Nesmíme ztrácet puky na modré čáře, ví před zápasem s USA Dalimil Mikyska

S p i š s k á N o v á V e s / B r n o – Po vydařeném vstupu do šampionátu a výhře 7:4 nad Běloruskem čekal české mladíky v sobotu soupeř o něco náročnější. Svěřenci trenéra Varadi se střetli s výběrem Švédska. Seveřané sice vedli a to hned o dvě branky. Našim mladíkům se ovšem povedlo srovnat. Nakonec ale byl přeci jen o něco šťastnější tým se třemi korunkami na prsou, který zvítězil 3:2. O své dojmy se s námi po zápase podělil komeťák hrající v národním týmu Dalimil Mikyska.

Skóre zápasu otevřel už ve čtvrté minutě po velké tlačenici před brankou Jacob Peterson a Češi tak poprvé na turnaji prohrávali. „To byl hrozně smolný gól. Kuba Škarek tam měl sérii dobrých zákroků. Po jednom z nich se puk ocitl za ním. Já jsem se ho ještě snažil zamést pod něj, ale bohužel se mi to nepodařilo,“ hodnotil brněnský obránce první branku, kterou musel potvrdit až videorozhodčí.

Další netradiční herní situací, kterou musel český výběr řešit, bylo dvouminutové oslabení ve třech proti pěti. V celém zápase pak naši mladíci nasbírali celkem dvacet čtyři trestných minut. „Přesilovky nás stály zbytečně moc sil. Bylo to způsobené asi tím, že jsme byli ze Švédů zbytečně ustrašení. Spousta faulů přitom byla zbytečná,“ věděl po zápase mladík, který už naskočil i ke čtyřem utkáním v seniorské nejvyšší soutěži.

Lvíčatům se díky velké snaze podařilo ve čtyřicáté sedmé minutě vyrovnat. Na branky Filipa Zadiny a Jana Kerna ale pohotově odpověděl David Gustafsson. Čechům se už ani přes velké úsilí třetí gól přidat nepodařilo. Z bitvy se Švédy tak vyšli bodově naprázdno. „Do příštích zápasů musíme zlepšit hru v předbrankovém prostoru. Velké problémy nám dělají taky ztracené puky u modrých čar, na tom musíme zapracovat,“ pojmenovala naděje brněnského hokeje chyby v předváděné hře. Ve třetím zápase čeká národní tým výběr USA. V pondělí od 15:30 budou bojovat o další důležité body.

MS hráčů do osmnácti let
pondělí
17. 4. 2017