s 59 body na čtvrtém místě. Kladno dominuje v extralize juniorů počtem vstřelených branek na zápas, což se projevuje v bodování hráčů. Tomáš Vildumetz má neskutečných 60 bodů a zaujímá tak první místo v juniorském celkovém bodování. Dále se daří také Krešimiru Schildhabelovi, který vstřelil letos již 25 branek. Kladno se utkalo s Kometou utkalo naposledy 15. listopadu a zvítězilo 5:2.

35. kolo DHL Extraligy juniorů
26. 1. 2018
16:00 hod.
Rytíři Kladno HC Kometa Brno ČEZ stadion, Kladno

Poslední duel základní části čeká modrobílé na západě Čech. Tamní Karlovy Vary se nacházejí na předposledním místě se ziskem 33 bodů. V posledních šesti zápasech Vary nezískaly ani jeden bod. Nejlepším hráčem Karlových Varů je Michal Horký, který letos získal již 30 bodů (12+18).

36. kolo DHL Extraligy juniorů
HC Energie Karlovy Vary HC Kometa Brno KV Arena, Karlovy Vary

Starší dorostenci vyjedou za zápasy do Pardubic a Hradce Králové

Starší dorost Komety se nachází na 12. místě nadstavbové tabulky s 16 body. Týmy jsou docela vyrovnané, a tak má Kometa stále šanci postoupit o pár příček v tabulce výš. Svěřenci Marka Moskala chtějí zlepšít především využití přesilovek a proměňování střeleckých šancí. V posledních třech zápasech se starší dorost zvedl, když dvakrát vyhrál a třetí zápas prohrál až v prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Komety je Marek Minárik, jenž má v nadstavbě na své pažbě 10 bodů (6+4). Skvěle se předvedl v minulém zápase proti Jihlavě, když vstřelil obě branky.

Nejprve míří starší dorostenci v pátek do Pardubic. Ty jsou na devátém místě s 18 body. Bodování Pardubic vede Dominik Chára, který má 35 bodů (20+15). V posledních čtyřech zápasech se Pardubicím moc nedařilo. Tři zápasy prohrály, z toho dva v prodloužení, a pouze jeden vyhrály.

17. kolo Extraligy staršího dorostu
26. 1. 2018
17:00 hod.
HC Dynamo Pardubice HC Kometa Brno Tipsport arena, Pardubice

O den později hrají Brňané v Hradci Králové, jemuž patří v tabulce osmé místo. Ve 14 odehraných zápasech ukořistil 20 bodů a před Kometou má čtyřbodový náskok. Tabulku kanadského bodování vede Petr Poppel. Ten již vstřelil 25 branek a u 19 asistoval. Mountfieldu se od začátku roku příliš dobře nevede. Ze sedmi zápasů vyhrál pouze dva, a to až po základní hrací době.

18. kolo Extraligy staršího dorostu
Mountfield HK HC Kometa Brno ČPP Aréna, Hradec Králové

Mladší dorost zůstane doma, vyzve třetí Pardubice a poslední Letňany

Mladší dorost Brna se drží na první příčce s 27 odehranými zápasy a 47 body, přičemž druhý Havlíčkův Brod ztrácí na Kometu 5 bodů. Modrobílým se v posledních čtyřech zápasech vedlo nadmíru dobře, když tři vyhráli a v a v tom čtvrtém padli až na samostatné nájezdy. Bodování týmu vládne Petr Žák s 13 body - vstřelil 5 gólů a u 8 asistoval. Nejlepším střelcem je pak Ivo Sedláček, který vstřelil 7 branek, a aktuálně má 11 bodů.

Pardubice, které zavítají pod Špilberk ve čtvrtek, hájí třetí místo tabulky a na svém kontě 32 bodů. Hráči Dynama si během této sezony nepřipsali zatím mnoho bodů. V čele tabulky skupiny "D" kraluje Lukáš Hebek s 6 body. V této sezóně Kometa s Pardubicemi odehrála 3 zápasy a dva pro ni skončili vítězně.

28. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu
25. 1. 2018
18:00 hod.
HC Kometa Brno HC Dynamo Pardubice DRFG Arena, Brno

O dva dny později přijede do Brna soupeř z hlavního města. Letňany se nachází na posledním místě tabulky s 9 body. Ty získaly ve dvou vyhraných zápasech a ve třech prohraných v prodlouženích. Nejlepším hráčem je Richard Pětník s 10 body (3+7).

29. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu
HC Kometa Brno HC Letci Letňany DRFG Arena, Brno