Juniorům začíná play off! Ve čtvrtfinále změří síly s houževnatou Jihlavou

B r n o – Po nejlepším umístění v základní části za poslední roky, kdy obsadili třetí pozici se ztrátou pouhých tří bodů na vítězný Třinec, zahajují v neděli junioři brněnské Komety svou pouť vyřazovacími boji. Čtvrtfinálovým soupeřem svěřenců trenéra Pavla Pazourka bude Dukla Jihlava, která zakončila dlouhodobou část sezony na šestém místě. Série hraná na čtyři vítězné zápasy začne v brněnské DRFG Areně v neděli ve 12:30, druhé klání je na programu v pondělí od 14:15 rovněž v moravské metropoli. V Jihlavě se bude hrát ve čtvrtek 9. a v pátek 10. března.

Junioři Komety za sebou mají působivý finiš základní části. Modrobílí zvítězili za poslední měsíc v sedmi z osmi duelů, do nichž nastoupili, přičemž na domácím ledě vyhráli všechny čtyři poslední zápasy. Dobrou pohodu ztvrdili Pazourkovi svěřenci dvěma přesvědčivými výhrami v posledních dvou kolech, kdy na Slavii vyhráli 7:2 a na ledě čtvrtého Kladna 5:1.

Nyní ale na modrobílé čeká těžký oříšek v podobě zarputilé Dukly Jihlavy. „Jedná se o nepříjemného soupeře. Dobře brání a proměňují šance. V jejich proměňování jsou dost efektivní," uvedl na adresu čtvrtfinálového soupeře svých svěřenců trenér juniorky Pavel Pazourek, který ale jedním dechem dodává. „Chceme určitě ve čtvrtfinále uspět a dostat se v play off co nejdál," sdělil brněnský trenér.

Do karet hrají Kometě dvě skutečnosti. Brněnský celek před play off posílili kmenoví hráči, kteří část základní části strávili v prvoligové Třebíči nebo Přerově. Za juniory by tak v play off měli nastoupit obránci Dalimil Mikyska s Rostislavem Šnajnarem a útočníci Roman Dymáček, Filip Dvořák a Tomáš Havránek. „I díky posilám budeme mít dostatek hráčů a bude z čeho vybírat. Je dobře, že máme na výběr," uvedl Pazourek.

Brňany může před vyřazovacími boji povzbudit rovněž bilance s jejich čtvrtfinálovým soupeřem. V základní části se obě mužstva potkala čtyřikrát a modrobílí hned tři z těchto duelů vyhráli. V září nejprve triumfovali v Jihlavě 5:3 a poté na domácím ledě 7:1, v prosinci následně ve druhém klání na svém ledě zvítězili 5:1. Doposud poslední vzájemný duel Brňané sedmého ledna v Jihlavě prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Další minimálně čtyři duely sehraje Kometa s Jihlavou následující týden. Kdo se nakonec bude radovat?

1. zápas čtvrtfinále play off DHL EJ
neděle