Po bezmála dvou týdnech doma. Kometa vyzve předposlední Pardubice

B r n o – Po dvanácti dnech se do brněnské DRFG Areny vrací extraligový hokej. V pátek tam hokejisté brněnské Komety vyzvou předposlední tým tabulky Dynamo Pardubice. Zápas mezi šestým a třináctým celkem české nejvyšší soutěže začne v 18 hodin v DRFG Areně.

Tradiční hokejová bašta z Pardubic se pomalu ale jistě může připravovat na baráž, které se sice v minulé sezoně na poslední chvíli v play out vyhnula, letos ovšem vypadá více než reálně. Ze třinácté pozice ztrácejí svěřenci trenéra Miloše Holaně na dvanáctou Olomouc propastných šestnáct bodů, přičemž mají odehraný o jeden zápas více než soupeř z Hané.

Hokejisté Komety ve středeční bitvě o páté místo v Litvínově dlouho vedli, ale nakonec prohráli 3:5. „Proti Pardubicím je třeba to otočit, hráči jsou si toho vědomi a věřím, že v zápase se vydají ze všech sil. Věřím, že se to zítra zlomí. Chceme se hlavně držet naší hry, chceme diktovat tempo a vývoj utkání," uvedl odhodlaně trenér Komety Kamil Pokorný. Jeho svěřenci si další ztrátu bodů nepřipouštějí. „Vůbec neuvažuji nad tím, že bychom ztratili body, takové myšlenky vůbec nemám. Ztrácíme zápasy po našich chybách a i když máme převahu polovinu nebo víc než polovinu zápasu, pak dostaneme góly. Musíme hrát celých šedesát minut. Nezbývá nám nic jiného, než pořádně makat a vyhrát páteční zápas," sdělil obránce Michal Gulaši.

Východočeši sice kupí jednu porážku za druhou, přesto dokážou zaskočit favority. V novém kalendářním roce si sice připsali jen dvě výhry ve dvanácti duelech, v obou případech se ale jednalo o velká překvapení. Nejprve si Pardubice vyšláply na druhý Třinec v poměru 5:4 v prodloužení a na konci ledna senzačně zvítězily na ledě suverénního lídra extraligy Liberce 6:3.

Porovnání týmů

6. místo v tabulce 74 bodů
18,32 % úspěšnost přesilovek 80,95 % ubráněných oslabení
145:124 skóre 28,17 střel na zápas
7 vstřelených branek v osl. 624 trestných minut
46 odehraných zápasů 561 hitů
13. místo v tabulce 42 bodů
19,89 % úspěšnost přesilovek 83,42 % ubráněných oslabení
116:155 skóre 25,37 střel na zápas
4 vstřelené branky v osl. 662 trestných minut
46 odehraných zápasů 531 hitů

Ostatně i hokejisté Komety poznali houževnatost východočeského soupeře. V prvním duelu proti Pardubicím na domácím ledě inkasovali v půli listopadu vůbec první prohru v DRFG Areně v normální hrací době. Východočeši tehdy nad lídrem soutěže zvítězili 3:2.

Naopak na ledě Pardubic se z výhry radovali Brňané. Na konci září zvítězili v městě perníku 4:3 v prodloužení a den před Silvestrem triumfovali v normální hrací době v poměru 3:1.

Nejproduktivnějším mužem pardubického týmu je protřelý šestatřicetiletý útočník Tomáš Rolinek, který nasbíral 33 bodů ve 43 zápasech, když patnáct branek vstřelil a na osmnáct přihrál, nejlepším střelcem týmu zase kanonýr Petr Sýkora, jenž vsítil dvacet gólů ve 42 duelech.

47. kolo TELH
pátek