TELH: Liberec - Kometa 6:2

Musíme více proměňovat šance, hlásí starší dorostenec Michal Kunc

B r n o – Starší dorost v sobotu na svém ledě krátce po poledni přivítal Vítkovice. Po vyrovnaném začátku přišly chyby, Vítkovice se dostaly do vedení a už ho nepustily. Pro Kometu je to čtvrtá prohra v řadě, navíc pokračuje trápení v přesilových hrách. Nejproduktivnější hráč týmu, Michal Kunc, nastoupil do utkání jako kapitán a i přes neúspěchy v posledních zápasech věří, že se tým zvedne opět na vítěznou vlnu.

Jak byste zhodnotil utkání proti Vítkovicím?
Trápili jsme se směrem dopředu. Obrana hrála dobře, hlavním problémem byly nevyužité příležitosti.

V první třetině jste hráli vyrovnaný hokej, co bylo zlomem zápasu?
Klíčovou roli určitě hrály šance, které jsme měli, ale nedokázali je proměnit.

Prohráli jste poslední čtyři utkání. Čím to, že se vám nedaří?
No, to kdybychom věděli, tak bychom na tom zapracovali. (úsměv) Je to určitě tím, že se málo tlačíme do branky. Naše obrana hraje dobře, i když jsme proti Českým Budějovicím dostali sedm branek. Dneska jsme dostali vlastně jenom dvě a jednu do prázdné, takže v obraně bych chybu nehledal. Musíme zkrátka dávat víc gólů.

Máte deset odehraných zápasů, ale ještě stále se vám nepodařilo vstřelit gól v početní výhodě. Zatím máte na kontě 31 nevyužitých přesilovek. Jak je možné, že se vám v nich tolik nedaří?
To je určitě naše další velká chyba. Přesilovky musíme proměňovat a dokud je nebudeme proměňovat, tak naše série proher bude pokračovat.

V úterý vás čeká domácí zápas proti favorizovanému Salzburgu. Jak si na tento zápas věříte?
Určitě do něho vstoupíme jako do každého jiného zápasu. Budeme se snažit vyhrát a ukončit tak naši sérii proher.