Národní tým U19 míří do Kanady, v nominaci jsou i dva útočníci Komety

B r n o – Národní tým do devatenácti let čeká World Junior A Challenge. Bude to teprve druhý turnaj, který devatenáctku v této sezóně čeká. V nominaci Václava Varadi figurují i dva útočníci Komety Brno - Tomáš Havránek a Matěj Novák. Turnaj bude probíhat na východě Kanady od desátého prosince. Všem zúčastněným přejeme mnoho úspěchu.

První turnaj se devatenáctce vyvedl

Sezóna výběru do devatenácti let začal na konci července ve slovenské Žilině. Turnaje se zúčastnilo společně s Českem Švýcarsko, Slovensko a Německo. Turnaje byl určen pro kategorii do dvaceti let, ale Česko přivezlo výběr sedmnáctky. Česko v úvodu turnaje podlehlo Švýcarsku. Po té si však v prodloužení poradilo se Slovenskem a na závěr s Německem. V konečném důsledku to byla druhá příčka za Švýcarskem. Na turnaj nebyl pozván jediný hráč z Brna.

V trojutkání proti Finsku uspěla reprezentace pouze jednou

Mezi desátým a dvanáctým listopadem odehrála sedmnáctka tři utkání v Moravskoslezském kraji proti Finsku. Národní tým v prvním utkání padl až po nájezdech. Druhé utkání přineslo výhru Finska 4:2. V posledním utkání se však český výběr vzchopil a dokázal zvítězit 6:5. U všech tří utkání byl i Matěj Novák. Ten si připsal celkově jednu asistenci a čtyři trestné minuty.

Turnaj v kanadském Truro

Český výběr se sejde 3. prosince v Litoměřicích. Po středečním přeletu čeká v pátek poslední přípravné utkání, a to proti domácímu týmu Truro Bearcats. World Junior A Challenge začíná v neděli desátého prosince. Česko bylo losem umístěno ve skupině B. Zde se utkají s Kanadou West a výběrem USA. Ve skupině A se utkají týmy Kanady East, Ruska a Švýcarska. Tým z prvního msta si zajistí místo v semifinále. Ostatní dva čeká čtvrtfinále.

Na turnaji nepůjde pouze o výsledek týmu. Blíží se totiž světový šampionát do dvaceti let v americkém Buffalu. Hráči, kteří se na turnaji budou nejlépe prezentovat mohou obdržet pozvánku na přípravný kemp, který se bude již v té době konat poblíž dějství mistrovství světa.

Nominovaní hráči Komety

Hráč Post
Matěj Novák útočník
Tomáš Havránek útočník

Náhradníci z řad Komety

Hráč Post
Dalimil Mikyska obránce

Kompletní nominace na turnaj v kanadském Truro (10. - 16. 12)

Brankáři:
Adam Brízgala (Muskegon, USHL)
Milan Klouček (Litoměřice)

Obránci:
Ondřej Buchtela (Litoměřice)
Jan Bednář (Liberec)
Michael Gaspar (Hradec Králové)
Václav Veber, Matyáš Zelingr (Kladno)
Josef Myšák (Austin, NAHL)

Útočníci:
Jaroslav Dvořák (Litoměřice)
Tomáš Havránek, Matěj Novák (Kometa Brno)
Jan Hladonik (Blainville-Boisbriand, QMJHL)
Ondřej Chrtek, Jan Jeník (Benátky n/J)
Jan Kern (Dubuque, USHL)
David Kofroň (Frýdek-Místek)
Jáchym Kondelík (Muskegon, USHL)
Pavel Kousal (Mladá Boleslav)
Lukáš Rousek (Sparta Praha)
Jan Václavek (Přerov)
Tomáš Vochozka (Coulee, NAHL)

Náhradníci:
Brankáři: Jiří Patera (Cedar Rapids, USHL), Dominik Pavlát (Chomutov), Adam Wolf (Litoměřice). Obránci: Stanislav Dosek (České Budějovice), Vratislav Kunst (Benátky n/J), Lukáš Mareš, Matěj Vála, David Váňa (všichni Jihlava), Dalimil Mikyska (Kometa Brno), Jakub Muška, Mikuláš Pohl (oba Hradec Králové), Martin Padrnos (Zlín), Ludvík Rutar (Olomouc). Útočníci: Filip Jirásek (Litoměřice), Štěpán Fryšara (Zlín), Petr Eret, Jakub Pour (oba Plzeň), Ocsar Flynn (Mladá Boleslav), Jan Kalus (Frýdek-Místek), Adam Kubík (Kladno), Matyáš Svoboda (Peterborough, OHL), Radim Toman (Vítkovice).

Realizační tým:
Manažer: Jan Fišera
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti trenéra: Miloš Říha a Aleš Krátoška
Trenér brankářů a videotrenér: Radek Jirátko
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustod: Jan Vejvoda

Český tým se postupně utká s domácí Kanadou a následně výběrem USA. Kompletní rozpis naleznete: Rozpis zápasů U19 ZDE