Oceláři se mohou jmenovat cestovatelé, Kometa jezdí průměrně

B r n o – Extraliga má letos jednoho nováčka na úkor Bruslařského klubu z Mladé Boleslavi. Co se týče najetých vzdáleností, se však vstupem chomutovských Pirátů příliš mnoho nezmění. V Tipsport extralize je nyní deset českých týmů, tři moravské a jediný slezský. A právě jediný zástupce Slezska čelí každoročně největším útrapám způsobeným cestováním. Kometa se v ohledu najetých kilometrů i nastřádaných hodin řadí do extraligového průměru.

Vzdálenosti stadionů od KAJOT ARENY [km]

Asi pro vás nebude žádné překvapení, že nejvíce kilometrů v základní části najedou třinečtí Oceláři. Nebýt Vítkovic, byly by statistiky předposledních mistrů extraligy ještě děsivější. Pro výpočet následující tabulky jsme brali v úvahu čtyři cesty na led každého protivníka extraligy (tam, zpět, tam, zpět). Na samotném dně, a tedy geograficky nejvýhodnější pozici, se nachází obě pražská S.

Celkem najedou [km]

Průměrná cesta na soupeřův stadion [km]

Zajímavé je také porovnání, jak dlouho trvá každému týmu průměrná cesta na led soupeřova stadionu. Tabulce kralují opět Oceláři, kteří jedou nejdále a nejdéle do Karlových Varů. Nejdelší extraligovou vzdálenost (532 km) ujedou bez deseti minut za šest hodin.

Průměrné trvání jedné cesty na led soupeře [h:m]

Během dvaapadesáti kol základní části Tipsport extraligy se dá čas procestovaný všemi týmy přepočítat z hodin na dny. Svými 5,4 procestovanými dny se Kometa řadí na pozici šestého týmu, který tráví v autobuse nejméně času. Celkově hráči i trenéři prosedí v autobuse přes osmdesát dní.

Dnů strávených cestováním na soupeřovy stadiony

Počet najetých kilometrů také často určuje, v jakých zápasech se jedná o derby. O tradičním zápase Sparta – Slavia netřeba psát. S příchodem Pirátů však vznikne nová a dlouhé léta zapomenutá atmosféra utkání s Litvínovem. Oba celky dělí pouhých 25 kilometrů. U Komety se nic nezmění, tradičním rivalem zůstávají zlínští Berani.

Místní derby dle vzdálenosti stadionů [km]