Kometa vyzve v osmifinále Ligy mistrů švýcarský EV Zug

B r n o / H e l s i n k i – Hokejisté Komety Brno znají jméno svého soupeře pro osmifinále Ligy mistrů. Páteční los ve finských Helsinkách rozhodl, že svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského změří síly se švýcarským Zugem. Termíny zápasů jsou 31. října (resp. 1. listopadu) a 7. listopadu. Definitivní termíny a místa utkání přineseme později.

Víte, co mají Zug a Kometa společného? Rok 1953! V tomto významném roce totiž spatřil světlo světa jak náš celek, tak právě tým z města obepínající nádhernou krajinu jezera Zugersee nedaleko Curychu.

Tým, který podobně jako Brno vyznává kombinaci modré a bílé barvy, má na svém kontě zatím jediný mistrovský titul, a to ze sezóny 1997/98. Cesta do osmifinále vedla přes skupinu C, v níž Zug získal 11 bodů a za sebou nechal finské Jyväskyle, běloruské Grodno a rakouskou Vídeň.

Osmifinálové dvojice Ligy mistrů:

• Tappara Tappara (FIN) - JYP Jyväskyla (FIN)

• EV Zug (SUI) - Kometa Brno (CZE)

• Adler Mannheim (GER) - Brynäs IF (SWE)

• Malmö Redhawks (SWE) - Oceláři Třinec (CZE)

• Växjö Lakers (SWE) - Red Bull Salzburg (AUT)

• Red Bull Munich (GER) - SC Bern (SUI)

• Nottingham Panthers (GBR) - ZSC Lions Zurich (SUI)

• Frölunda Indians (SWE) - Bílí Tygři Liberec (CZE)