Kometa přivítá Hradec Králové. Vrátí se Brňané na vítěznou vlnu?

B r n o – Po dvou týdnech konečně doma. Kometu po sérii venkovních utkáních čeká domácí dvojzápas, v němž se bude chtít vrátit na vítěznou vlnu. Jako první zavítá do jihomoravské metropole hradecký Mountfield, jenž je v tabulce o jednu příčku právě za Brnem. Utkání v brněnské DRFG Areně před kamerami ČT Sport startuje v 17:20!

Kometa chce přetrhnout šňůru proher

Parta okolo kapitána Leoše Čermáka odehrála v minulém týdnu tři venkovní utkání, leč ani v jednom z nich nezískala body. Kometě patří aktuálně čtvrtá příčka se ziskem 51 bodů a pětibodovou ztrátou na vedoucí Bílé Tygry z Liberce.

V individuálních statistikách se Brňanům daří nadmíru dobře. Martin Erat vede s 31 body (11+20) kanadské bodování celé extraligy a zároveň je lídrem tabulky nahrávačů, zatímco Martinu Zaťovičovi patří se 14 trefami druhé místo v tabulce kanonýrů Tipsport extraligy.

„Víme, kde děláme chyby. V týdnu jsme potrénovali a musíme do toho zase vletět,“ burcuje před pátečním duelem Martin Erat. „Musíme šlapat jako tým, soustředit se na začátky zápasů, které jsme neměli ideální. Řekli jsme si, kde byly chyby a co zlepšit, a teď se z nich musíme poučit,“ dodává lídr kanadského bodování Komety a také celé soutěže.

Porovnání týmů

4. místo v tabulce 51 bodů
24,58% úspěšnost přesilovek 79,00 % ubráněných oslabení
102:71 skóre 27,96 střel na zápas
5 vstřelených branek v osl. 349 trestných minut
27 odehraných zápasů 332 hitů
5. místo v tabulce 47 bodů
18,10 % úspěšnost přesilovek 83,93 % ubráněných oslabení
81:72 skóre 26,41 střel na zápas
0 vstřelených branek v osl. 292 trestných minut
29 odehraných zápasů 384 hitů

Hradec se po pomalém začátku sezóny herně zvedá

Celek z města pod Bílou věží drží sérii pěti utkání, v nichž zaznamenal čtyři výhrou a pouhou jednu porážku (na ledě Chomutova 4:5 po prodloužení). Naposledy si Lvi doma poradili v repríze jarního čtvrtfinále play-off s Mladou Boleslaví – dalším soupeřem Komety – 3:1.

Bodování Východočechů táhne útočník Jaroslav Bednář se ziskem 26 bodů (7+19), jemuž sekunduje spoluhráč Richard Jarůšek s 23 body (9+14).

Stěžejní hráči soupeře

Jaroslav Bednář Richard Jarůšek Bedřich Köhler Patrik Rybár
bodů
branek
Radegast index
úspěšnost zákroků

Vzájemná bilance v letošní sezóně je vyrovnaná

První letošní utkání v DRFG Areně dopadlo lépe pro Kometu, za níž v první třetině otevřel skóre střelou od modré čáry Peter Trška. Za hosty vyrovnal na konci druhé třetiny Jan Knotek, nicméně Brnu vrátil vedení Marcel Haščák, jehož branka byla také vítězná. Do prázdné branky pečetil výhru Komety Vojtěch Němec.

Oba letošní vzájemné duely

(1:0, 0:1, 2:0)
(1:1, 1:0, 3:0)

Odveta na ledě Hradce Králové dopadla lépe pro domácí celek. Skóre zápasu otevřel Michal Dragoun, který se prosadil hned v první minutě, nicméně na jeho trefu odpověděl krátce před první sirénou Jan Hruška. Ve druhé třetině vrátil Hradeckým náskok Tomáš Bulík, na jehož trefu navázali ve třetí třetině Ryan Potulny, Richard Jarůšek a Martin Pláněk. Hradec zvítězil jasně 5:1 a Kometu si připsala vůbec první porážku v sezóně v základní hrací době.

Momentka z utkání na ledě Hradce Králové. Foto: Roman Kantor.

„Každý, kdo je v tomto týmu, si byl vědom špatných začátků utkání a chceme udělat všechno proto, aby se to neopakovalo. Příčin mohlo být více. Nechceme se vymlouvat na nahuštěný program, do zápasu musíme vstupovat koncentrovaní a nenechat si uniknout soupeře. Věříme, že na dvě třetiny ve Zlíně navážeme už v zítřejším zápase,“ říká trenér Kamil Pokorný.

28. kolo TELH
pátek