.

Kometa na Dakaru táhla Jihlavu, směje se závodník Tomáš Ouředníček. Na hokeji se podepíše fanouškům

B r n o – Určitě jste na našem webu a sociálních sítích zaznamenali, že se Tomáš Ouředníček s navigátorem Davidem Křípalem zúčastnili slavného závodu - Rallye Dakar. V letošní sezóně však zažili něco speciálního a jiného, než bývá každoročním zvýkem. Před odjezdem na slavnou rallye se spojili s Kometou, aby společnými silami ještě více pozvedli prestiž města a hokejového klubu, tedy u nás i ve světě. Vlajka Komety a další relikvie byly vidět a vzbudily velký ohlas. Oba závodníci se zúčastní středečního duelu s Plzní. Na ochoze vystaví svůj vůz a o přestávkách se budou fanouškům podepisovat.

Pokolikáté jste měli tu čest zúčastnit se slavného závodu?
Já osobně jsem byl účastníkem celkově popáté. Pro mého kolegu a navigátora to byl naopak vůbec první Dakar.

Jak náročný závod to byl? Je to každý rok v něčem jiném a rozdílné?
Samozřejmě očekávání jsou každý rok stejná, nicméně závod je pokaždé úplně jiný. Čekali jsme, že letos budou podmínky velmi náročné, což se nakonec potvrdilo. Řekl bych, že to byl jeden z nejtěžších ročníků v historii.

V čem konkrétně?
Byly tam neskutečně náročné tratě. Hned od začátku byly těžké duny. Ty se vůbec nedají srovnávat s kterýmikoliv jinými dunami na světě. Takže v tomto ohledu opravdu těžký závod.

Kometa na Dakaru. Posádka ve složení Ouředníček - Křípal dojela do cíle.

Na vašem autě byly krásně vidět symboly Komety, také vlajku jste vozili po všech státech a městech. Jaký to vzbudilo ohlas? Ptali se například ostatní závodníci a fanoušci, co je Kometa?
Největší ohlas to vzbudilo u našich českých přátel, kteří samozřejmě ví, co je Kometa. Ostatní tušili, že se jedná o hokejový klub. Měli jsme u sebe také puky a rozdávali je dětem. Vysvětlovali jsme například klukům v Bolívii, co se s tím dělá. Byli nadšení a jednomu se tak rozzářily oči, že se na to nedá zapomenout. Nikdy nic podobného nedržel v ruce a měl velkou radost.

Všiml jsem si, že váš soupeř Martin Prokop hájil pro změnu barvy Dukly Jihlava. Hecovali jste se navzájem, byla mezi vámi cítit rivalita?
Ano a bylo to úžasné (úsměv). Zažili jsme společně jednu vtipnou situaci. Jejich posádka měla technický problém a my jsme je dokázali zachránit. Tak jsme si říkali, že Kometa vlastně táhne Duklu Jihlava. Máme z toho záznam, opravdu se to stalo a natočili jsme si to (smích). Odešel jim bohužel alternátor, auto bylo nepohyblivé. Naštěstí byl nedaleko servis, takže jsme vůz odtáhli do vzdálenosti asi pěti kilometrů.

Zúčastníte se středečního zápasu mezi Kometou a Plzní. Na co se fanoušci mohou těšit?
Nechali jsme vytisknout speciální plakát, budeme mít na ochoze stadionu naše závodní auto, o přestávkách se budeme fanouškům podepisovat. Také se už začínáme soustředit na sobotní odjezd do Afriky, kde chceme obhájit loňské vítězství z druhého největšího závodu na světě.