Plášek po duelu se Salcburkem: Odmakali jsme skvělý zápas, klukům chci poděkovat

B r n o – Starší dorostenci brněnské Komety v posledním utkání skupiny D své extraligy přivítali na svém ledě favorizovaný Salcburk, který byl do té doby neporažen a už byl jistým vítězem své skupiny. Kometa sehrála skvělý duel, ve výborném světle se předvedly i posily z juniorky včetně brankáře Dostála. Jediným střelcem byl v posledních dnech i týdnech hodně vytěžovaný útočník Karel Plášek, jenž popsal svůj náročný zápasový program a jenž ocenil hru celého týmu.

Se Salcburkem jste nakonec po velkém boji padli 1:3. Jak hodnotíte poslední zápas „základní skupiny“ D?
Byl to určitě dobrý zápas, zejména pro diváky na koukání. Hrálo se nahoru dolů, Salcburk hrál výborně a my jsme věděli, že přijede kvalitní soupeř. Odmakali jsme výborný zápas a klukům musím poděkovat, jak to odmakali. Je škoda, že jsme jej neurvali na svou stranu.

Utkání mělo hodně rychlé tempo. Čekali jste, že se bude odvíjet v tomto duchu?
Čekali jsme to. Salcburk ztratil do té doby jen jediný bod s Olomoucí, takže jsme věděli, co nás čeká. Dokázali jsme se tomu přizpůsobit a troufnu si říct, že jsme chvilkami byli lepší.

První branka byla k vidění až v 37. minutě, do té doby se hrálo hlavně z dobrých obran. Byl tohle jeden z vašich záměrů?
Určitě. Pro nás je vždy základ začít hrát z dobré obrany a Dosty (Lukáš Dostál, pozn. aut) je výborný gólman. Dokonce si myslím, že je nejlepší na světě svého ročníku. Věřili jsme mu, ale bohužel u gólu jsme mu moc nepomohli, ale i tak nás podržel.

Radost Karla Pláška po vyrovnávací brance na 1:1. Foto: Jiří Grulich

Jedinou branku Komety v zápase jste dal právě vy, a to v přesilovce 5 na 3. Šlo o nacvičenou situaci, nebo improvizaci?
Byla to improvizace. Vše se seběhlo rychle, puk šel dolů na Vojtu Střondalu, který mi to hodil do prázdné branky.

V úvodu třetí třetiny jste inkasovali poměrně rychle gól na 1:2. Jak moc to s vámi zamávalo?
Spíš nás to ještě více nakoplo. Snažili jsme se nadále hrát, ale docházely síly. Oni hráli na čtyři lajny, zatímco my jsme hráli jen na tři.

Po jednom zákroku soupeře jste zůstal ve třetí části ležet na ledě. Co se v této situaci konkrétně stalo?
Už jsem dostal naloženo o den dříve v Olomouci a teď mi to jen dodělali.

Sám jste za stavu 1:2 mohl vyrovnat při přečíslení. Co vaší střele chybělo?
Lepší zakončení (úsměv). Byla to hold moje chyba.

Velkou šanci na vyrovnání brněnský útočník v gól nepřetavil. Foto: Jiří Grulich

Na konci třetí části jste zkoušeli při přesilovce hru bez brankáře, ale prakticky nic jste si nevytvořili. Byl to ten moment, kdy vám došly síly?
Síly určitě chyběly, protože soupeř nás skoro vůbec nepustil do pásma a sehrál to dobře. Měli jsme se lépe udržet na puku a zkusit něco vymyslet.

V nedávno skončené reprezentační pauze jste byl s výběrem U18 na turnaji ve Finsku. Jak jste si možnost hrát znovu za národní tým užil?
Užíval jsem si to hodně. Bylo to celkově hodně náročné ten můj program, protože jsem například ještě ve středu hrál za juniory, ale snažím si to užívat. Únava už je opravdu velká, většina kluků tady hrála hodně zápasů a na konci už to šlo vidět.