Po týdenní pauze zpět do víru extraligy, Kometa se představí na Kladně

B r n o – Týden si museli hokejisté Komety počkat, než opět naskočí na extraligový led. V minulém utkání porazili Litvínov a po sedmi dnech vyráží opět na kluziště soupeře. Tentokrát to bude na led desátého Kladna. Rytířům se v domácím prostředí příliš nedaří a nasbírali v něm nejméně bodů z celé extraligy. Naposled však dokázali před vlastními fanoušky porazit Litvínov a Kometa to tak rozhodně nebude mít jednoduché.

Domácí prostředí nedobytnou tvrzí? Pro Kladno to zatím neplatí

Kladno těžilo na začátku minulé sezóny z posil z NHL v čele s Jaromírem Jágrem. Díky naspořeným bodům pak Rytíři obsadili sedmé místo po základní části a vybojovali si účast v předkolu play-off. V něm si dokázali poradit 3:2 na zápasy s Pardubicemi. Čtvrtfinále proti Slavii už ale bylo konečnou. Letos se Kladenští na posily z NHL spolehnout nemohou a okupování horních pater tabulky je zatím notně vzdáleno. Rytíři jsou na desátém místě se ziskem třinácti bodů a na šestý Hradec Králové mají ztrátu šesti bodů.

Středočechům se daří velice proměnlivě, což je tedy nakonec vidět i na tabulce. Jednou si dokáží Rytiři venku poradit s Plzní a pak prohrají vysoko s Karlovými Vary. Poslední utkání však nabídlo Kladnu tříbodovou radost po domácí výhře nad Litvínovem. Domácí si však poněkolikáté v sezóně na vlastním ledě zkomplikovali závěr utkání a cestu za třemi body. „Náš problém letos na domácím ledě je, že přijde třetí třetina nebo závěr zápasu a začneme se bát o výsledek. Začne to vždy faulem, dostaneme kontaktní gól a je to v hlavách hráčů a začneme vyrábět chyby,“ uvedl pro klubovou televizi RytířiTV asistent trenéra Jiří Kopecký. Tato potíž jde vidět i na bodovém přísunu z domácího prostředí, tam je totiž Kladno nejhorší z celé extraligy.

neděle 13. října 2013
ČEZ Stadion, Kladno

Kladno disponuje poměrně solidní kádrem. Velkou oporou byl minulou sezónu brankář Jan Chábera. Mezi nejvýraznější posily před tímto extraligovém ročníkem patřilo navrátivší se duo ze Sparty Sacha Treille a Petr Tentkrát. Obranu pak vyztužil velezkušený a NHL protřelý Tomáš Kaberle a slovenský obránce Ivan Majeský. Rytíři navíc disponují stále svým kapitánem Pavlem Paterou. Všechny uvedená jména by měla být tahouny středočeského týmu.

Stěžejní hráči soupeře

Sacha Treille Pavel Patera Tomáš Kaberle Jan Chábera
bodů
asistencí
23:16 min
ice time / zápas
úspěšnost zákroků

Porovnání týmů

1O. místo v tabulce 13 bodů
10,20% úspěšnost přesilovek 79,55% ubráněných oslabení
30:37 skóre 26 střel na zápas
0 vstřelených branek v osl. 112 trestných minut
3. místo v tabulce 19 bodů
20,00% úspěšnost přesilovek 84,38% ubráněných oslabení
24:18 skóre 33 střel na zápas
0 vstřelených branek v osl. 139 trestných minut

Poslední utkání soupeře a soupiska

Foto: Josef Poláček (hc-kladno.cz)

Rytíři Kladno - HC VERVA Litvínov 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 23. Růžička (Kuchler, Patera), 29. Tenkrát (Eberle, Růžička), 50. Dragoun (Procházka) – 45. Ručinský (Hanzl, Trávníček), 47. Hanzl.

Sestava: Chábera – Kaberle, Růžička ★, Doudera, Procházka, Jankovič, Černošek – Eberle, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Bajaruns, Kuchler, Dalecký – Machač, Lukáč, Strnad – Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček, Kopecký. Trenéři: Vojta, Tatíček, Kopecký.