Po reprezentační pauze pokračuje Tipsport extraliga. Kometa přivítá Pardubice

B r n o – Po přestávce se vrací extraliga do starých zaběhlých kolejí. Kometu čeká ve středu a v pátek dvojice domácích zápasů. Nejprve hostíme Pardubice, o dva dny později pak přivítáme Vítkovice. Těžký blok zápasů bude pokračovat v rychlém sledu, tentokrát třikrát na venkovní půdě - neděle Liberec, úterý Plzeň a pátek Olomouc. Nyní se však zaměříme na středečního soupeře. Duel s Dynamem Pardubice startuje v DRFG Areně od 18:00.

Jak trávila Kometa reprezentační pauzu? „Měli jsme čtyři kluky v národních týmech, ale přípravu na další část to neovlivnilo. Vše proběhlo tak, jak jsme chtěli. Od neděle se připravujeme na středeční duel s Pardubicemi. Trénovali jsme v rámci jednofázového dopoledního bloku, na ledě a v posilovně. Myslím si, že to bylo dostačující," říká trenér Kamil Pokorný.

Jak aktuálně vypadá marodka brněnského týmu, bude Kometa kompletní? „Nějaký otazníček máme, ale uvidíme, jak to bude vypadat na středečním rozbruslení. Jsme rádi, že zranění máme co nejméně. Jakub Krejčík se po návratu z nároďáku zapojil do tréninku, trénoval s celoobličejovým krytem," prozrazuje Pokorný.

V minulém zápase na ledě Pardubic vedlo domácí Dynamo již 3:0. Ovšem Moravané to nevzdali a ve třetí části třemi góly duel otočili na svou stranu. Ke zvratu zavelel nejprve vyrovnáním Hynek Zohorna a rozhodující úder zasadil Alex Mallet. V duelu padlo celkem devět branek, Kometa dovezla z Pardubic výhru 5:4. „Už v prvním zápase Pardubice ukázaly, že jsou nepříjemným soupeřem. Zrovna u nich nebyl náš výkon dvě třetiny ideální. Doháněli jsme výsledek a je to poučení. Hrajeme doma před vlastními diváky a chceme vyhrát," dodal Pokorný.

„Jsme dobře nažhavení. Během přestávky jsme si i dobře odpočinuli psychicky a už se těšíme na další zápasovou sérii. Hráči jsou v pořádku, všichni se do Brna těšíme včetně bouřlivé atmosféry, kterou na jihu Moravy očekáváme. Pro nás je na jednu stranu dobře, že jsme trénovali během reprezentační přestávky téměř kompletní, na druhou stranu je škoda, že jedinými povolanými reprezentanty byli Milan Klouček a Martin Kaut. Měli jsme i možnost vyzkoušet hráče z první a druhé ligy, kteří u nás v létě byli," prohlásil kouč Dynama Miloš Holaň den před utkáním na webu Pardubic.

21.kolo TELH
středa